Skocz do zawartości

Urlop wypoczynkowy po rodzicielskim

szkoła wypoczynkowy urlop

wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 11:36

Witam, proszę o pomoc, bo ja liczę inaczej, moja koleżanka inaczej, a u mnie w pracy jeszcze inaczej i się pogubiłam.

W lutym 2014 podczas ferii zimowych byłam na L4, od 1 kwietnia 2015 na macierzyńskim (razem z dodatkowym i rodzicielskim, czyli w wakacje 2014 też macierzyński był). Urlop rodzicielski kończy mi się 30 marca 2015.

Ile należy mi się zaległego urlopu wypoczynkowego?
Co z urlopem za ferie w tym roku, kiedy jeszcze będę na rodzicielskim - czy są będą one kiedyś do odebrania, czy niestety przepadają?

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc, ponieważ każdy liczy mi inaczej i juz sama nie wiem...

#2 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 12:07

Moim zdaniem za okres wakacji 2014 i ferii 2015 do wykorzystanie po powrocie do pracy.

#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 16:33

tylko... w kadrach powiedzieli, że w połowie maja, koleżanka mi wyliczyła, że na koniec maja... które z nich ma rację? ja już "zdrurniałam"

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 22:40

czy pomoże jakas dobra dusza?

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2015 - 13:10

nikt?

#6 majka

majka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1113 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 00:59

Skoro w roku 2014 nie wykorzystałaś w naturze ani jednego dnia urlopu wypoczynkowego ( z powodu zwolnienia lek. w czasie ferii zimowych  i urlopu macierzyńskiego w czasie wakacji letnich), to należy Ci się 8 tygodni czyli 56 dni urlopu uzupełniającego. Licząc od 31 marca 2015 kolejnych 56 dni wychodzi, że ostatnim dniem tego urlopu uzupełniającego będzie dzień 25 maja, czyli do pracy powinnaś wrócić 26 maja. Okres ferii zimowych obecnych będzie rozliczany dopiero po wakacjach letnich 2015 i jeśli je wykorzystasz bez zwolnień lekarskich, to niestety nie będziesz mogła skorzystać z jakiegokolwiek urlopu uzupełniającego. Wakacje letnie będą trwały aż 66 dni, więc będziesz miała wykorzystane przysługujące Ci minimum, czyli 56 dni w roku, nawet mimo tego, że w czasie ferii zimowych 2015 będziesz jeszcze na urlopie rodzicielskim.

#7 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 14:28

dziękuję serdecznie!!!
tak też myślałam, ale zwątpiłam, bo mi koleżanka z pracy podpowiadała inaczej, a w pracy wyliczono mi też nieco inaczej

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkoła, wypoczynkowy, urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych