Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kino domowe - akustyka jak w sali kinowej

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102501 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:39

Kino domowe jest coraz częściej nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz. Kupując kino domowe, marzymy, żeby we własnym salonie mieć równie dobrą akustykę jak w sali kinowej. Elementami składającymi się na kino domowe są: zestaw głośników ze wzmacniaczem oraz ekran projekcyjny zlokalizowany w salonie, pokoju dziennym lub w specjalnie do tego przystosowanym pomieszczeniu. W każdym z nich powinniśmy zadbać, aby dźwięk emitowany przez urządzenia audio nie był zakłócony i zniekształcony.

Powrót do artykułu: Kino domowe - akustyka jak w sali kinowej

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:39

Ja swoje kino domowe skompletowałem na allinside.pl. Parametry i jakość są identyczne jak w sprzęcie renomowanych producentów, jednak brak markowego logo sprawia, że ich sprzęt jest o wiele tańszy. Mam kino już od roku i wszystko działa bez zarzutu.

#3 Traward

Traward

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 16:50

Bardzo ciężko będzie ogarnąć Ci taką akustykę. Jeżeli jednak będziesz szukał dobrego sprzętu - amplitunera, odtwarzacza strumieniowego - polecam zajrzeć na http://mp3audio.pl/j...ituner-ranking/ - mają świetny ranking.

#4 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 15:10

Żeby osiągnąć odpowiednie warunki akustyczne w pomieszczeniu, warto zastosować ustroje akustyczne. Są to m.in. absorbery https://www.mega-aco...orbery-premium/, dyfuzory, pułapki basowe itp. Dzięki nim osiągnięcie efektu jest dużo łatwiejsze. Oczywiście dobór poszczególnych elementów nie jest prosty, ale zawsze można podpytać specjalistów w sklepie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych