Skocz do zawartości

Ogrzewanie domu pelletem

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_random

Guest_random
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 17:41

Czy jest tu ktoś kto ogrzewa dom pelletami jak ja? Jak wam się to podoba i ile Was to kosztuje?

#2 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:13

Opalam od 5 sezonów. Jako paliwo stałe jest na czasie. Podoba mi się ponieważ jest przy nim mało pracy. Najlepsze jest to że mały spad jest. 1/2 płaskiej szufelki po dobie grzania, to prawie nic do kosza na śmieci można wyrzucić z czystym sumieniem bo bez toksyn jest. 

#3 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 22:40

Zwykle trudno jest wybrać właściwą jednoskę. Szukałem długo nowego kotła w końcy na prerko znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości youtube.com/playlist?list=PLR3Avo3Y6iJC1OFE7HOPnafnxNgbakqRH

#4 Guest_random

Guest_random
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 20:27

Opalam od 5 sezonów. Jako paliwo stałe jest na czasie. Podoba mi się ponieważ jest przy nim mało pracy. Najlepsze jest to że mały spad jest. 1/2 płaskiej szufelki po dobie grzania, to prawie nic do kosza na śmieci można wyrzucić z czystym sumieniem bo bez toksyn jest. 

A czym palisz u siebie? Z jakiego pelletu korzystasz?

#5 Allien2

Allien2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:02

Mi się wydaje, że zdecydowanie lepsze w chwili obecnej są termoizolacje natryskowe. Zobaczcie sobie na przykład tutaj http://www.porady-wy...poliuretanowej/

I feel the need-the need for speed!

#6 Guest_filipski

Guest_filipski
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 19:26

Ja po wielu próbach z różymi pelletami postawiłem na Olimp ze Stelemtu. To bardzo dobry, pewny i certyfikowany pellet.

#7 Guest_Natan

Guest_Natan
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 13:11

A z czego jest produkowany taki pellet?

#8 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:41

A z czego jest produkowany taki pellet?

Pellet to paliwo z biomasy wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń. Ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii. Do produkcji pelletów Lava oraz Olimp (firmy Stelemt) wykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością.

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

#9 oskarkrol4

oskarkrol4

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 19:56

Hej wszystkim. Co myślicie o o rekuperacji? Ja znalazłem taką firmę zajmującą się właśnie m.in. rekuperacją http://www.rekuperatory.pl/ i myślę nad tym, czy może byłoby warto skorzystać z ich oferty. Naprawdę waszym zdaniem warto w to zainwestować?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili

#10 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 21:33

Ja po wielu próbach z różymi pelletami postawiłem na Olimp ze Stelemtu. To bardzo dobry, pewny i certyfikowany pellet.

A co daje taki certyfikat? o czym mówi?

#11 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 16:13

Greg, pragnę przekazać, że certyfikat pelletów firmy Stelmet ENplus A1 ma ujednolicić jakość pelletu na rynku europejskim i spowodować, ze nie będzie potrzebne stosowanie norm krajowych. Klasa A1 to najwyższej jakości pellet do stosowania w kotłach i piecach ogrzewających gospodarstwa domowe. Z kolei certyfikat FSC oznacza, iż nasz pellet został wykonany z surowca pochodzącego z lasów certyfikowanych zgodnie ze standardami prawidłowej gospodarki leśnej FSC.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki

#12 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 23:20

myślę, że warto o tym pomyśleć:)

#13 Guest_viktorvektor

Guest_viktorvektor
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 18:05

A palenie pelletem jak wychodzi w porównaniu z opalaniem np. gazem? A jak z innymi źródłami ogrzewania?

#14 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 06 luty 2015 - 16:43

Dziękuje za odpowiedź panie Andrzeju, myślę że warto zastanowić się nad zmianą ogrzewania właśnie na pellet, zwłaszcza jak się opala dom gazem bo wychodzi dosyć drogo na sezon grzewczy.

#15 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 06 luty 2015 - 22:03

A palenie pelletem jak wychodzi w porównaniu z opalaniem np. gazem? A jak z innymi źródłami ogrzewania?

Takie porównanie jest złożone, dlatego sugeruję skorzystanie z kalkulatora kosztów ogrzewania, który dostepny jest na naszej stronie internetowej: polishpellet.com/kalkulator_kosztow/

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki

#16 Guest_viktorvektor

Guest_viktorvektor
  • Goście

Napisano 07 luty 2015 - 14:57

Dziękuję za ten link, przydał się. Aż nie mogłem uwierzyć, że opalanie gazem wychodzi tak drogo !

#17 Guest_Markos

Guest_Markos
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 07:29

No właśnie. Jakość wielu produktów dostępnych na rynku wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niestety w paliwach stałych to jest zawsze problem, podobnie jak składowanie. Tutaj duży plus dla instalacji gazowych jednak.

#18 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 21:51

Kiedyś głośno było o biomasie z wierzby energetycznej bodajże, czy to nadal jest surowiec, z którego robi się pellet? Bo właściwie... z czego tworzy się biomasę? To jest drewno? Kora? Co to jest?

#19 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 22:35

Kilka lat temu korzystałem z peletu, jednak przeniosłem się na ekogroszek i nie żałuję. Głównie ze względu na ceny, które są o wile niższe. Najlepszy węgiel oferuje chyba http://ekogroszekprestige.pl/

#20 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2016 - 04:20

warto stawiać na ekologiczne rozwiązania, ja już od jakiegoś czasu zamawiam biomasę u www.krex.com.pl/ mają naprawdę niskie ceny, jestem zadowolony z tego paliwa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych