Skocz do zawartości

podział majątku

podział majątku mieszkanie rozwód kredyt hipoteczny

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_dadidu

Guest_dadidu
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2015 - 12:37

Czekam na sprawę o podział majątku problem w tym że sąd nie dzieli kredytu(jestem współkredytobiorcą) a jedynie wartości dodatnie wraz z eks mam do podziału 2 mieszkania: jedno małe bez obciążeń które zajmuję ja a drugie większe obciążone kredytem hipotecznym zajmuje eks. Z tego co wiem to sąd może zażądać spłaty połowy wartości tego mieszkania na rzecz eks a z jego strony połowy różnicy wartości tamtego mieszkania a pozostałym do spłacenia kredytem czyli tak czy tak ja muszę spłacić jego. nie rozstrzygnięte zostają sprawy kredytu czyli jak on przestanie płacić to bank ma prawo zażądać ode mnie spłaty kredytu. Błagam o pomoc jak się zabezpieczyć by oprócz należnej spłaty nie płacić jeszcze kredytu. Czy muszę się zgodzić na taki podział bez gwarancji dla siebie, że on spłaci ten kredyt. Bo przecież może wyjechać za granicę czy zachorować a wtedy bank wystąpi do mnie o spłatę kredytu za już jego mieszkanie.

#2 OlaLisaka

OlaLisaka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 luty 2015 - 11:38

uuu skomplikowana sytuacja. My mieliśmy jedno mieszkanie do podziału, ja je chciałam dla siebie i córki, więc musiałam spłacić połowe eks po ustaleniu wartości, oczywiście wszystko sądownie było rozwiązane

#3 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 21:24

Moja siostra ma dom do takiego podziału z kredytem .... uuuuu... wysokim :) Sytuacja prawie nie do rozwiązania.

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1076 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 13:09

Współczuję, strasznie to zawiłe.

Always look on the bright side of life!

#5 Vegata45

Vegata45

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:09

No i tak to jest, ludzie się hajtają, potem rozwodzą, a największy spór i tak toczy się w obrębie finansowym ;)

Cześć i czołem. Kluski z rosołem. Polecam Wam stronkę przyjeciela: http://www.trzypowody.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podział majątku, mieszkanie, rozwód, kredyt hipoteczny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych