Skocz do zawartości

prawo jazdy zabrane za alkohol 0.11 promila

psychotesty prawo jazdy

wróć do serwisu Kadry 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Pytający

Guest_Pytający
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2015 - 12:46

Witam proszę o odpowiedz zabrano mi prawo jazdy miałem 0.11 mg tj. o 1 za dużo bo do 0,10 dopuszczalne . Zabrano prawo jazdy na 6 miesięcy , teraz dowiedziałem się o tym że przez to będę musiał iść na psychotesty czy to prawda ? i jeżeli tak to czy można się odwołać by móc odebrać prawo jazdy bez konieczności podchodzenia do psychotestów? 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2015 - 20:23

Witam proszę o odpowiedz zabrano mi prawo jazdy miałem 0.11 mg tj. o 1 za dużo bo do 0,10 dopuszczalne . Zabrano prawo jazdy na 6 miesięcy , teraz dowiedziałem się o tym że przez to będę musiał iść na psychotesty czy to prawda ? i jeżeli tak to czy można się odwołać by móc odebrać prawo jazdy bez konieczności podchodzenia do psychotestów? 

Nie można, musisz przejść psychotest, taka jest zasada po zabraniu prawa jazdy. I słusznie.

#3 Guest_Pytający

Guest_Pytający
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 10:06

Nie można, musisz przejść psychotest, taka jest zasada po zabraniu prawa jazdy. I słusznie.

Szkoda bo sporo one kosztują  , pierwszy raz mi się to zdarzyło a prawo jazdy miałem aż 27 lat , dzień wcześniej wypiłem 4 piwa rano czułem się doskonale i miałem 2 próby dmuchania za pierwszym wyszło te 0,11 a za drugim po 10 minutach wyszło 0,07 , spadało trzeciej próby nie miałem . Nie znam się na prawie , słyszałem o 3 próbach i w ogóle jak spadła mi zawartość alkoholu to czy czasem nie powinni mi oddać prawa jazdy ? Potępiam jazdę pod wpływem i gdybym wiedział że coś jeszcze we mnie jest to nigdy bym nie wsiadł , zawsze sprawdzałem się alkomatem , tym razem też bym to zrobił ale mi go ukradziono (eh długa historia ) 

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:35

Nie znam się na prawie , słyszałem o 3 próbach i w ogóle jak spadła mi zawartość alkoholu to czy czasem nie powinni mi oddać prawa jazdy ? 

Mnie też zawsze spada zawartość alkoholu, jak wytrzeźwieję.

#5 Misiu

Misiu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 22:53

nie jest 0,20 promila limitem ? Zmiana od 1.01.2015 ??

#6 Guest_anwojt1977

Guest_anwojt1977
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 22:54

Kolego miałeś za dużo nie 0.1 ale 0.2  . Napewno miałeś badanie alkomatem i wydmuchałeś 0.11 , a  więć to teraz trzeba przemnożyć przez  2,02 i wychodzi ci 0,22 a w naszym kraju dopuszczalne jest 0,2 więc przekroczyłeś .  Aby być czystym musiałbyś wydmuchać 0,09 i jesteś OK. Zabiorą ci prawko na 6 miesięcy . Jak np. jechałeś osobówką i cię zatrzymali z taką niewielką ilością  a masz prawko też na inne kategorie C,   D     to jak się odwołasz od wyroku który dostaniesz zaocznie do domu listownie  to sąd zabierze ci prawko tylko na kategorie B a reszte ci zostawi. Kolego wiem bo miałem taką sytuację i wydmuchałem 0,12 w pierwszej próbie , a  w drugiej 0,04 czyli nic ale prafko mi zabrali na 6 miesięcy, Nie ma żadnej trzeciej próby. Policjant mi tłumaczył jakbym w drugiej próbie miał 0,00 to jestem czysty i jadę dalej.  Ja kolego jechałem osobówką a mam prafko na wszyskie inne kategorię ( pracuję jako kierowca TIR)  po odwołaniu się od wyroku zabrali mi tylko prafko kategori B.  Jeszcze jedno nie będzie żadnych psychotestów bo popełniłeś wykroczenie , a nie przestępstwo. , Po 6 miesiącach dostaniesz z urzędu inffo że wracają ci uprawnienia. Wtedy idziesz do wydziału komunikacji skaładasz wniosek o wydanie prawa jazdy następnie je odbierasz i już się pilnujesz 10000000razy więcej niż wcześniej. Kolego u mnie to tylko był toast szampanem na urodzinach u znajomego , jedna mała lampka, no ale za wcześnie ruszyłem była kontrol na drodze i pech , byłem załamany .  Podczas kontroli byłem pewien  na 100% a tu zonk Pozdrawiam i trzymaj się . 

#7 alkans

alkans

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 09:32

Niestety musisz podejść do psychotestów.

#8 Guest_stefan

Guest_stefan
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 14:23

Witam wszystkich chciał bym opisac swoją sytuację i podac kilka wskazówek wiem jaki to jest ból i jak bardzo się tego żałuje bo każdy popełnia błędy .zatrzymała mnie policja do rutynowej kontroli i miałem 0.24 mg w wydychanym powietrzu policja zabrała mi prawo jazdy i od tamtej pory nastała cisza ani wezwania na policje po całym zdarzeniu ani sprawy w sądzie .okazało sie sprawa była dopiero po czterech miesiącach odbyła się i wyrok się uprawomocnił i sąd orzekł sześć miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów i 950zł grzywny  po tym znów nastała cisza więc zacząłem brac sprawę w swoje ręce poszedłem do sądu po odpis wyroku sam zaniosłem do wydziału komunikacji i dopiero wtedy sprawa nabrała tempa powiedziano mi ze prawko mogę odebrac za 2 dni a badania zrobić mając juz prawko w kieszeni .polecam nie czekać bezczynnie tylko sie tym zainteresować na pewno sprawa zakączy sie dużo szybciej .jedna poprawka badania oczywiście trzeba zrobić bo jesli nie prawko cofną .pozdrawiam i przestrzegam nie popełniajcie tego błędu prawko drogą nie chodzi .

#9 Guest_DVD

Guest_DVD
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 13:10

Witam wszystkich chciał bym opisac swoją sytuację i podac kilka wskazówek wiem jaki to jest ból i jak bardzo się tego żałuje bo każdy popełnia błędy .zatrzymała mnie policja do rutynowej kontroli i miałem 0.24 mg w wydychanym powietrzu policja zabrała mi prawo jazdy i od tamtej pory nastała cisza ani wezwania na policje po całym zdarzeniu ani sprawy w sądzie .okazało sie sprawa była dopiero po czterech miesiącach odbyła się i wyrok się uprawomocnił i sąd orzekł sześć miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów i 950zł grzywny  po tym znów nastała cisza więc zacząłem brac sprawę w swoje ręce poszedłem do sądu po odpis wyroku sam zaniosłem do wydziału komunikacji i dopiero wtedy sprawa nabrała tempa powiedziano mi ze prawko mogę odebrac za 2 dni a badania zrobić mając juz prawko w kieszeni .polecam nie czekać bezczynnie tylko sie tym zainteresować na pewno sprawa zakączy sie dużo szybciej .jedna poprawka badania oczywiście trzeba zrobić bo jesli nie prawko cofną .pozdrawiam i przestrzegam nie popełniajcie tego błędu prawko drogą nie chodzi .

To jak policja zabrała Tobie prawko na 6 miesięcy a wydział komunikacji wydał Ci wcześniej mimo tego że miałeś wyrok sądowy o zatrzymaniu prawa jazdy na 6 miesięcy??

Czegośtu nie rozumiem. Mi zabrali półtora miesiąca temu i ostatnio przyszło mi z sądu o dokonaniu zapłaty i zakaz prowadzenia na 6 miesięcy, czy teraz czekać na kolejne pismo o dokonaniu badań ??

Pozdrawiam

#10 Guest_siwy

Guest_siwy
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2015 - 13:12

reasumując za wykroczenie też trzeba będzie robic testy ?

#11 Guest_stefan

Guest_stefan
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 03:23

prawko oddano mi po upływie 6 mies ale trwało by to dłużej jeśli nie robił bym  nic w tym kierunku .oni mają czas .a to działa na naszą niekorzyść .psychotesty zrobiłem wraz z próbami wątrobowymi wynik pozytywny smile.png koszt 430zł plus paliwo i prawie 7 godzin w wompie . nie popełniajcie tego błędu . dokładnie wyglądało to tak poszedłem do wydziału kom.po upływie kary 6 mies .powiedziałem ze chcę odzyskać pj.pani w okienku powiedziała ze nie mają jeszcze wyroku z sądu ,więc sam go odebrałem w sądzie i rzuciłem jej na biurko .po przeczytaniu wyroku mogłem odebrać pj na drugi dzien .oczywiście poinformowano mnie również ze przyślą mi wezwanie na badania do womp jesłi ich nie zrobie cofną uprawnienia .

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 21:31

Witam , mnie zabrano prawo jazdy na okres pół roku , dostałem listowny wyrok z sądu oraz 500 zł grzywnej a policjant mi nic o badaniach nie wspomniał , powiedział tylko , że po upływie 6 miesięcy moge sobie odebrać prawo jazdy.

#13 Guest_kamil32685

Guest_kamil32685
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2016 - 20:31

Bo ciebie kolego Starostwo kieruje na badania a nie policja ani sąd smile.png

#14 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 06 październik 2016 - 17:13

Moje pytanie brzmi a co jesli kiedys juz czyli ponad 5 lat temu w czerw cu odebrano mi prawko na pol roku i teraz tak samo wczoraj 05,10,2016 tez wydmuchalem o,12 i na komisariacie 0,10

#15 Guest_Czesław

Guest_Czesław
  • Goście

Napisano 06 listopad 2016 - 13:22

Muszę powiedzieć ,że nieznajomość prawa  szkodzi  ! - wpadając w takie tarapaty warto  samemu poszukać sobie wiadomości dotyczących danej sytuacji i to szybko bo szary człeczek ma 7-14 dni na odwołania a urzędy bezterminowo  - dlaczego?  myślałem ,że tylko mnie tak kiepsko poinformowano o moich prawach ale widzę ,że większość  kierowców  nie potrafi poradzić sobie  w tych tarapatach w jakie  popada . Gdybym wcześniej znał procedury inaczej  bym sprawę załatwiał a tak z góry  dostaje się po łbie bo nikt z urzędasów  nie informuje  co grozi i  jak można się odwołać .Pokornie czekałem  też  na jakieś pisma , niby dobrowolnie  poddałem się  karze i uważałem  ,że zapłacę mandat  i spoko  a  tu dostałem wezwanie  do sądu nieobowiązkowe za co płacić trzeba  i  teraz dostałem na badania za co też trzeba  płacić  a mogłem bronić się  bo miałem takie prawo  tylko za późno dotarło do mnie to wszystko. Dzisiaj uważam ,że więcej  bym zzyskał odwołując się niż potulnie  poddał karze! i   satysfakcje ,że  potrafi się czasami obronić przed traktowaniem nas jak przedmiotów przez urzędasów  

#16 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 13:49

Z alkoholem nie ma żartów, jest żelazna zasada kierowcy: piłeś, nie jedź. Nawet jak jednego dnia wieczorem popiłem, i na drugi czuję się okej, nie siadam za kółko, dopiero na trzeci dzień. Mój kuzyn pojechał do pracy w poniedziałek na kacu i go złapali, stracił prawko na dwa lata, nie ma że boli. Przy okazji chciałem Was zapytać, czy słyszeliście o firmie "mtu24", ubezpieczycielu samochodowym - http://www.mtu24.pl/. Ja właśnie kupiłem toyotę corolla, sprawdziłem ewentualną składkę u nich na stronie i wyszło w miarę tanio. Ktoś pomoże?

#17 tomik34

tomik34

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 lipiec 2017 - 09:20

Jak komuś zabrali Polskie prawko to niech wyrobi sobie Ukrainskie  .Sprawdzony sposób  nawet bez egzaminów. Piszcie do sprawdzonego człowieka leonti232@mail.ua

#18 wiktor001

wiktor001

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2017 - 09:30

i bardzo dobrze -jak sie pije to sie nie wsiada do samochodu bo to jest przestepstwo

#19 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 11:49

Niestety, ale musisz teraz przejśc przychotesty aby odzyskac dowod. Dlatego ja zawsze zanim wsiądę za kółko mierzę się alkomatem. Kupiłem taki zwykły w sklepie wasserman.eu i kiedy cos wypiję, a chcę jechać, to zawsze się badam i mam pewność.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2018 - 11:48

Trzeba było zamówić prawko z clubcardcompl xD Po co się tak stresować i przechodzić jakieś tam testy xD

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: psychotesty, prawo jazdy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych