Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zwrot towaru do sklepu

zwrot towaru prawo odstąpienia od umowy prawa konsumenta nietrafiony prezent

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__Michalina

Guest__Michalina
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 10:57

W ubiegłym tygodniu kupiłam swojej chrześniaczce prezent świąteczny - sweter. Zakupów dokonałam przez Internet. Cena towaru była dużo bardziej korzystna niż w sklepie stacjonarnym. Dziecko mieszka dość daleko ode mnie, dlatego odwiedziłam je przed Świętami. Niestety okazało się, że  sweter mimo dobrego rozmiaru ma za krótkie rękawy. Nie nadaje się do chodzenia. Co zrobić w tej sytuacji? Czy mogę odesłać sweter (był rozpakowany i tylko mierzony, nie noszony) i domagać się zwrotu pieniędzy?

#2 bebo

bebo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 19:20

Do 10 dni

#3 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2015 - 23:01

Należy z całą stanowczością napisać, że konsument z mocy ustawy ma prawo do odstąpienia od umowy (np. zakupu) bez podania przyczyny – tylko w przypadku, gdy:
a)  umowa została zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa (np. w przypadku wizyt akwizytorów w domu)

b  umowa została zawarta za pomocą środków porozumiewania się na odległość (np. poprzez sieć Internet na aukcji internetowej).
Tylko w takim wypadku mamy prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni i niezwłocznego zwrotu świadczenia (najpóźniej w przeciągu 14 dni od odstąpienia).

Konsument ponosi koszty odesłania towaru do sprzedawcy. W takim wypadku sprzedawca jest zobligowany zwrócić klientowi równowartość ceny za produkt + kosztów wysyłki towaru do klienta. 

#4 bebo

bebo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 23:40

Co prawda nie dotyczy to zakupu przed 25. grudnia 2014 r., ale warto dodać, że do umów, zawartych po tej dacie, zwrot towaru może nastąpić do 14 dni, a sprzedający jest zobowiązany do zwrotu kosztów przesyłki towaru do niego.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwrot towaru, prawo odstąpienia od umowy, prawa konsumenta, nietrafiony prezent

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych