Skocz do zawartości

Pomoc w naszym Kraju

pomoc społeczna pomoc ubezwłasnowolnienie bez sądu

wróć do serwisu Sektor Publiczny Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:00

na samym wstępie  przepraszam za błędy ortograficzne jakie pojawią sie w tym pismie,niestety ortografia od zawsze stważała mi wielkie problemy,z góry dziękuje za wyrozumiałość

Pisze do Państwa ponieważ M.O,P.S , oraz a właściwie głównie  Ośrodek Interwencji Kryzysowej  działający  przy ul Niepodległości 27 c 64-100 Leszno Wielkopolskie bardzo,ale to bardzo ułatwił mi życie i pomugł w rozpadzie związku,a chyba powinien pomagac by rodziny były razem,tym bardziej jeżeli nie sa to zwiazki patologiczne'

Zaczynając  zaznacze iż jestem rozwodnikiem,od wielu lat przebywałem poza granicami kraju,miałem dobrą prace  i wysokie zarobki,spore jak na jedną osobe cztero pokojowe mieszkanie,ale to juz raczej w tym momencie nie ma zbyt wielkiego znaczenia,.Poznałem i wkoncu zszedłem sie z kobietą oraz dwujką jej dzieci sytuacja skomplikowała sie,ponieważ  kobieta ta przeszło rok temu odeszła od partnera ,ktury sie nad nia i dziećmi znęcał sprawy w sądzie dotyczace praw ojcowskich toczą sie w sądzie do dziś,ten pan nie interesował sie dziecmi,ani do dzis sie nimi nie interesuje jednakrze złosliwie niepozwolił im na to aby mieszkały poza granicami kraju,dla tego musiałem podjac trudna decyzje,życ na odległość,rozstać sie,lub zjechać do Polski,wybrałem  trzecią opcje ,podążyłem za uczuciem i zjechałem do kraju pozostawiajac wszystko czego sie tam dorobiłem
na początku wszystko było dobrze,jednak z czasem  zaczoły sie problemy finansowe,oszczedności zaczoły sie kruszyc a ze znal;ezieniem pracy nie łatwo,aby starczyło na życie osądzilismy iż zanim znajde i podejme jakąś prace zamieszkamy na działce rekraacyjno ogrodniczej mojich rodziców
domek o powierzchni 50m2 oczywiscie mórowany  trzy pokoje dwa wykonczone w boazeri i panelach podłogowych,trzeci w trakcie remontu,aneks kuchenny prysznic,dwie ubikacje,prąd woda miejska,gaz niestety z butli ogrzewanie piecem
W pewnym momencie gdy już naprawde zaczoło robić sie ciężko  finansowo,moja partnerka stwierdziła ze aby sie niezadłużyc u prywatnych ludzi ,skorzysta z pomocy opieki społecznej czyli osrodka  MOPS w Lesznie,tak też uczyniła,przyjechała pani na wywiad,po czym zaoferowała  mojej partnerce aby wraz z dziecmi skorzystała na okres zimowy z pomocy osrodka interwencji kryzysowej w lesznie ponieważ to jest działka i to nie sa warunki aby dzieci przebywały tutaj w okresie zimowym
Stwierdziłem ze w pewnym sęsie może ta pani ma racje,w koncu  minoła już era palenia w piecach,sam przywykłem do gazowego ogrzewania i stałej temperatury w mieszkaniu przez 24 godziny na dobe,a tutaj rankami  podczas mrozów może byc róznie zanim sie napali w piecu
Tak też sie stało mojej partnerce nie dano wyboru  musiała pujsc do w/w instytucji w innym wypadku pani z opieki poinformowała ja iz skieruje sprawe do sadu o zabezpieczenie dzieci
Sama instytucja jak i w szędzie ma swoje zasady i regulamin,sam go osobiscie czytałem,ogólnie nie mogłem miec żadnych zażutów,powroty do danych godzin,po miesiacu można sie starac o przepustke dwudniową aby odwiedzic rodzine,,odwiedziny tylko poza osrodkiem itp.
I tutaj zaczoł sie nasz dramat,i pytanie czy tego typu instytucje stwożone są po to aby pomagać ludzią w trudnej sytuacji,czy też po to aby rozbijać,i rozdzioelać kochających sie ludzi-dlaczego? już tłumacze
rano szłem pod osrodek,odprowadzalismy starszą córke do szkoły,puzniej wspulna kawa ,chodzenie po maklerach,wyszukiwanie prywatnych ofert w poszukiwaniu taniego mieszkania aby znowu muz normalnie razem mieszkac
według regulaminu obowiazujacego w tym osrodku kobiety przebywajace tam maja obowiazek stawic sie do godz 19.00 tak też czyniła moja partnerka zawsze  w osrodku stawiała sie przed czasem
No i ... została wezwana na poważna rozmowe z pania kierownik tej instytucji,po której wrecz boji sie spotkan zemna w obawie ze straci dzieci,na rozmowie tej została poinformowana ze nie ma prawa na cały dzien opuszczac osrodka rano ma odprowadzic córke do szkoły i wrucic,uszykowac obiad,isc po córke do szkoły wrucic na osrodek dac obiad dzieciom i puzniej może wyjsc na zakupy,pod żadnym pozorem nie wolno jej przyjsc z dziecmi do mnie na działke bo zostanie to potraktowane ze ma gdzie przebywac i zostanie wydalona z osrodka ,ale w tym momencie pani kierownik bez chwili wachania wysle dokumenty do sadu o zabezpieczenie dzieci,,tym samym równiez oswiadczyła mojej partnerce ze nie ma co liczyc na to iz na wiosne wruci z dziecmi do mnie na działke,bo ona na to nie pozwoli poprostu zabierze jej dzieci
nie jestem osobą kompetentną aby podsumowywac prace tej instytucji,ale jeżeli w taki sposób pomaga sie ludzia w tym kraju to ja naprawde nigdy o taka pomoc juz bym nieodważył sie poprosic,wolał bym żebrac na chleb ,albo umrzec z głodu
teoretycznie kobiety tam nie sa skazanymi i osadzonymi,nie sa pozbawione praw obywatelskich a w praktyce traktowane sa jak wiezniarki,nawet dochodzi do sytuacji ze muszą sie tłumaczyc na co wydaja pieniadze.
No i niebawem mamy swięta,ja ,ani moja partnerka zapewne nie bedziemy ich mieli,pani kierownik już zapowiedziała ze w wigilie nie ma zadnych przepustek swieta maja panie sobie zrobic na osrodku-czy to jest normalne dla instytucji ponoc pomagajacej ludziom, tym bardziej ze nie jestesmy zadna patologiczna rodziną z nałogami jedyna patologią jaką można nam zażucic to to iz znalezlismy sie w trudnej finansowej sytuacji
                                                    z poważaniem  Mariusz 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomoc społeczna, pomoc, ubezwłasnowolnienie bez sądu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych