Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszczędzanie się opłaca – ale jak to robić skutecznie

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198126 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 20:55

Wiele osób wciąż snuje plany na przyszłość lub żyje marzeniami o ciekawszym życiu, zastanawiając się przy tym, skąd wziąć na to pieniądze. Mało kto uświadamia sobie jednak, że najprostszym sposobem na rozpoczęcie nowego rozdziału w swoim życiu jest po prostu oszczędzanie. Warto, zwłaszcza w przededniu Światowego Dnia Oszczędzania (31 października), wskazać konkretne pomysły na oszczędzanie.

Powrót do artykułu: Oszczędzanie się opłaca – ale jak to robić skutecznie

#2 Guest_iga

Guest_iga
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2014 - 20:55

Koniecznie będę się musiałą za temat wziąć ale najpierw spłacę pożyczkę w ferratum banku. POratowali mnei w zeszłym miesiącu jak grunt palił mi siep od nogami

#3 capitalista

capitalista

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2015 - 09:19

Cała filozofia opiera się nie na oszczędzaniu ale na rozsądnym dysponowanie swoimi pieniędzmi. Musimy zarządzać nimi z głową. Bardzo pomocna w tym będzie kategoryzacja wydatków i przychodów.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 maj 2015 - 14:27

Można kupować też artykuły biurowe które są tanie i wydajne. Ja kupuje zamienniki tonerów, papier makulaturowy i parę innych oszczędnych rzeczy głównie w sklepie wojan.waw.pl, widać oszczędność w skali roku.

#5 Guest_Koz0l

Guest_Koz0l
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2015 - 13:23

skuteczne oszczedzanie moze odbyc sie tylko wtedy jesli bedzie dobrze przemyslane ;) ja na poczatku opracowalem sobie ekstra plan po czym stwierdzilem ze udam sie po porade do kancelarii finansowej. Pan Pyffel wyjasnil mi, ze zabralem sie do tego od zlej strony..plan stworzylismy na nowo, dlatego nie marnujcie swojego czasu tylko wydajcie troszke na start, a pozniej to zaprocentuje!

#6 krystyna123

krystyna123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 24 maj 2016 - 06:00

Sposobów na oszczędzanie jest naprawde sporo, ale trzeba w tym być konsekwentnym. Ciekawe porady dotyczące oszczędzania na jedzeniu czyli przemyślanych zakupów, znalazłam tutaj - http://forum.infor.p...-pomysly/page-2. Sami zobaczcie. 

#7 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 467 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 08:42

Ja od siebie polecam stronę z darmowymi poradami http://www.serwis-uslugowy.pl/ Mądre oszczędzanie nie powinno w dzisiejszych czasach absolutnie polegać na zamrażaniu własnych środków. Oczywiście mijające lata niepewności ekonomicznej i recesji zmusiły wiele osób do przemyślenia swojej strategii wydatkowej czy przeprogramowania rodzinnego budżetu, ale recesja dawno przeminęła i obecne notowania funduszy zdają się potwierdzać tezę o zdecydowanym i szybkim ożywieniu koniunktury.

#8 Guest_opiekunnestbank

Guest_opiekunnestbank
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 16:04

Szanowni Państwo, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku). W naszej ofercie jest także konto Nest Rodzinne Oszczędności, które nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i kosztami administracyjnymi (w tym z opłatami za wcześniejsze zakończenie oszczędzania). Korzystając z Nest Oszczędności mogą Państwo uzyskać, oprócz tradycyjnych odsetek, dodatkową Premię za długość okresu oszczędzania i liczbę posiadanych dzieci. Oferujemy także szeroką gamę lokat bankowych dla Klientów Nest Banku oraz dla osób, które nie mają u nas konta bankowego. Więcej na stronie banku: nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-lokaty Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych