Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalanie mieszkania - ubezpieczenie nie gwarantuje przyznania odszkodowania

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102233 postów

Napisano 14 grudzień 2014 - 09:21

Choć wzrasta ilość dostępnych na rynku ubezpieczeń majątkowych i OC, zakłady ubezpieczeń odmawiają przyjęcia odpowiedzialności za, np., zalanie mieszkania. Dlaczego tak się dzieje? Co na to Sąd Najwyższy?

Powrót do artykułu: Zalanie mieszkania - ubezpieczenie nie gwarantuje przyznania odszkodowania

#2 Guest_Natassza

Guest_Natassza
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 09:21

Z tymi ubezpieczeniami to różnie bywa, często są problemy, ale też ludzie nie czytają dokładnie warunków ubezpieczenia, albo biorą tylko wersję podstawową a potem liczą, że ubezpieczenie wszystko pokryje. A to niestety nie zawsze tak jest, zwłaszcza że niektóre umowy są bardzo zagmatwane. Ja się zastanawiam nad ubezpieczeniem w Liberty Ubezpieczenia (...) czytałam warunki i są dość przejrzyste, kolega też u nich kupił ubezpieczenie i jak mu sąsiad z góry zalał sufit, to nie miał żadnych problemów.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:26

Czy jest może gdzienapisane z jakiej daty jest ten artykuł, bo możliwe, że przeoczyłam, w każdym razie wydaje się być już nieaktualny, bo obecnie mamy uchwałę SN :Sygnatura akt III CZP 63/12, uchwała siedmiu sędziów z 19 lutego 2013 roku...

#4 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2017 - 07:46

Jeszcze podczas ubezpieczania mieszkania zaznaczyłem jasno, że chcę mieć ubezpieczenie, które pokrywa takie wypadki. Dwa lata później zalał nas sąsiad. Ubezpieczenie pokryło remont, ozonowanie z Airozone raz na kilka miesięcy i jeszcze zostało.

#5 pproszyniecki

pproszyniecki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 08:09

Podobnie jak kolega wyżej + osuszanie.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2017 - 11:21

Dlatego trzeba dobrze umowę czytać np. w cuk do ubezpieczenia dostaje się pakiet pomocy prawnej.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2017 - 10:54

Dokładnie. Tylko w cuk można taki pakiet otrzymać.

#8 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 10:49

Jak tylko słyszę o zalaniu to mi włosy dębą stają. Kiedyś sąsiad tak zalał mi zalał mieszkanie, że aż strach było wchodzić do niego i oczywiści echętny nie był żeby jakąkolwiek kase mi na remont wypłacić. Szarpałem się z nim kilka tygodni i w końcu go do drb podałem i dopiero wtedy coś się ruszyło. Okazało się, że rura pęknięta i niby nie z jego winy, ale naprawić musiał. Teraz już jest ok, remont się udał ale niesmak pozostanie na dłuuugo.

#9 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 12:28

Tak, tak Bartek=Noname w innym poście i reklama gotowa.Słabe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych