Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 14:52

Ja sugeruję aby nie kierować się przy wyborze jedynie ceną. Ubezpieczenie powinno posiadać przede wszystkim szeroki zakres oraz chronić od wielu czynników. Trzeba dokładnie wczytać sie w warunki. Zobaczyć jakie pomieszczenie na jaką kwotę jest ubezpieczone. Jakie dane ubezpieczenie posiada ograniczenia. Moja siostra pracuje w ubezpieczeniach  ( jest doradcą) oraz najczęściej poleca ubezpieczenia mieszkania proama ( tutaj jest ich strona: https://www.proama.pl/). Oferują dobre warunki ubezpieczeń. Nie robią również problemów z ewentualną wypłatą odszkodowania. 

#22 Guest_memos

Guest_memos
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2015 - 01:03

Dokładnie! Trzeba szukać formuły All Risks w ubezpieczeniach. Można znaleść zresztą ubezpieczenia, które obejmują nawet rażące zaniedbania typu włączone żelazko.

#23 Guest_maya

Guest_maya
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 15:11

Mnie się raz zdarzyło zostawić włączone żelazko, ale nic się na szczęście nie stało. na drugi dzień od razu poszłam do generali i teraz to mam nawet assistance techniczny i rowerowy smile.png

#24 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 13:40

Ponieważ uważam się za osobę ostrożna i przezorna. Zaraz po zakupie mieszkania wykupiłam ubezpieczenie mieszkaniowe w compensie. Na razie nic sie nie dzieje ale cenię sobie spokój, więc jestem zadowolona z polisy.

#25 OE Compensa

OE Compensa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 20:07

Compensa oferuje Państwu kilka różnych możliwości ubezpieczenia swojej nieruchomości.
Wśród nich jest ubezpieczenie domu lub mieszkania w tym także inwestycji budowlanej w trakcie budowy. Przy wyborze 3 letniej polisy, oferujemy pół roku ubezpieczenia gratis. Oprócz tego ubezpieczając mieszaknie/dom w Compensie otrzymaja Państwo dodatkowe zniżki na ubezpieczenie samochodu.

Aby ubezpieczyć swój dom wraz z elementami stałymi oraz pozostałe mienie warto zapoznać się z ofertą Compensa Rodzina, Compensa Mój Dom na naszej stronie internetowej http://www.compensa....09/Default.aspxlub do kontaktu z naszymi agenatmi.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania również chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam, Online Ekspert Compensa

#26 Guest_Przezorny Zawsze Ubezpieczony

Guest_Przezorny Zawsze Ubezpieczony
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2016 - 15:39

Polecam artykuł, w którym można przeczytać o zakresie polis ubezpieczenia nieruchomości, dodatkowych wariantach, ciekawych propozycjach i najważniejszych kwestiach, na które należy zwrócić uwagę www.przezorny-zawsze-www.przezorny-zawsze-ubezpieczony.pl/jak-dobrze-ubezpieczyc-dom-i-mieszkanie

#27 Guest_Mocekk

Guest_Mocekk
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 12:19

Przyznam szczerze, że bardzo długo zastanawiałem się czy jest sens ubezpieczać mieszkanie - szczególnie dlatego, że kilka razy naciąłem się już na "świetnych ubezpieczycieli" - szczególnie w przypadku ubezpieczenia na życie. Kolega poradził mi jednak sprawdzić wszystkie możliwości przy pomocy Broker4u - muszę przyznać, że udało mi się znaleźć bardzo fajne ubezpieczenie. 

#28 Guest_AJlon

Guest_AJlon
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 13:58

Ubezpieczenie mieszkania należy wybierać indywidualnie pod swoje potrzeby, tak po prostu. Najlepiej poczytać OWU i porozmawiać z agentem. Ja sam mam wykupione ubezpieczenie mieszkania w PZU, ich oferta mi najbardziej odpowiadała, ale jest bardzo dużo różnych firm.

#29 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 496 postów

Napisano 10 luty 2017 - 08:34

Kilka lat temu miałam wykupione ubezpieczenie mieszkania w PZU, ale w pewnych powodów zrezygnowałam z ich oferty i przeszłam do innego ubezpieczyciela, którego oferta wydawała mi się lepsza. Jednak miałam problem z wypłatą pieniędzy z ubezpieczenia, gdy sąsiedzi zalali mi mieszkanie i przez kilka miesięcy czekałam na pieniądze. Nie miałam wtedy możliwości wykonania remontu za własne pieniądze i przez te kilka miesięcy męczyłam się z zaciekami na ścianach. Wydawało mi się wtedy, że firma ubezpieczeniowa robi wszystko, żeby nie wypłacić mi tych pieniędzy. Kończy mi się ta polisa ubezpieczeniowa i chcę ubezpieczyć mieszkanie u innego ubezpieczyciela. Dobre opinie słyszałam o Towarzystwie Ubezpieczeniowym Gothaer. Sprawdzałam też ich ofertę dostępną na tej stronie https://www.gothaer.pl/ .  W skład podstawowego wariantu ubezpieczeniowego dla właścicieli mieszkania wchodzi ubezpieczenie mieszkania, stałych elementów wnętrz, ruchomości domowych a także Assistance domowe. Mogę i chcę sobie dodatkowo wykupić inne przedmioty ubezpieczenia, ale  nie wiem, na które konkretnie powinnam się zdecydować. Na pewno będą to szyby. Mam sporo dzieł sztuki. Myślicie, że warto je ubezpieczyć? Zastanawiam się jak przebiegałyby ich wycena.

#30 Dobryduszek

Dobryduszek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 10 luty 2017 - 12:20

Z ubezpieczycielami jest tak, ze wszystko hjest fajnei jak plaacisz skladke i nie masz szkody. Jak jest szkoda czesto odmawiaja i potem msisz isc z prawnikiem do sadu ;\

#31 Guest_km

Guest_km
  • Goście

Napisano 18 luty 2017 - 11:03

Gdzie jest najkorzystniej się ubezpieczyć można sobie na kalkulatorze cuk sprawdzić.

#32 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 08:29

Ubezpieczenie mieszkania to wiele elementów, które składają się na całość. Od nas głównie zależy jak je ubezpieczymy. Oczywiście najlepiej kupić cały pakiet, ale być może wielu z was nie zamierza ubezpieczać wyposażenia czy wykończenia mieszkania. Nie każdy ma też kredyt, więc inne ubezpieczenie będzie nam potrzebne. Jak nie wiedziałem co dokładnie muszę ubezpieczyć to skorzystałem z BestPolisa, tam mi doradzili jaki pakiet wybrać. 

#33 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 14:27

Dokładnie, warto też poszukać odpowiednich aplikacji. Jakiś czas temu ciągnąłem sobie aplikacje na ubezpieczeniową aby wykupić pakiet OC + AC - https://play.google....benefia24&hl=plmożecie sobie ściągnąć i potestować. Właśnie takich aplikacji powstaje coraz więcej i bez wątpienia jest bardzo wygodne.

#34 Guest_kulasek

Guest_kulasek
  • Goście

Napisano 02 maj 2017 - 19:11

Trzeba czytać OWU i sprawdzac co jest wykluczone. Ja po dluuugiej lekturze wybralem ubezpieczenie mieszkania w PZU, najbardziej mi odpowiadalo

#35 Guest_adaem

Guest_adaem
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 08:10

W BestPolisa można wybierać spośród różnych ubezpieczycieli? Z kim współpracują?

#36 Guest_zygmunta

Guest_zygmunta
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 11:08

Ja sobie czytam zwykle OWU, ale jak mam watpliwosci to ide do PZU bo tam od lat mi sie najlepiej ubezpiecza. Teraz ubezpieczenie mieszkania tez tam mam wykupione.

#37 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 09:24

BestPolisa ma w ofercie np. ubezpieczenie Alianz, Compensa, Generali, Ergo Hestia i wiele innych. Zobacz jakich mają partnerów na ich stronie: bestpolisa. pl.

#38 Guest_szefostwo

Guest_szefostwo
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2017 - 17:05

Najlepszą opcją jest formuła all risk, wtedy masz pewność, że nic Ci nie grozi. Ale warto pamiętać, że np ubezpieczenie na wypadek zalania mieszkania sąsiada gdy mieszka się na parterze jest raczej niepotrzebne ;) Sam mam ubezpieczenie majątkowe wykupione w PZU, właśnie w formule All Risk, jestem bardzo zadowolony z tego co zaoferowali, ale najważniejsza zasada - czytać OWU i pytać się w razie wątpliwości

#39 karolazpiotrkowa

karolazpiotrkowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 13:52

Bardzo ważne jest też podejście samych doradców. Ja zaufałam firmie Via baza u mnie w Częstochowie i cenię sobie ich fachową pomoc. Mają dobrą ofertę i widzę, że znają się na rzeczy. Polecam!

#40 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2017 - 15:01

Bardzo ważne jest też podejście samych doradców. Ja zaufałam firmie Via baza u mnie w Częstochowie i cenię sobie ich fachową pomoc. Mają dobrą ofertę i widzę, że znają się na rzeczy. Polecam!

znają się na rzeczy, bo???? korzystałaś i miałaś szkodę czy tylko reklamę wrzucasz???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy