Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670987 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:15

Obecnie ubezpieczyć można niemal wszystko – m.in.: okna, ubrania i znaczki. Jak dobrze dobrać zakres ubezpieczenia mieszkania lub domu, by obejmował tylko te elementy majątku, które rzeczywiście tego potrzebują, tj. są narażone na szkodę?

Powrót do artykułu: Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:15

Ubezpieczenie mieszkania należy wybrać krytycznie oceniając własne potrzeby i zgarożenia dla naszego domu, nie oferty nieuczciwych ubezpieczycieli.

#3 Guest_Michał Andrzejewski

Guest_Michał Andrzejewski
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2014 - 14:24

Witam, jeśli szukacie Państwo ubezpieczenia majątkowego zapraszam do kontaktu ze mną tel.: 504-176-111. Jestem agentem PZU z wieloletnim doświadczeniem, które umożliwi Państwu wybór ubezpieczenia dopasowanego do potrzeb. Działam w całym województwie wielkopolskim.

#4 Guest_sinser

Guest_sinser
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2014 - 03:59

Prawda tym bardziej, że można się teraz rozeznać samemu w ofertach i potem nawet załatwić wszystkie formalności online, bez zbędnej biurokracji i 5 pośredników.

#5 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2015 - 21:23

A ja polecam skorzystac ci z porownywarki ubezpieczen - zobaczysz jak moga sie roznic. Na poczatek zacznij od wygodnie.pl

#6 Guest_Kania Finanse

Guest_Kania Finanse
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 13:25

Zapraszamy do biura mieszkańców Cieszyna i okolic. Specjalizujemy się w doradztwie produktów ubezpieczeniowych. W trosce o dobro i potrzeby naszych Klientów staramy się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Każdego traktujemy indywidualnie, dopasowując jak najkorzystniejszą ofertę. Dzięki współpracy z czołowymi towarzystwami ubezpieczeniowymi nasze przedsiębiorstwo z roku na rok zdobywa coraz to większe uznanie i poszerza grono stałych Klientów. Zapraszamy na stronę: kaniafinanse.pl

#7 Guest_Tomo

Guest_Tomo
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 10:33

Ja kupiłem dobre ubezpieczenie na ubezpieczeniagarwolin.pl. Bardzo dobrze dobierają polisę do potrzeb. Polecił mi kiedyś znajomy i wybrałem się do Garwolina, bo opłaca się bardzo :)

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 11:13

Witam serdecznie Tomo, Dziękujemy za bardzo miłe słowa. Cieszymy się, że nasi klienci są tak bardzo zadowoleni z naszych usług. Zapraszamy do kontaktu z nami przez naszą stronę ubezpieczeniagarwolin.pl. Mamy w ofercie nowe ubezpieczenia komunikacyjne i na życie, postaramy się dobrać Panu idealną polisę na dobrych warunkach, skoro Pan nas tak zachwala.

#9 Guest_misq

Guest_misq
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 12:07

Polecam również zapoznać się z tymi artykułami: www.whitford.pl/law-and-business/zakup-mieszkania-cz-1-co-bedzie-za-moim-oknem-czyli-prawnik-radzi-zanim/ www.whitford.pl/law-and-business/zakup-mieszkania-czesc-ii-wartosc-czyli-prawnik-radzi-zanim/

#10 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2015 - 19:32

Ostatnio jestem na etapie szukania polisy dla mojego nowego mieszkania. Rozważam kilka wariantów, które zbliżone sa do moich oczekiwań. Chyba zdecyduje się na compensę. maja dość elastyczne warunki z możliwością rozszerzenia.

#11 Guest_Monio

Guest_Monio
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 21:56

Rozglądam się już od miesiąca nad dobrym ubezpieczycielem i myślę nad compensą lub pzu ? co lepiej wybrać jak myślicie?

#12 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 15 maj 2015 - 09:47

@Monio,
w PZU mamy pakiet kompleksowych ubezpieczeń domu i mieszkania - PZU Dom Plus. Zakres polisy będzie chronił Cię przed skutkami dewastacji, kradzieży czy włamania, a także bardziej przyziemnymi problemami jak np. zalanie przez sąsiada. Na wysokość składki wpływają takie czynniki jak rok budowy budynku, jego wartość, wartość wyposażenia czy położenie mieszkania. Warto rozważyć również dokupienie dodatkowego ubezpieczenia, które chroni Twoich sąsiadów przed szkodami spowodowanymi przez Ciebie (np. zalanie sąsiada z niższego piętra). Z doświadczenia wiem, że Klienci, posiadający tzw. OC w życiu prywatnym, są spokojniejsi, gdy nieumyślnie spowodują jakąś szkodę. Na infolinii lub przez stronę internetową zamówisz kontakt z agentem. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
Ekspert PZU

Pytanie możesz zadać również poprzez aplikację Centrum Pomocy https://centrumpomocy.pzu.pl

#13 Guest_Ekspert Link4

Guest_Ekspert Link4
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 19:26

Warto przyjrzeć się ofercie ubezpieczenia domu i mieszkania w Link4, ponieważ tu ubezpieczenie „DOM” obejmuje ochroną nie tylko dom czy mieszkanie i wszystko, co znajduje się wewnątrz, ale również domy letniskowe. A wysokość składki sprawdzić można przy użyciu kalkulatora online na stronie Link4.

#14 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1851 postów

Napisano 20 maj 2015 - 14:24

Na stronie każdego znanego ubezpieczyciela, masz dokładnie opisane zasady - https://www.lu.pl/ Porównaj w kilku firmach. Na porównywarkach nie bazuj, bo one jednak nie biorą pod uwagę wszystkich aspektów związanych z kosztami ubezpieczenia.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#15 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 21:07

Jak dla mnie lepiej compensa ale to wszystko zależy co dokładnie chcesz mieć ubezpieczone.

#16 Guest_Gruidaz

Guest_Gruidaz
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 22:29

Jak dla mnie lepiej compensa ale to wszystko zależy co dokładnie chcesz mieć ubezpieczone.

Musisz poszukać takiego które będzie odpowiednie w twojej sytuacji. Umowa w zależności od towarzystwa jest zupełnie inna. 

Na rankomacie masz kilka przydatnych informacji. Ale to najważniejsze abyś dokładnie przeczytał umowę. 

#17 Guest_nimka

Guest_nimka
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2015 - 22:58

To prawda, ubezpieczenie domu trzeba dobrze przemyśleć. Mój dom i mienie ubezpieczyłam w compensie. Spłonął mi domek gospodarczy, który stał obok. Szkoda mi go, bo wszystkie rzeczy, których aktalnie nie używaliśmy tam były, jakieś zdjęcia, ciuchy, stare sprzęty agd. Musieliśmy wydzwniać, żeby agent przyszedł i wycenił szkodę. W końcu się zjawił, na szczęście dość korzystnie przyznali kasę, ale co się wyczekałam to moje.

#18 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 10:44

Ja ubezpieczyłem mieszkanie na dość dużą sumę. Jestem obecnie świeżo po remoncie i jednak nie chciałem ryzykowąc. Wiadomo,że zdarzają sie bardzo rożne sytuacje. Na przykłąd kradzieże ( moje mieszkanie jest na parterze tak więc jest na to narażone) czy też zalania przez sąsiadów. Niektórzy chcą na tym zaoszczędzić ale moim zdaniem nie na tym droga polega.

Odsyłam do strony doradcy: http://superpolisa.pl/- możecie tam znaleźć porównanie najlepszych kredytów mieszkaniowych ale znajdziecie również kontakt do specjalisty , który powinien doradzić Wam jaki kredyt będzie najlepszy. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#19 Guest_grudziebsk

Guest_grudziebsk
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2015 - 11:03

Obecnie ubezpieczyć można niemal wszystko – m.in.: okna, ubrania i znaczki. Jak dobrze dobrać zakres ubezpieczenia mieszkania lub domu, by obejmował tylko te elementy majątku, które rzeczywiście tego potrzebują, tj. są narażone na szkodę?

Powrót do artykułu: Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Nie wiem czy tak jak kolega npaisąl zalenie wchodiz w grę. Pomimo tego, że mieszka na parteże. Moim zdaniem w grę wchodizl by bardziej pożar. Zalanie jest bardzo mało prawdopodobne, to już stawiał bym na kradzież smile.png Teraz to staje się bardzo nagminne i nie ma w tym (co dziwne) nic nowego. Owszem można zabezpieczyć się w czytnik lini papilarnych, na klamce do drzwi. Było by to świetnym zabezpieczeniem albo dodatkowo karta do drzwi bądź "nadajnik" w breloczku. Jako dodatkowy system, no ale mało ludzi mysli nad takimi sprawami. Na razie możecie sprawdzić ofertę rankomatu.

#20 Guest_alka

Guest_alka
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2015 - 10:10

Dla mnie wyszło najkorzystniej w generali, bo w pakiecie dostałam assistance techniczny, rowerowy i medyczny. No i oc w życiu prywatnym na cały świat

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych