Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie lekarskie a wypłata z umowy zlecenie

L4 zwolnienie lekarskie ciąża umowa zlecenia

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 skadia

skadia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 12:26

Witam. Mam pytanie: W najbliższym czasie prawdpodobnie pójdę na zwolnienie lekarskie w związku z ciążą. Zasadniczo uzyskuję dochody z umowy o pracę. Czasem jednak sprzedawałam teksty za pośrednictem portalu, który był czymś w rodzaju giełdy tekstów. Kwota z tej sprzedaży nie była wysoka, więc w zasadzie od kilku miesięcy nie zlecałam wypłaty. Przypuszczam, że współpraca z tym portalem działa na zasadzie umowy zlecenia, ponieważ przy dyspozycji wypłaty wystawiam rachunek.

Co by się stało, gdybym zleciła taką wypłatę będąc na zwolnieniu lekarskim? Czy miałabym problemy, czy przestanoby mi wypłacać chorobowe? Interesuje mnie to, ponieważ jeśli by tak było, musiałabym jak najszybciej zlecić wypłatę nagromadzonych zysków, zanim pójdę na zwolnienie.

Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Guest_zlomiarz30

Guest_zlomiarz30
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:01

WItam

w umowie z portalem powinien być wskazany charakter umowy, jednak w moim odczuciu jest to umowa o dzieło - nie ozusowana (Więc ZUS nie będzie wiedział o wypłacie). Data wypłaty nie ma wpływu na zdolność do pracy, ponieważ pracę (tworzenie dzieła) świadczyłaś w innym okresie. Pewnie masz na to dowody w postaci wysyłanych maili do portalu.

#3 Guest_zlomiarz30

Guest_zlomiarz30
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:01

WItam

w umowie z portalem powinien być wskazany charakter umowy, jednak w moim odczuciu jest to umowa o dzieło - nie ozusowana (Więc ZUS nie będzie wiedział o wypłacie). Data wypłaty nie ma wpływu na zdolność do pracy, ponieważ pracę (tworzenie dzieła) świadczyłaś w innym okresie. Pewnie masz na to dowody w postaci wysyłanych maili do portalu.

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3633 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 12 grudzień 2014 - 08:53

Absolutnie na zwolnieniu lekarskim nie można wykonywać żadnej pracy zarobkowej. Ubezpieczony wykonujący w okresie orzeczonej niezdolności do pracy pracę zarobkową lub wykorzystujący zwolnienie od pracy w sposób niezgodny z celem tego zwolnienia traci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres tego zwolnienia

#5 skadia

skadia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 19:46

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4, zwolnienie lekarskie, ciąża, umowa zlecenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych