Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy umowa przez telefon jest ważna?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672189 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 10:53

Umowa zawarta przez telefon jest ważna jedynie wtedy, gdy jej treść zostanie potwierdzona na trwałym nośniku, np. mailowo lub w formie tradycyjnego listu. Liczne zmiany w sprzedaży telefonicznej oraz w zasadach zawierania umów na odległość (przez telefon) zostaną wprowadzone na gruncie ustawy o prawach konsumenta, która wchodzi w życie 25 grudnia 2014 roku.

Powrót do artykułu: Czy umowa przez telefon jest ważna?

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 10:53

Boże, co za ulga. Może wreszcie ktoś sprawił, że te natręty nie będą non-stop wydzwaniać z propozycjami nowych umów, przedłużenia itp. Doprowadzają mnie do szału! Ta nowa ustawa to całkiem prokonsumencki pomysł :) Cieszy mnie to, bo zakupy w internecie to niestety pole minowe, m.in. ze względu na klauzule niedozwolone w regulaminach niektórych sklepów. Pozdrawiam.

#3 Guest__Maria

Guest__Maria
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:14

Wydzwaniać będą nadal. Jednak to, że dla świętego spokoju zgodzimy się na coś przez telefon, nie oznacza, że poniesiemy jakiekolwiek konsekwencje prawne. Umowa zawarta przez telefon będzie musiała być potwierdzona na piśmie.

#4 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 15:00

Witam,

A co z umową zawartą przez telefon między przedsiębiorcami? Jeżeli zgodziłem się na zawarcie umowy przez telefon, a później dowiedziałem się, że firma, która złożyła mi ofertę jest oszustem, to czy mogę odstąpić od umowy (nie odbierać przesyłki kurierskiej i nie płacić kurierowi). Z góry dziękuję za pomoc.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 15:33

Witam,

A co z umową zawartą przez telefon między przedsiębiorcami? Jeżeli zgodziłem się na zawarcie umowy przez telefon, a później dowiedziałem się, że firma, która złożyła mi ofertę jest oszustem, to czy mogę odstąpić od umowy (nie odbierać przesyłki kurierskiej i nie płacić kurierowi). Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli zawarłeś umowę przez telefon, to nie musisz od niej odstępować, bo taka umowa nie ma mocy prawnej, jeśli nie została potwierdzona na piśmie.

#6 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 22:58

Dziękuję za odpowiedź

#7 Guest_Radzia

Guest_Radzia
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 18:38

I dlatego nie lubię telefonów na abonament. Ostatnio mam karte Play i uzupelniłam ostatnio kodem *188# i mam darmowe na wszystko. Po co wiązać się umową i płacić niewiadomo ile.

#8 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 21 luty 2015 - 20:03

Czy ważna jest umowa z ubezpieczycielem (AIG) z nagranym przez nich telefonicznym zawarciem umowy, po czym egzemplarz treści tej umowy został przesłany kurierem bez potrzeby podpisywania i odsyłania, jedynie z obowiązkiem podpisania pobierania zgody na obciążenie rachunku w celu opłacania regularnie składek.. Czy to jest bezpieczne? I nie wykręcą się jeśli zdarzy się wypadek a oni stwierdzą że nie było nigdzie na umowie mojego podpisu i uznają umowę za nieważną. Pomóżcie

#9 Guest_Maga

Guest_Maga
  • Goście

Napisano 31 maj 2017 - 14:56

Zostałam naciągnięta telefonicznie na umowę przedłużającą w orange...otrzymałam smsa z informacją o zamówionym zestawie(nie wiem o jakim zestawie mowa)i umowie...czy czy poniosę koszty za niepodpisanie tej umowy???Dodam że przesyłka okazujensię płatna i kosztuje mnie 49zł.Błagam o pomoc!!!

#10 Guest_Malutka

Guest_Malutka
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2020 - 07:12

W moim przypadku Była sobie umowa bez terminowa... 2 lata minęły i tak zostałam i płaciłam regularnie.. Podobno zawarłam umowe Nową .... Przez telefon..!! Gdzie ja dopiero zauważyłam w następnej wystawionej fakturze po wysokiej kwocie... w lutym tego roku. Doliczony był jakiś tel nigdy go nie otrzymałam oczywiście z nr i minutami.. aktywacje.. i pakiety. Najdziwniejsze jest to.. ŻE JA NIE OTRZYMAŁAM ŻADNEJ UMOWY W FORMIE PISEMNEJ I ELEKTRONICZNEJ.. Tym bardziej nic nie odsyłałam. Nie mają mojego podpisu i zgody bo nie ma UMOWY. Z telewizją kablową.. Od lutego walcze z nimi pisemnie i telefonicznie a rachunek rośnie i każą płacić.. ale za co... Jak rozwiązać tą udrenke. Czy też z ignorować

#11 Guest_Malutka

Guest_Malutka
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2020 - 07:20

W moim przypadku Była sobie umowa bez terminowa... 2 lata minęły i tak zostałam i płaciłam regularnie.. Podobno zawarłam umowe Nową .... Przez telefon..!! Gdzie ja dopiero zauważyłam w następnej wystawionej fakturze po wysokiej kwocie... w lutym tego roku. Doliczony był jakiś tel nigdy go nie otrzymałam oczywiście z nr i minutami.. aktywacje.. i pakiety. Najdziwniejsze jest to.. ŻE JA NIE OTRZYMAŁAM ŻADNEJ UMOWY W FORMIE PISEMNEJ I ELEKTRONICZNEJ.. Tym bardziej nic nie odsyłałam. Nie mają mojego podpisu i zgody bo nie ma UMOWY. Z telewizją kablową.. Od lutego walcze z nimi pisemnie i telefonicznie a rachunek rośnie i każą płacić.. ale za co... Jak rozwiązać tą udrenke. Czy też z ignorować

#12 Guest_Malutka

Guest_Malutka
  • Goście

#13 Guest_Malutka

Guest_Malutka
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych