Skocz do zawartości

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2014 - 07:49

Wniosek o ogłoszenie upadłości może złożyć każdy, kto ma prawo reprezentacji spółki. Wobec tego, czy może taki wniosek złożyć również prokurent spółki?

#2 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 grudzień 2014 - 21:19

Prokurent może złożyć taki wniosek (tak: SN w postanowieniu z dnia 15 marca 2013 r., V CSK 177/12).

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat bez krawata | prawnik przedsiębiorców

mateusz@uldynowicz.eu

www.uldynowicz.eu

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 12:40

Jest to możliwe, sam miałem podobny przypadek. Sprawa zakończyła się w końcu trochę inaczej niż ogłoszeniem upadłości, ale taką kwestię, o której Pan pisze, też omawialiśmy z moim prawnikiem, dr Ziembińskim z Poznania. Swoją drogą byłem pod wrażeniem jego doświadczenia i wiedzy oraz znajomości różnych casusów prawa gospodarczego, także gdyby ktoś potrzebował pomocy z zakresu prawa gospodarczego, w szczególności postępowań upadłościowych, to polecam wink.png

#4 Franciszek123

Franciszek123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 27 luty 2015 - 23:55

Czy Kancelaria Ziembińskiego, o której piszesz, działa tylko na terenie Poznania?

#5 Franciszek123

Franciszek123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 13:24

Czy Kancelaria Ziembińskiego, o której piszesz, działa tylko na terenie Poznania?

Poproszę o jakiś kontakt.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 13:58

Zachęcam do skorzystania z wiedzy Google. Wystarczy wyszukać -www.kancelaria-zip.pl. I nie, Kancelaria nie działa tylko na terenie Poznania, zajmuje się sprawami klientów w całej Polsce.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych