Skocz do zawartości

ferie świąteczne a opieka nauczyciela

ferie świąteczne Boże Narodzenie opieka nad dzieckim szkoła nauczyciel dzień wolny

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__gosc

Guest__gosc
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:42

Czy w trakcie tzw. przerwy świątecznej szkoła może organizować dzieciom dodatkowe zajęcia, np. na świetlicy szkolnej. W tym roku ferie świąteczne są bardzo długie. Opieka nad dziećmi zapewniona przez nauczycieli w szkole bardzo ułatwiłaby mi życie - pracuję na podstawie umowy zlecenia i nie mogę pozwolić sobie na aż tyle dni wolnych.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13925 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 grudzień 2014 - 23:05

niedawno pani ministaer wypowiadała się, że szkoły w okresie ferii muszą zapewnić opiekę dzieciom, których rodzice nie będą mogli się nimi zająć

#3 Guest__gosc

Guest__gosc
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2014 - 11:20

A jak to wygląda w praktyce?! Kto decyduje - kuratorium, dyrektor szkoły?

#4 Guest__Alicja

Guest__Alicja
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2014 - 11:21

http://www.infor.pl/...swiateczna.html

#5 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 11:25

myślę, że każda szkoła organizuje to we własnym zakresie

mój syn przyniósł ze szkoły kartkę, na której miałam zaznaczyć kiedy dziecko będzie chodzić do szkoły, a kiedy będzie miało opiekę w domu

daty do określenia zawarte były na okres 22 grudzień - 7 styczeń

#6 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 00:45

Niby tak, niby szkoła musi zapewnić opiekę... ale w małych srodowiskach wiejskich panie naczycielki nie będą zadowolone, że muszą przyść do pracy, bo dziecko Pani Kowalskiej przychodzi do szkoły:) I ciekawe, co będzie się działo, jak na przykład tylko jedno lub dwoje dzieci z małej szkoły stawi się na zajęciach w  ferie świąteczne?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ferie świąteczne, Boże Narodzenie, opieka nad dzieckim, szkoła, nauczyciel, dzień wolny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych