Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Zwolnienie 182 dni

Okres zasiłkowy 182 dni

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karolina 79

Karolina 79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 17:27

Witam, mam do Państwa zapytanie, mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił mi pomóc. Sprawa dotyczy mojej mamy. Od 165 dni przebywa na zwolnieniu - jest to 3 choroby - sprawy ginekologiczne. Kody choroby są różne jednak z uwagi na brak przerw między poszczególnymi zwolnieniami z mojej wiedzy wliczane do jednego okresu zasiłkowego. Problem polega na tym, że najprawdopodobniej w najbliższych dniach czeka ją zabieg na kręgosłup ( choroba nie związana z poprzednimi ). Pytanie moje brzmi : czy mama będzie musiała wrócić do pracy na kilka dni, żeby okres zasiłkowy rozpoczął sie na nowo? Czy wystarczy jeżeli zwolnienie od ginekologa będzie trwało do np piątku, sobota i niedziela przerwa w niezdolności do pracy a w poniedziałek zwolnienie z nowym kodem na kręgosłup a tym samym nowy okres zasiłkowy?? Czy z uwagi na długą niezdolność do pracy przed pójściem na zwolnienie na kręgosłup powinna mieć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy że jest zdolna do pracy ?? Z góry Dziękuję za pomoc.

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 grudzień 2014 - 18:04

Nowy okres zaiłkowy zostanie otwarty,gdy przerwa między zwolnieniami będzie w sobotę i niedzielę.Mama nie musi mieć zaświadczenia od lekarza medycyny pracy,że jest zdolna do pracy,ponieważ będzie to inna choroba niż dotychczas.

#3 Karolina 79

Karolina 79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 18:54

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Dodam tylko że mama pracowała w dniach od pon do piątku, w weekendy biuro zawsze jest zamknięte. Rozumiem, że mimo to nie wpłynie to na rozpoczęcie nowego okresu zasiłkowego ?

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8195 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:10

Zasiłek chorobowy jest wypłacany za każdy dzień kalendarzowy,a nie za dzień "roboczy".Brak zwolnienia ZLA nie wystawionego na sobotę i niedzielę powoduje przerwę w ciagłości zwolnienia.

#5 Karolina 79

Karolina 79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:00

Dziękuje bardzo za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Okres zasiłkowy, 182 dni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych