Skocz do zawartości


znaleźne - 10 proc.?

znaleźne komunikacja miejska autobus

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest__GOŚĆ

Guest__GOŚĆ
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 08:17

Czy jeśli znalazłem damski portfel w autobusie i oddałem go kierowcy (może ktoś się do niego zgłosi), to mam prawo do znaleźnego od znalazcy zguby? Co z moimi 10 proc. wartości portfela jeśli nikt się po niego nie zgłosi?



#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 13:25

Teoretycznie ma Pan rację z 10% wartości jako znaleźnego, jednak takie roszczenie trzeba złożyć w chwili przekazania rzeczy osobie uprawnionej do odbioru. Wynika to z art. 186 KC.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: znaleźne, komunikacja miejska, autobus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych