Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ustaleniem daty zawarcia kolejnej umowy o pracę/zlecenia

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 inspiracja123

inspiracja123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 20:21

Jeśli pracodawca chce podpisać z pracownikiem kolejną umowę o pracę lub aneks do umowy (dajmy na to 1.11.2014 lub każdego innego 1-go dnia miesiąca, tyle że przypadającego w niedzielę lub święto, żeby zachować ciągłość zatrudnienia) to z jaką datą powinna być zawarta taka umowa/aneks? A z jaką podpisana?

A w przypadku umowy zlecenia? Jeśli zawierane są umowy na okresy miesięczne i kolejno po sobie następujące to z jaką datą powinna być zawarta kolejna umowa zlecenia? (np. wypada, żeby umowa była z dnia 1.06.2014 r.- niedziela lub 1.11.2014 r.- sobota). Chodzi mi o to, żeby w tych przypadkach pracodawca nie musiał wyrejestrowywać pracownika z ubezpieczenia.

Tak samo zastanawiam się nad datą świadectwa pracy (np. umowa skończyła się dnia 30.11.2014 r.- niedziela) to świadectwo pracy powinno być wystawione następnego dnia? Z datą 1.12.2014?

Będę wdzięczna za pomoc.

#2 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2014 - 20:37

Umowy możesz podpisać ze wcześniejszą datą, np. umowa o pracę ma się zakończyć w sobotę to kolejną podpisujesz w piątek (przed tą sobotą) z datą obowiązywania od niedzieli. 

Św pracy z umowy która zakończyła się w sobotę czy niedzielę wystawiasz z datą pierwszego dnia roboczego następującego po zakończeniu takiej umowy, tj. z poniedziałkową.

#3 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:13

Umowy zlecenia możesz podpisac także z datą wcześniejszą,aby nie wyrejestrowywać pracownika musi być zachowana ciągłoość w wykonywaniu zlecenia.

#4 inspiracja123

inspiracja123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:41

Umowy zlecenia możesz podpisac także z datą wcześniejszą,aby nie wyrejestrowywać pracownika musi być zachowana ciągłoość w wykonywaniu zlecenia.

Jeśli mój zakład pracy pracuje w dniach od poniedziałku do piątku i powiedzmy umowa zlecenia nr 1 kończy się 31.10.2014 to 31.10 podpisuję umowę zlecenia nr 2, która będzie obowiązywała od 1.11 (sobota)? Mimo że tego dnia zakład nie pracuje? Dobrze zrozumiałam? No bo właśnie o tą ciągłość mi tu chodzi...

Umowy możesz podpisać ze wcześniejszą datą, np. umowa o pracę ma się zakończyć w sobotę to kolejną podpisujesz w piątek (przed tą sobotą) z datą obowiązywania od niedzieli. 

Św pracy z umowy która zakończyła się w sobotę czy niedzielę wystawiasz z datą pierwszego dnia roboczego następującego po zakończeniu takiej umowy, tj. z poniedziałkową.

A właśnie- a tych świadczeń nie można wypłacić np. ostatniego dnia roboczego? Bo ostatnio pytałam znajomej księgowej i stwierdziła, że właśnie ostatniego dnia roboczego, ktoś tu na forum też tak pisał. Z drugiej strony przecież np. ekwiwalent nabywa się ostatniego dnia obowiązywania umowy... Jak się wypłaci wcześniej to jest duży błąd? Trzeba to jakoś korygować?

#5 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:44

Co innego data wystawienia dokumentu,co innego data wypłaty.Skoro data płatności przypada w sobotę lub w niedzielę wszystkie należności wypłacasz ostatniego dnia roboczego miesiąca(jeżeli jest to przelew pieniądze powinny się znaleźć w ostatnim dniu roboczym na koncie pracownika).

#6 inspiracja123

inspiracja123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:50

Co innego data wystawienia dokumentu,co innego data wypłaty.Skoro data płatności przypada w sobotę lub w niedzielę wszystkie należności wypłacasz ostatniego dnia roboczego miesiąca(jeżeli jest to przelew pieniądze powinny się znaleźć w ostatnim dniu roboczym na koncie pracownika).

Rozumiem. Bo już się bałam, że mogłam coś zrobić nie tak... A ja dopiero "raczkuję" jeśli chodzi o tę branżę, więc jeszcze wielu rzeczy nie wiem i ciągle mam jakieś wątpliwości, szukam odpowiedzi. No i nie powiem, bo strach jest żeby się to zgadzało pod względem prawnym, terminowym itp. 

Edit: Ja zrozumiałam "świadczenia z pracy" a nie świadectwo... Dopiero teraz doczytałam. Przepraszam. Mi chodziło np. o przypadek wypłaty ekwiwalentu za urlop (jeśli ostatni dzień zatrudnienia to niedziela). To jak to w końcu powinno być? Dopuszczalne jest żeby wypłacić ekwiwalent ostatniego dnia roboczego (piątek) jeśli pracownik pracuje jedynie w dniach: wtorek, środa, czwartek?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 08:31

czy umowa ze świeżym studentem jako pierwsza praca może być zawarta od razu na rok czasu żeby skorzystać z wynagrodzenia minimalnego  dla takiej osoby? czy może być umowa na okres próbny przedłużona np. o. próbny 3 miesiące i czas określony 9 miesięcy żeby zachować możliwość takiego wynagrodzenia? czy należy sie niższe wynagrodzenie za przepracowany rok czy rok kalendarzowy?

#8 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:25

Nie ma znaczenia,możesz podpisać od razu umowę na rok na czas określony wpisując klauzulę o możliwości rozwiązania umowy za 2-tygodniowym wynagrodzeniem.

#9 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8836 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:51

czy umowa ze świeżym studentem jako pierwsza praca może być zawarta od razu na rok czasu żeby skorzystać z wynagrodzenia minimalnego  dla takiej osoby? czy może być umowa na okres próbny przedłużona np. o. próbny 3 miesiące i czas określony 9 miesięcy żeby zachować możliwość takiego wynagrodzenia? czy należy sie niższe wynagrodzenie za przepracowany rok czy rok kalendarzowy?

może byc zawarta na okres probny potem okreslony;

do pierwszego roku pracy z wynagrodzeniem 80% minimalnego, wchodzą wszystkie okresy zatrudnienia , od ktorych płacono składkę emeryt. rentową, oprocz zatrudnienia w celu przygotowania zawodowego

#10 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 13:26

Witam mam takie pytanie ponieważ jest początkującą osobą w kadrach.

I mam zawrzeć umowę zlecenie z pracownikiem od początku roku do końca tego roku. poprzednia umowa skończyła się 31-12-2016 roku. Czy nowa umowa może być od 01.01.2017 do 31.12.2017 ? pierwszy to niedziela.

#11 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 19:45

Moze :) Nawet lepiej, bo gdy występują przerwy miedzy umowami- np umowa z 02.01.2017, musiałabyś wyrejestrować ta osobe z ZUS, a potem znow ja zarejestrować.

#12 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 11:02

Chciałabym się dowiedzieć , gdyż umowa zlecenia kończy się dzisiaj 6 grudnia czy nową umowę robimy z datą od 7 grudnia czy 9 grudnia ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy