Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak można wycofać się z mediacji?

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103053 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 13:22

Mediacja jest alternatywnym sposobem rozwiązywania sporów. W mediacjach zawsze bierze udział neutralny mediator, który pomaga stronom dojść do porozumienia. Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego mediacja jest dobrowolna. W związku z tym każda ze stron może w dowolnym momencie wycofać się z mediacji, jeżeli nie chce brać udziału w dalszych mediacjach bądź nie dostrzega żadnych szans na zawarcie ugody.

Powrót do artykułu: Jak można wycofać się z mediacji?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 13:22

Postępowanie mediacyjne jest jednym z najlepszych sposobów na zawarcie ugody. Uważam, że nie warto reygnować z już podjętych mediacji i wracać na drogę sądową. A sprawa sądowa może trawać bardzo długo

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2020 - 16:34

Zgadzam się, pod warunkiem, że mediator ma choć odrobinę pojęcia o przedmiocie sporu. I nie dopuszcza do udziału w mediacji n.p. tłumacza, który okazuje się konkubiną powoda i który to tłumacz samodzielnie interpretuje fakty.

#4 Guest_DarRog

Guest_DarRog
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2020 - 16:35

Zgadzam się, pod warunkiem, że mediator ma choć odrobinę pojęcia o przedmiocie sporu. I nie dopuszcza do udziału w mediacji n.p. tłumacza, który okazuje się konkubiną powoda i który to tłumacz samodzielnie interpretuje fakty.

#5 Guest_DarRog

Guest_DarRog
  • Goście

#6 Guest_DarRog

Guest_DarRog
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych