Skocz do zawartości

Konto prywatne a działalność gospodarcza

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 11:57

Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą może zgłosić rachunek prywatny do wszelkich rozliczeń podatkowych jako właściwy dla jej działalności - czy konieczne jest posiadanie dodatkowego tzw: "firmowego" rachunku bankowego?

#2 dodrel

dodrel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 08 luty 2016 - 22:00

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej można wszystko robić na swoim rachunku, gdyż odpowiada się majątkiem prywatnym za wszystkie zobowiązania.

Serwis finansowo-poradnikowy https://superomat.pl - kalkulator rat, rankingi finansowe i porady.

#3 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 10 luty 2016 - 06:43

Możesz to zrobić, natomiast w razie kontroli, jeżeli masz na jednym rachunku transakcej firmowe i prywatne mogą się o nie dopytywać. Dlaetgo lepiej mieć dwa osobne rachunki. Ja mam konto prywatne in firmowe w Idea Banku, możesz sprawdzić bo prywatne jest bez opłat, a do firmowego oferują serwis Idea Cloud (uwaga, migracja trwa około 2 mc). Natomiast ogólnie rozwojowy bank i wprowadzają dużo innowacyjnych rozwiązań dla klienta i dobrze wypadają w kredytach/lokatach.

#4 zarabiacnabankach.blogspot

zarabiacnabankach.blogspot

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 03 październik 2017 - 10:12

Odnośnie Idea Banku i oferowanego przez nich konta firmowego... - warto się nim naprawdę zainteresować, bo nie dość że nie ma za to konto opłat, to można jeszcze otrzymać od Banku zwrot pieniędzy (za...po prostu normalne używanie) - nie często spotykamy takie rachunki firmowe. O koncie firmowym FIRMA TO JA można przeczytać tu

Być może nie będzie już powodu aby używać jednego konta osobistego również do rozliczeń firmowych.

Tak jak napisał ktoś powyżej, ja również uważam takie "mieszanie" spraw firmowych i prywatnych za niewskazane...

Pozostałe dobre typy na konto firmowe:

Drugie w moim rankingu jest iKonto Biznes Alior Banku - daje ono możliwość zyskania nawet 1500 zł premii dla firm za założenie konta i normalną aktywność na rachunku.

Trzecie, na którym zyskamy premię charakteryzuje się ogromną prostotą spełnienia warunku otrzymania wspomnianej 100 zł premii - to Konto firmowe mBiznes Standard mBanku.

We wszystkich trzech powyższych przypadkach (Idea Bank, Alior, mBank) utrzymanie konta firmowego nie powinno nas nic kosztować - przy normalnej aktywności.

Przy okazji warto też spojrzeć na inne produkty bankowe, żeby wybrać świadomie i najlepiej jak można, czy to przy poszukiwaniu dobrych lokatkont oszczędnościowych, czy konta osobistego ROR dla osoby fizycznej.

http://zarabiacnabankach.blogspot.com - Jak bezpiecznie oszczędzać i zarabiać pieniądze na bankach

http://zarabiajnabankach.blox.pl - Jak oszczędzać i zarabiać pieniądze na bezpiecznych produktach bankowych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych