Skocz do zawartości


Konkurs na Skarbnika

skarbnik praca

wróć do serwisu Sektor Publiczny 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 11:11

Wybory już za nami i mamy nowych włodarzy. Wiemy, że w części jst dokonają się zmiany na głównych stanowiskach.

Mam więc pytanie: jak rozumieć zapis mówiący o posiadaniu przez Skarbnika co najmniej 3-letniej praktyki w księgowości skoro art.76B UoR został uchylony ?

 

 



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19517 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 grudzień 2014 - 11:23

No to połącz (bo tak trzeba) z wymogami jakie stawia ustawa o finansach publicznych dla głównych księgowych jednostek budżetowych



#3 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 12:57

Właśnie o wymogi z UoFP chodzi. Wg tejże ustawy wymagane jest wykształcenie wyższe ekonomiczne - i to jest jasne, oraz musi posiadać co najmniej 3-letnia praktykę w księgowości. Dotąd za udokumentowanie praktyki w księgowości przyjmowało się wykonywanie obowiązków wymienionych w art.76B UoR. Teraz go uchylono i nie wiadomo co uznawać za praktykę w księgowości. No bo wiemy wszyscy, że w księgowości można zajmować się różnymi stopniami "wtajemniczenia". jeżeli ktoś zajmował się tylko np. ewidencjonowaniem operacji bez dekretowania i sprawozdawczości to wg mnie trudno to uznać za praktykę uprawniającą do ubiegania o stanowisko Skarbnika czyli Głównego Księgowego Budżetu.



#4 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19517 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 grudzień 2014 - 13:59

Ale tak naprawdę o co ci chodzi?
Ustawa o finansach publicznych nie wskazuje co należy rozumieć przez praktykę w księgowości.

Pytanie swoje kieruj do tych, którzy będą przeprowadzać nabory na skarbników czy głównych księgowych w jb.

Zawsze mają prawo uszczegółowić swoje wymagania.



#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 14:41

Właśnie o to, co należy rozumieć przez praktykę w księgowości. Do czasu uchylenia art.76b UoR sprawa była jasna co należy traktować jako taką praktykę w księgowości bo były określone konkretne czynności, które pozwalały pretendować na to stanowisko. Teraz znów wrócimy do "widzi mi się" albo "nie widzi"... sad.png.

 



#6 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19517 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 grudzień 2014 - 15:01

Przesadzasz......prawdziwa wiedza  sama  się obronismile.png



#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 15:47

Sęk w tym, że ja nie chcę tego stanowiska i chciałam się z niego "wystornować" w białych rękawiczkach twierdząc, że mój dotychczasowy zakres obowiązków nie pozwala mi na objęcie funkcji Skarbnika. Miałabym czarno na białym a tak będę się wić jak wąż w klatce no bo...

Delikatność nade wszystko by zachować obecny etat...



#8 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19517 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 grudzień 2014 - 09:46

Przecież etat to nie jest "dożywocie" zawsze można złożyć papier o formacie A-4 albo mniejszy zatytułowany "Wypowiedzenie"smile.png

Po co się "dusić"  i wić





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skarbnik, praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych