Skocz do zawartości

Zatrudnienie ciężarnej żony!

zatrudnienie najwyższy zus ciężarna żona w ciąży urlop macierzyński

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 29 listopad 2014 - 19:54

Witam!

Obecnie jestem w ciąży i nie pracuje. Z mężem planujemy założyć portal społecznościowy z którego mamy zamiar czerpać zyski, planujemy by to mąż założył firmę na siebie bo ma stały etat w innej firmie więc składki zus będą dużo niższe. Chciałabym się dowiedzieć na jakiej zasadzie on musi mnie zatrudnić albo jak byłoby najlepiej tak żebym mogła pobierać najwyższe macierzyńskie. I czy on musi wykazać na tyle duże dochody by mógł zapłacić mi najwyższe składki zus?jak to jest po skończonym urlopie macierzyńskim, czy on nadal musi mi płacić takie wysokie składki? Proszę o pomoc! Z góry dziękuję za każdy pomocny wpis! smile.png

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 listopad 2014 - 23:46

Bez znaczenia,kto założy firmię na siebie,ponieważ mąż zgłosi Ciebie jako osobę współpracującą i zapłacicie pełne skłądki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.Od nowego rku wchodż zmiany,aby otrzymać wysokie świadczenie na zasiłku macierzyńskim,wysokie składki musicie opłacać przez cały okres ciąży.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13506 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 listopad 2014 - 20:21

Dodam, że zmiany prawdopodobnie mają wejść w życie od 1 kwietnia 2015.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zatrudnienie, najwyższy zus, ciężarna, żona w ciąży, urlop macierzyński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych