Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na czym polega kara ograniczenia wolności?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671287 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 18:14

Drugą wymienioną w kodeksie karnym karą jest ograniczenie wolności. Jest to kara nieizolacyjna, wymierzana najczęściej za lżejsze przestępstwa. Może ona jednak przybierać wiele postaci.

Powrót do artykułu: Na czym polega kara ograniczenia wolności?

#2 Guest_TOMASZ

Guest_TOMASZ
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 18:14

kara za pobicie powina być surowa naszym polskim 3 lat to stanowczo zamało jest jestem osobom niepełnosprawną mogę się wypowidzieć ten temat co sądze to jest wilka wada w prawie kodeksie karnnym dlatego kto popełni powinnien 8 lat wiezinia taki jest moje zdanie ten tamat to jest wina ustawodawców i rzadu naszego to jest żałosne taki wyrok chaniebne dla polskigo prawa karnnego czy to jest kobieta czy mężczyzna niema rużnicy sprawidliwość musi być k**wa kurwa nasz system prawn jest ładodny stanowczo tak ustawa nie powina przejść niepełnosprawno intelektulnom sponu lekim mam prawo się wypowidzieć tej sprawie jacyś idjoci ustanowiają te prawo i kodeksy karne mowie szczerze i bada kłamców sadowych

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 08:27

Mojego bRata zatrzymali wczoraj do zakładu karnego za pracę społeczne czy jest jeszcze jakaś opcja żeby to zamienić na pieniądze i żeby wyszedł?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2016 - 17:43

czy ciagle skladanie deklaracji na wywoz smieci w gminie jest ogranizceniem mojej wolnosci???

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 10:51

czy ciagle skladanie deklaracji na wywoz smieci w gminie jest ogranizceniem mojej wolnosci???

Jeśli każą Ci robić to codziennie, to tak.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 13:54

art. 34§ 3 /KK/. Wymierzając karę ograniczenia wolności, sąd może orzec świadczenie pieniężne wymienione w art. 39 katalog środków karnych pkt 7 lub obowiązki, o których mowa w art. 72 obowiązki w okresie warunkowego zawieszenia wykonania kary § 1 pkt 2–7a --- a więc nie te wymienione "z góry na dół" ---- lecz 2) przeproszenia pokrzywdzonego, 3) wykonywania ciążącego na nim obowiązku łożenia na utrzymanie innej osoby, 4) wykonywania pracy zarobkowej, do nauki lub przygotowania się do zawodu, 5) powstrzymania się od nadużywania alkoholu lub używania innych środków odurzających, 6) poddania się terapii uzależnień, 6a) poddania się terapii, w szczególności psychoterapii lub psychoedukacji, 6b) uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno-edukacyjnych, 7) powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, 7a) powstrzymania się od kontaktowania się z pokrzywdzonym lub innymi osobami w określony sposób lub zbliżania się do pokrzywdzonego lub innych osób. Więcej profesjonalizmu, please !

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 17:48

witam co oznacza zmiana kary ograniczenia wolności na kare zastepcza takie pismo dostal znajomy

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 11:42

witam co oznacza zmiana kary ograniczenia wolności na kare zastepcza takie pismo dostal znajomy

Prawdopodobnie znajomy uchylał się od wykonania kary ograniczenia wolności lub wykonywał ją nienależycie, więc sąd postanowił tę karę zamienić na karę zastępczą w postaci pozbawienia wolności, czyli inaczej mówiąc na odsiadkę.

#9 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 18:41

Proszę o informację jak wygląda realizowanie kary ograniczenia wolności(mam na myśli prace społeczne) w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 10:28

Proszę o informację jak wygląda realizowanie kary ograniczenia wolności(mam na myśli prace społeczne) w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą?

A jak ma wyglądać? Zamykasz interes i po godzinach pracy udajesz się na wykonanie prac społecznych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy