Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysokość wynagrodzenia to informacja poufna

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672251 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 11:33

Wysokość wynagrodzenia stanowi tajemnicę służbową. Ujawnienie przez pracodawcę wysokości wynagrodzenia pracownika bez jego zgody, naraża pracodawcę na odpowiedzialność.

Powrót do artykułu: Wysokość wynagrodzenia to informacja poufna

#2 Guest_tama

Guest_tama
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 11:33

jestem zdiwiona tym ze mój zakład pracy do wypłaty z funduszu socjalnego np talonow na swieta potrzebuje zarobków mojego męża czy jest to zgodne z ustawą ?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8841 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 11:43

jestem zdiwiona tym ze mój zakład pracy do wypłaty z funduszu socjalnego np talonow na swieta potrzebuje zarobków mojego męża czy jest to zgodne z ustawą ?

zgodne , ma prawo żądać dochodow czlonkow rodziny

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20606 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 listopad 2014 - 11:44

Jak najbardziej, ma do tego prawo, a pracownik jeśli chce otrzymać pomoc z ZFŚS powinien dostosować się do wymogów Regulaminu ZFŚS

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5653 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 11:57

Równie dobrze może nie ujawniać dochodów męża/członka rodziny, a tym samym nie korzystać z dopołat z ZFŚS- nic na siłęwink.png

#6 Guest_Xawery

Guest_Xawery
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 06:00

Być może ma do tego prawo ale: zakład pracy zbierając informacje o zarobkach tworzy bazę danych można powiedzieć poufną a tu już podlega pod dyrekrywę o ochronie danych osobowych i związane z tym obowiązki. Jaką osoba przekazująca dane ma pewność, że nie są one wykorzystywane w niewłaściwym celu? To nie tak prosto powiedzieć, że mogą!!!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2020 - 23:41

Bzdura, fundusz socjalny jest własnością całej załogi, mała część załogi dorabia, duża chce żyć ich kosztem. Nie każdy związek jest formalny, Panie żyjące w konkubinatach zawsze udają samotne matki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych