Skocz do zawartości

Godziny nadliczbowe w delegacji

delegacja czas pracy

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marysia_www

Guest_Marysia_www
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 08:52

Proszę o informacje, czy należą się godziny nadliczbowe w następującej sytuacji:

- moje godziny pracy to 7.00 - 15.00,

- odbywam dwudniową podróż służbową na szkolenie, gdzie zajęcia trwają od godz. 13.00 - do 19.00 pierwszego dnia, a drugiego od 8.00-12.30,

tak więc pierwszego dnia:

od 5.00 - 12.30 trwa podróż pociągiem na miejsce szkolenia,

od 13.00-19.00 trwa szkolenie

drugi dzień:

od 8.00-12.30 trwa szkolenie

od 13.00-22.00 trwa powrót pociągiem (czas ten zawiera czas oczekiwania na pociąg)

Czy za udział w szkoleniu od godz. 15.00-19.00 pierwszego dnia należą mi się godziny nadliczbowe?

#2 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 670 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 12:39

jeżeli obowiązuje Cię 8-godzinny czas pracy, to nie należą się nadgodziny. Szkolenie trwało 4 godziny.

Czas podróży pociągiem oraz oczekiwanie na niego nie wlicza się do czasu pracy ani do pozostawania w dyspozycji pracodawcy.

#3 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:56

Tak, należą za pierwszy dzień (od 15 do19). Czas dojazdu przypadający na rozkładowe godziny pracy, wliczany jest do czasu pracy.

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#4 Guest_Marysia_www

Guest_Marysia_www
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 07:51

Na co mogę się powołać, chcąc odebrać nadgodziny - nasze kadry nie uważają żeby należały się nadgodziny.

Serdecznie dziękuję.

#5 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 670 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 08:56

nie powołasz się na żaden przepis, bo nadgodziny się nie należą

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19284 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 grudzień 2014 - 09:23

Nie należą się nadgodziny, nie masz nic do odbioru

#7 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 07:56

Nie należą się nadgodziny, nie masz nic do odbioru

A czy mogę poprosić o rozwinięcie? Nie należą się bo...?

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#8 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 651 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:45

Na co mogę się powołać, chcąc odebrać nadgodziny - nasze kadry nie uważają żeby należały się nadgodziny.

Serdecznie dziękuję.

W/g mnie należa sie nadgodziny (4) od 15.00- 19.00

Nie jest ważne ze szkolenie trwalo 4 h tylko to ze odbywało sie poza rozkładowymi godzinami pracy

Złóz skarge do PIP jak nie wypłacą dodatku lub nie udzielą czasu wolnego

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:47

wg mnie tu nie należą się nadgodziny, bo w delegacji nie świadczyłaś pracy, tylko się szkoliłaś

#10 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 08:35

Wg mnie pracownik, który bierze udział w szkoleniu w wyniku polecenia służbowego, pozostaje do dyspozycji pracodawcy tym bardziej, że kierowanie na szkolenia czy kursy są coraz częstszą praktyką. A kursy często odbywają się poza godzinami pracy. Niestety przepisy prawa pracy nie regulują w sposób wystarczająco precyzyjny tej kwestii (oprócz szkoleń z zakresu bhp), co widać w rozbieżnościach i wątpliwościach w literaturze i orzecznictwie, każde stanowisko jest interpretacją indywidualną.

#11 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 651 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 22:50

wg mnie tu nie należą się nadgodziny, bo w delegacji nie świadczyłaś pracy, tylko się szkoliłaś

Nie zgodze sie i tak jak larysa. uwazam ze jest to pozostawanie w dyspozycji pracodawcy a co za tym idzie , czas szkolenia nalezy wliczyc jako czas pracy

Główną przesłanką uznania określonego czasu za czas pracy jest obecność pracownika w wyznaczonym miejscu.

W uzasadnieniu do wyroku z 4 października 2007 r., sygn. akt I PK 110/07, (OSNP 2008/21-22/310) Sąd Najwyższy nakazuje do czasu pracy zaliczać szkolenia organizowane poza normalnymi godzinami roboczymi pracowników, w których pracownik musi uczestniczyć na polecenie pracodawcy.

Również w wyroku z z 25 stycznia 2005 r. (sygn. akt I PK 144/04, OSNP 2005/17/265) mówi które szkolenia powinny być wliczane do czasu pracy

Chyba ze szkolenie było dobrowolne i pytająca mogła odmówić uczestnictwa, wtedy nie bedzie godzin nadliczbowych

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: delegacja, czas pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych