Skocz do zawartości

Sklep internetowy

biznes student pomysł

wróć do serwisu Moja Firma 47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_moinik

Guest_moinik
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 19:33

Witam

Chciałabym otworzyć sklep internetowy z ubraniami i biżuterią (docelowym klientem mają być kobiety). Planuję stworzyć własną stornę internetową i dodatkową stronę na facebook'u ponieważ to mi może przynieść duży rozgłos. Lecz jestem zupełnie zielona w tym jak zacząć i jaki kierunek obrać. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie się mogę zgłosić bądź sam mi podpowiedzieć jak zacząć? (zrobić biznes plan, zarejestrować firmę itp.)

Jestem studentką - czy przysługują mi w związku z tym jakieś ulgi bądź dofinansowanie do takie przedsięwzięcia?

P.S. Może i nie wiele wiem i może kogoś to zrazić, ale na prawdę chciałabym się tego nauczyć/dowiedzieć a więc bardzo proszę o potraktowanie mnie poważnie.

Pozdrawiam

#2 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 03 luty 2015 - 14:01

I jak, udało się coś podziałać? Chcesz sprzedawać u siebie znane marki tak jak new yorker czy diverse? Czy jednak wolisz ściągać ubrania mniej znanych marek?

#3 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 luty 2015 - 21:31

Musisz zarejestrować działalność gospodarczą. Obecnie wszystko możesz zarejestrować poprzez Internet. https://prod.ceidg.g...idg.cms.engine/

#4 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 456 postów

Napisano 13 luty 2015 - 10:02

Potrzebujesz firmy, która stworzy kompleksowo stronę, sklep, nauczy cię obsługi...i od tego bym zaczął. Poradniki na temat prowadzenia działalności dostępne są w sieci, na stronach UP.

#5 Andrzej Lazarowicz

Andrzej Lazarowicz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 luty 2015 - 11:40

Pierwsze to zalezy ile masz pieniędzy na uruchomienie tego sklepu. Jeżeli mało to szukaj gotowego rozwiązania na którejś z platform typu redcart czy shoplo. Po drugie musisz założyć bloga przy sklepie celującego tematycznie w swojego klienta. Kolejną rzeczą to FB i G+ oraz spięcie strony z analiticsem. Musisz doprowadzić do tego by Twoja strona żyła. Im więcej będzie na niej ruchu tym wczęściej będzie odwiedzin googlebota i wyżej ma ona szansę być  w wyszukiwaniach. Jak uruchomisz sklep to pierwszym miejscem gdzie powinieneś być to allegro z promocją na swoje produkty.

#6 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 27 luty 2015 - 16:24

Kwestia formalnego założenia działalności gospodarczej (tzn. wpis do CEIDG) jest czynnością prostą, szybką i całkowicie bezpłatną. Istnieje możliwość rejestracji firmy on – line. Instrukcja wypełniania wniosku CEIDG znajduje się pod  adresem https://prod.ceidg.g...cd-f3b0907e6541
Zapraszamy także do skorzystania z interaktywnego poradnika https://www.biznes.g...sce-jest-prosta

#7 wojtek345

wojtek345

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 12:34

wszystko można załatwić i się dowiedzieć na ceidg albo w gminie, nie ma problemów z nową działalnością a wszystko jest dobre do sprzedaży jak chociażby dewocjonalia na www.dewocjonalia.eu więc i ubrania i biżuteria też przejdą

#8 Grzegorz Wróbel

Grzegorz Wróbel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 marzec 2015 - 12:29

warto zwrócić się do firmy która założy Ci taki sklep, jeśli jesteś zielona w temacie, mimo że istnieje wiele serwisów, w których robienie stron internetowych czy sklepów nie jest trudne, zależy ile będziesz miała też asortymentu, dużo czy mało;p jak mało to próbowałbym samemu, albo podpytać jakiegoś znajomego, może ktoś się na tym zna, a jak nie do firmy, bo one z reguły dużo sobie liczą, można poszukać wolnych strzelców

#9 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 13:53

Najpier zrób sobie rozeznanie, jakie już są sklepy, czego brakuje na rynku, czy masz dostęp do hurtowni, by mieć dobre ceny jak np. w http://www.kupbuty.com/ , jakąś wartość dodatnią możesz zaoferować klientowi, co będzie Twoim atutem? I pamiętaj nie zniechęcaj się pierwszymi nie powodzeniami, zawsze na poczatku jest pod górkę smile.png

#10 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 13:48

Ogólnie sklep internetowy z ubraniami to jest dość ciężki biznes chyba, że bedziesz miał coś wyjątkowego w innym przypadku pewnie giganci Cię zjedzą. Zobacz sobie takie sklepy jak Aladi - http://aladi.pl/prom...-koszulki-polo/ tu akurat dałem dział z koszulkami polo damskimi, ale praktycznie masz tam wszystko ogromny asortyment ogromny wybór. W zasadzie ciężko się wbić w ten rynek. 

#11 Krakowiak

Krakowiak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 08 maj 2015 - 13:26

Ja polecam nie ograniczać się wyłącznie do sklepu internetowego. Bardzo dużo zdziałać można również na allegro. Moim zdaniem najlepiej mieć i sklep podstawowy internetowy i właśnie na allegro. Tworząc swoją aukcję na allegro warto jednak zwrócić uwagę na to jak ona wygląda, czy jest wyposażona nie tylko w podstawowe funkcje, ale też takie które sprawiają, że aukcja staje się ciekawsza, a do tego polecam zajrzeć sobie na http://www.aukcjoner.pl/

#12 arin

arin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 maj 2015 - 16:22

Dokładnie, musisz się skontaktować z firmą która zorganizuje Ci stronę, skąd weźmiesz zdjęcia produktów? Facebook jak najbardziej, ale musi być aktywnie wszędzie. Wbrew pozorom na start to nie taka prosta sprawa, jednak trochę wydatków jest.

#13 dwoset

dwoset

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 22:05

Sklep internetowy to obecnie ciężki kawałek chleba, jesli nie masz dostępu do taniego towaru i kilku tysiecy na start na sam marketing, to trudno bedzie z tego wyżyć.

Dobre i tanie chwilówki na 60 dni bez formalności.

#14 AnnaKr

AnnaKr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 08:14

Ja polecam nie ograniczać się wyłącznie do sklepu internetowego. Bardzo dużo zdziałać można również na allegro. 

I nie tylko na allegro. Najlepiej wybrać oprogramowanie dedykowane sklepom internetowym. Już kilkakrotnie pisałam, że stosunkowo niedawno przeszliśmy na oprogramowanie nopCommerce. Samo oprogramowanie jest bezpłatne i uruchamia się zaraz po ściągnięciu i instalacji. Dodatkowe moduły są płatne, ale nie wszystkie od razu potrzebujesz, zresztą sam sklep posiada już bardzo dużo dodatków w sobie. 

Popatrz sobie na integracje (allegro, eBay, porównywarki typu ceneo), sklep posiada i moduł do pisania bloga, moduł forum, przygotowany pod SEO (pozycjonowanie), responsywny (działa poprawnie i na laptopie i na komórce), masz możliwość dodawania recenzji (lub raczej Twoi klienci), ocen, ankiet.. Bardzo dużo opcji, wszystko w jednym.

Dokładnie, musisz się skontaktować z firmą która zorganizuje Ci stronę, skąd weźmiesz zdjęcia produktów? Facebook jak najbardziej, ale musi być aktywnie wszędzie. Wbrew pozorom na start to nie taka prosta sprawa, jednak trochę wydatków jest.

Start jest ciężki, bo trzeba być wszędzie. Dlatego tak istotnym jest posiadanie dobrego oprogramowania, które będzie pomocą, które wiele rzeczy potrafi zautomatyzować. Sama  wiem po sobie, pracuje w dziale księgowym, po wprowadzeniu tego oprogramowania i zakupie integracji z naszym programem księgowym mam zdecydowanie mniej pracy. 

Czy firma od razu jest potrzebna? To zależy od znajomości tematu instalacji oprogramowania. Jak pisałam, są oprogramowania które mają dużo opcji a są gotowe zaraz po zainstalowaniu. Jeśli czujesz się na siłach możesz sama zainstalować, jeśli nie, to obsługę hostingu (bo hosting i domena to zawsze będzie potrzebne, niezależnie od wybranego rozwiązania, choć są takie firmy, gdzie hosting już masz wliczony, jednak... gdzieś już pisałam, jakie zalety mają programy stworzone przez entuzjastów o otwartym źródle). Ostatecznie możesz poprosić jakiegoś znajomego, jak już żywcem nie masz kogo, to dopiero zaglądnąć na forum użytkowników, nieraz są osoby które za niewielką opłatą mogą pomóc. Firma jest solidniejsza (zwłaszcza taka, która sama zajmuje się tworzeniem dodatków do danego oprogramowania), jednak na pewno będzie droższa. Chyba, że zakupisz od razu u nich jakieś dodatki, wówczas można wytargować postawienie gotowej instalacji. Gorzej, jeśli jesteś kompletnym "beztalenciem komputerowym". Wówczas faktycznie, najlepiej zwrócić się do firmy, aby na koniec pokazała Ci jak się poruszać i działać.

kilku tysiecy na start na sam marketing, to trudno bedzie z tego wyżyć.

Oj, przesadziłeś. Na początek to dobra domena, bogate treści, uzupełnione pola SEO (przynajmniej w nopCommerce tak mamy, że do każdego produktu, strony, jest dodatkowa zakładka gdzie uzupełnia się wpisy). Dodatkowo profile na FB, G+, Twitterze, publikowanie ciekawych postów (ale nie za dużo), potem można pomyśleć o marketingu. Co marketing ma promować, gdy nie ma żadnych treści? Bez treści też się da, ale efekty przychodzą i później i drożej to wychodzi. 

#15 Leszkoo

Leszkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 czerwiec 2015 - 12:11

Jak sądzicie? Czy warto zrobić zakupy w tym sklepie internetowym? Panele szklane sklep InOutPrint. Chcę zamówić kilka sztuk, a cena jest dość...no niemała, ale za to panele bardzo atrakcyjne.

#16 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 434 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 23:00

Nie wiem czy wiecie, że postała platforma modowa YOSH.pl . Można tam porównać oferty wielu markowych sklepów. Teraz ogólnie kostiumy kąpielowe są na czasie, więc polecam zajrzeć tutaj http://www.yosh.pl/c...oda-plazowa/83/. Wybór przeograomny i nie trzeba przepłacać.

#17 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 01:58

Według mnie warto rozważyć content marketing, taka reklama nie jest nachalna, wartościowe treści cieszą użytkowników, poza tym budują pozytywny wizerunek marki.

#18 cympekwm

cympekwm

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 12:16

To może być ciężkie, żeby było łatwo musisz być gigantem jak np nike,sklep w ich wykonaniu jest malo istotny bo nadrabia tutaj sama marka.

#19 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 22:14

Właścicieli sklepów internetowych zachęcam także do bezpłatnego przetestowania platformy SerwerSMS.pl, jest to system, który umożliwia wysyłkę wiadomości sms/mms/vms. Takie działania potrafią skutecznie zwiększyć lojalność do firmy i usprawnić komunikację z klientem.

#20 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 260 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 12:40

A tutaj http://www.kodymody.com robił ktoś może zakupy? Widzę, że mają ciekawą ofertę ciuchów i nie tylko. Co sądzicie o tym sklepie? Warto u nich robić zakupy czy nie? Same markowe rzeczy, ceny w miarę ok. Muszę sobie kupić kilka kiecek, a nie wiem na co się zdecydować.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biznes, student pomysł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych