Skocz do zawartości

Jak oszczędzać pieniądze na jedzeniu? Pomysły

pieniądze oszczędzanie jedzenie zakupy

47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 10:27

Strasznie dużo pieniędzy wydajemy na jedzenie... ma ktoś jakieś pomysły - jak oszczędzać na jedzeniu aby w portfelu zostało więcej pieniędzy?

#2 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 10:35

przestań chodzić do restauracji i zacznij gotować w domu

#3 Guest_Dż

Guest_Dż
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 14:34

Nie kupuj dużo na zapas, wtedy jest ryzyko, że nie zużyjesz wszystkiego w wyniku czego będziesz musiała wyrzucić co nie zostanie zjedzone lub się popsuje.

#4 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 14:39

Nie robić zakupów, będąc głodnym smile.png

#5 ambasada

ambasada

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 20:05

nie wyobrażam sobie oszczędzać na jedzeniu - oczywiście mam tu na myśli dobrej jakości, zdrowe produkty. Tak oszczędzać można na śmieciowym- nie jeść fast foodów, na mieście pizzy, nie żreć chipsów i słodyczy. A tak oszczędzać na innych rzeczach, np tutaj szukając promocji: http://www.finmarket...zakupy/promocje

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 20:33

Strasznie dużo pieniędzy wydajemy na jedzenie... ma ktoś jakieś pomysły - jak oszczędzać na jedzeniu aby w portfelu zostało więcej pieniędzy?

Wszystko zależy od tego, co kupujecie, w jakich sklepach, w jakich ilościach. Nie podajesz szczegółów, więc trudno coś radzić.

#7 Dominik Jedrzejczak

Dominik Jedrzejczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 15:31

Musisz zaplonować sobie cały tydzień, każdy dzień po kolei i tylko to kupować co niezbędne, inaczej wchodząc do sklepu nakupujesz mnóstwo niepotrzebnych rzeczy

Jak stworzyć skuteczną reklamę internetową, dzięki której pozyskasz tysiące klientów i zbudujesz  Dochodową Listę Adresową?!

Darmowy Trening:
http://innowacyjnanaukaebiznesu.pl/darmowy-trening-forum-infor

#8 Guest_K

Guest_K
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 09:20

Jak masz dom i kawałek działki, zacznij uprawiać np. pomidory, ogórki lub inne warzywa. Znacznie odciąży to budżet a poza tym może sprawić radość. Warzywa i owoce można też kupować w większych ilościach u producentów: jabłka, ziemniaki - nie popsuja się tak szybko, tylko trzeba mieć gdzie je przechowywać i muszą bycć tam odpowiednie warunki (czyt. ciemno i niska temperatura).

#9 Guest_JA

Guest_JA
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 09:21

żr...j mniej biggrin.png

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 09:23

Kiedy jest na coś sezon, kiedy owoce i warzywa są dużo tańsze - kup ich więcej i zrób z nich przetwory "na potem".

#11 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 09:24

Zrób analizę tego co jesz. Spisz na kartce wszystko co zjadłaś w przeciągu ostatniego tygodnia, podlicz i zobacz, co warto kupować, a czego nie...

#12 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 09:28

Na pewno nie należy na tyle oszczędzać na jedzeniu i jeść byle co np przysłowiową bułkę z kefirem. Dieta powinna być zbilansowana, powinniśmy jeść mięsa, ryby, owoce i warzywa - im mniej przetworzone tym lepiej. Zamiast kupować żywność, która jest droga i jest sprowadzana z drugiego końca świata  - wybieraj lokalne produkty: drób, jabłka... taniej i zdrowiej!

#13 ekom

ekom

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 09:22

Najzdrowsze jest jedzenie ekologiczne, na tej stronie http://eko-mania.pl/ możesz znaleźć produkty bezglutenowe, żywność ekologiczną dla dzieci, musli, napoje, masła, kremy i inne. Mają szeroki wybór produktów w dobrych cenach, na pewno wybierzesz coś dla siebie

#14 Guest_trontek

Guest_trontek
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2015 - 17:50

Jedzenie to ostatnia rzecz na jakiej powinno się oszczędzać. Ale należy pamiętać o ty, aby nie kupować zbyt wiele jedzenia, a potem wyrzucać.

#15 Mya

Mya

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 luty 2015 - 13:53

Oszczędzanie to ważna kwestia a na jedzenie wydaje się najwięcej pieniędzy. Wydaje mi się, ze przede wszystkim trzeba robić listy zakupów i sie ich trzymać. Z ciekawych podpowiedzi znalazłam taki artykuł http://aasapolska.pl...zac-na-jedzeniu może komus się przyda.

#16 Guest_Styma

Guest_Styma
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 11:48

Co do jedzenia to faktycznie, pomysłów jest sporo. A co do ogólnego oszczędzania to można jeszcze dodać bezpłatne monitorowanie cen spyllo.pl - lepiej nie przepłacać za produkty w cenie regularnej wink.png

#17 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1855 postów

Napisano 22 maj 2015 - 07:07

Może nie jest to oszczędność, ale akurat w takie miejsca to jedyne dobre rozwiązanie - http://www.3210sport...c-liofilizowana Przy czym wiele zależy od tego co kto lubi, jak daleka wyprawa, ile chcecie na to wydać. Lista pytań spora - sami to analizujcie.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#18 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 maj 2015 - 07:44

patiks - bierz mniej tego co bierzesz, po prostu zmniejsz dawkę, albo udaj się do dobrego specjalisty.

Przestajesz fakty kojarzyć i bredzisz nie na  temat - to niebezpiecznetongue.png

#19 Guest_jurek

Guest_jurek
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2015 - 11:28

dobrym pomysłem jest konto oszczędności i przelewanie nawet małych sum, albo lokaty na krótki termin. takie powyżej 3 %, ja obecnie mam 3,5 w banku smart. bez wymogów otierania konta co wazne, więc jest dobrze.

#20 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2015 - 16:03

bank smart jest w sam sobie dobry. jaki sposób masz to już twoja sprawa, ale nie dawać zarobić za kazdą uysługe, jak w innych bankach to jest plus sam w sobie. plus dla ciebie:) 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pieniądze, oszczędzanie, jedzenie, zakupy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych