Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

paczka pocztowa zagraniczna ekonomiczna prawdopodobne zaginiecie- jak napisać reklamację? Jakie odszkodowanie

poczta-polska paczka pocztowa ekonomiczna nieprawidłowe wypełnienie dru reklamacja odszkodowanie

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agnieszka_

Guest_Agnieszka_
  • Goście

Napisano 16 listopad 2014 - 17:32

Dzień dobry wszystkim,

03.11.2014 nadałam na poczcie polskiej paczkę ekonomiczną do Izraela. Paczka o wadze 3,53 kg zapłaciłam 75zł opłaty.

Druk paczki został wypełniony w języku polskim, poprosiłam o sprawdzenie pracownicę poczty polskiej, która przyjmowała przesyłkę- Pani powiedziała że wszystko jest w porządku. Otóż nie jest co sprawdziłam sama po czasie, błędów jest kilka:

teraz już wiem ,że do Izraela druk paczki powinien być wypełniony w języku angielskim, francuskim lub arabskim - ja liczyłam na kompetencję osoby tam pracującej, która nie wspomniała że coś jest nie tak

Pani również kazała mi wpisać wartość paczki- wpisałam to. co przyszło mi do głowy 350zł, nie pamiętając cen wszystkich rzeczy- to kolejny błąd gdyż Izrael nie przyjmuje paczek o określonej wartości

- za przesyłkę zapłaciłam normalnie, nie zaś jak za przesyłkę o zadeklarowanej wartości

Od 07.11.2014 informacja zarówno na stronie śledzącej przesyłki poczty polskiej i poczty izraelskiej nie zmieniła się i brzmi:

. Otrzymałam dzisiaj odpowiedź z poczty Izraelskiej iż przesyłka do nich nie dotarła.

Poczta w izraelu działa codziennie, z tym że w piątek tylko do południa.

Wysłanie przesyłki 2014-11-07 22:12

Jakiej kwoty odszkodowania mogę ządać od poczty polskiej? na jakiej podstawie mogę złożyć reklamację (paczka zginęła, nie została doręczona?) ? Nawet nie wiem czy gdzieś nie została odrzucona ze względu na język druku ((polski nie angielski) .Dodam iż mimo wpisania rzekomej wartości przedmiotów przesyłka nie została zakwalifikowywana jako przesyłka z zadeklarowaną wartością. Na jakie przepisy mogę się powołać? Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Guest_Agnieszka_

Guest_Agnieszka_
  • Goście

Napisano 16 listopad 2014 - 17:35

Dzień dobry wszystkim,

03.11.2014 nadałam na poczcie polskiej paczkę ekonomiczną do Izraela. Paczka o wadze 3,53 kg zapłaciłam 75zł opłaty.

Druk paczki został wypełniony w języku polskim, poprosiłam o sprawdzenie pracownicę poczty polskiej, która przyjmowała przesyłkę- Pani powiedziała że wszystko jest w porządku. Otóż nie jest co sprawdziłam sama po czasie, błędów jest kilka:

teraz już wiem ,że do Izraela druk paczki powinien być wypełniony w języku angielskim, francuskim lub arabskim - ja liczyłam na kompetencję osoby tam pracującej, która nie wspomniała że coś jest nie tak

Pani również kazała mi wpisać wartość paczki- wpisałam to. co przyszło mi do głowy 350zł, nie pamiętając cen wszystkich rzeczy- to kolejny błąd gdyż Izrael nie przyjmuje paczek o określonej wartości

- za przesyłkę zapłaciłam normalnie, nie zaś jak za przesyłkę o zadeklarowanej wartości

Od 07.11.2014 informacja zarówno na stronie śledzącej przesyłki poczty polskiej i poczty izraelskiej nie zmieniła się i brzmi:

. Otrzymałam dzisiaj odpowiedź z poczty Izraelskiej iż przesyłka do nich nie dotarła.

Poczta w izraelu działa codziennie, z tym że w piątek tylko do południa.

Wysłanie przesyłki 2014-11-07 22:12

Jakiej kwoty odszkodowania mogę ządać od poczty polskiej? na jakiej podstawie mogę złożyć reklamację (paczka zginęła, nie została doręczona?) ? Nawet nie wiem czy gdzieś nie została odrzucona ze względu na język druku ((polski nie angielski) .Dodam iż mimo wpisania rzekomej wartości przedmiotów przesyłka nie została zakwalifikowywana jako przesyłka z zadeklarowaną wartością. Na jakie przepisy mogę się powołać? Z góry dziękuję za pomoc.

Informacja brzmi: Wysłanie przesyłki 2014-11-07 22:12

#3 kajos

kajos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 13:49

Jak kiedyś pracowałem z "paczkami" i niestety tez z pocztą, to pamietam, ze paczki, które nie były opłacone zgodnie z wartością, to poczta wypłaca odszkodowanie (na które z resztą czeka się miesiącami), do 150 złotych. Ale to było już parę lat temu. Może teraz się coś zmieniło

#4 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 21:45

Informacja brzmi: Wysłanie przesyłki 2014-11-07 22:12

chciałabym sie dowiedziec czy w koncu doszła paczka? ja tez mam podobny problem.

#5 Guest_ladyshining

Guest_ladyshining
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 22:46

moja siostra kiedyś zgłaszała reklamacje coś w tym stylu, ale chyba nic to nie dało, udawali tylko, że zainteresowali się sprawą. Ja teraz już stawiam tylko na kuriera, zazwyczaj korzystam z jednej strony fastpost, oni mają przesyłki międzynarodowe i nie mam żadnego problemu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poczta-polska, paczka pocztowa ekonomiczna, nieprawidłowe wypełnienie dru, reklamacja, odszkodowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych