Skocz do zawartości

Zły kurs na fakturze

vat euro kurs zakup

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 15 listopad 2014 - 09:53

Witam, dostałam od kontrahenta fakturę (zakup usługi) w euro, w której jest przyjęty zły kurs do przeliczenia VATu  ponieważ kurs nie jest z dnia poprzedzającego wykonanie usługi ale z dnia poprzedzającego wystawienie tej faktury a dodam iż te kursy się różnią czy w takim przypadku mogę zaksięgować fakturę z błędnym kursem czy to będzie mój błąd? Dodam iż kontaktowałam się ze sprzedawcą w tej sprawie ale po prostu zignorował moją prośbę o zmianie kursu.

#2 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 19:00

Witam, dostałam od kontrahenta fakturę (zakup usługi) w euro, w której jest przyjęty zły kurs do przeliczenia VATu  ponieważ kurs nie jest z dnia poprzedzającego wykonanie usługi ale z dnia poprzedzającego wystawienie tej faktury a dodam iż te kursy się różnią czy w takim przypadku mogę zaksięgować fakturę z błędnym kursem czy to będzie mój błąd? Dodam iż kontaktowałam się ze sprzedawcą w tej sprawie ale po prostu zignorował moją prośbę o zmianie kursu.

#3 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 11 luty 2015 - 11:32

za jaką to usługę ?

czyli kiedy powstaje ob.pod.dla sprzedawcy wg art.19a ustawy vat ?

#4 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 21:38

To są usługi transportowe, czyli obowiązek podatkowy powstaje w dniu rozładunku. Zatem wg mnie wystawiający fakturę powinien wystawić ją wg kursu z dnia poprzedzającego rozładunek, więc jeśli wystawił ją ze złym kursem (czyli źle przeliczył VAT) to mogę ją zaksięgować?

#5 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 13 luty 2015 - 09:05

zaksięgować możesz ale żądaj fak.korygującej

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vat, euro, kurs, zakup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych