Skocz do zawartości

L4 na wypowiedzeniu, zwolnienie ze świadczenia pracy

wynagrodzenie wypowiedzenie zwolnienie chorobowe kadry płaca

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 13 listopad 2014 - 13:28

Witam
Mam zapytanie odnośnie L4 w okresie wypowiedzenia.Czy można iść na L4, jeżeli pracownik jest zwolniony ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia(3 mce)? Chodzi o to, ze pracodawca ucial mi wszystkie dodatki na ten czas a jezeli wezme L4 to bedzie musial wyliczyc mi średnią z 12 ostatnich mcy gdzie moja pensja była wieksza o ponad 800-1000zl.Jestem duzo stratna teraz dlatego wolalabym wziąć zwolnienie lekarskie ale czy lekarz wystawi jak jestem zwolniona ze świadczenia dalszej pracy? Proszę o poradę jak to jest.Dzięki

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 13:34

jesli przedstawisz zwolnienie lekarskie, pracodawca wylicza i wypłaca za zus zla

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 listopad 2014 - 13:35

Lekarz wystawi, nie musisz mu mówić, ze jesteś zwolniona ze świadczenia pracy, bo dalej jesteś zatrudniona i jesteś pracownikiem, ale jest inna wątpliwość, nie wiadomo co to za "dodatki" bo może one nie wchodzą do podstawy chorobowego a przecież będąc na zwolnieniu dodatkowo będziesz miała płatne 80%.

Więc czy wtedy nie będziesz więcej "stratna"?

#4 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 13 listopad 2014 - 14:05

No ja w ciagu 6 lat swojej pracy nigdy nie bylam na zwolnieniu ale wiem na przykladzie innych pracownikow w mojej firmie, ze jak wylozyli juz L4 to mieli wyliczana srednia z calego wpływu wynagrodzenia z 12 mcy, bo tak na dobra sprawe to wiekszosc ma najnizsza krajowa na umowie ale dostaja dodatkowe premie za sprzedaz( premie uznaniowe),jednak przy wyliczeniu zwolnienia na pewno nie mieli liczone od zasadniczej kwoty z umowy tylko od calosci wplywów.
Zostalo mi jeszcze 1,5 mca wypowiedzenia ale jak dostalam pierwsza pensje to smiech mnie ogarnąl, ze wszystko mi odjeli tylko sama podstawa( nie wiem potraktowali mnie chyba jako przestoj).Wiec idac droga dedukcji chyba korzystniej wyjde na zwolnieniu chorobowym tylko nie wiem czy wlasnie lekarz(psychiatra) mi wypisze jak i tak nie musze swiadczyc pracy.Pomóżcie dziewczyny

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 14:22

Przecież ci napisałam chyba nie? Więc w czym tej pomocy oczekujesz?

Dlaczego miałby ci nie dać zwolnienia? Gdzie jest to napisane? Przecież dalej jesteś pracownikiem.

To by oznaczało ze po zakończonym wypowiedzeniu też nikt nie może zachorować bo nie świadczy pracy?

#6 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 13 listopad 2014 - 16:17

chodzi mi bardziej o konsekwencje, jezeli lekarzowi powiem ze swiadcze prace on mi wystawi na mc zwolnienie chorobowe, ktore placi jeszcze firma,oni z kolei zwolnili mnie ze swiadczenia pracy a pozniej jak przedluze zwolnienie i zus przejmie to moga sie przyczepic? w koncu to co innego jak biore recepte a prosze o L4.Pytam po prostu, bo nie wiem jak firma zareaguje na takie zwolnienie
Ps. nie nerwuj sie tongue.png

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 08:54

A jak firma zareaguje? skąd nam wiedzieć? ale znam przypadki kiedy tak się zadziało i oprócz marudzenia pod nosem, zero konsekwencji, bo niby jakich?

Pracownik jest zatrudniony, dostarczył zwolnienie i koniec/kropka.

Nie nerwuję ale irytuję i powoli tracę cierpliwość do ciebiebiggrin.png

#8 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 09:01

chodzi mi bardziej o konsekwencje, jezeli lekarzowi powiem ze swiadcze prace on mi wystawi na mc zwolnienie chorobowe, ktore placi jeszcze firma,oni z kolei zwolnili mnie ze swiadczenia pracy a pozniej jak przedluze zwolnienie i zus przejmie to moga sie przyczepic? w koncu to co innego jak biore recepte a prosze o L4.Pytam po prostu, bo nie wiem jak firma zareaguje na takie zwolnienie
Ps. nie nerwuj sie tongue.png

jedno z drugim nie ma nic wspólnego;

to nic, ze pracodawca (za Toja zgodą?) zwolnil z obowiazku siadczenia pracy;

Aleksandra, jesli jeste chora, lekarz wystawia zus zla, a Ty oddajesz pracodawcy celem wyliczenia i wyplaty wynagrodzenia chorobowego;

nadal jestes pracownikiem i masz prawo do chorobowego (nawet po ustaniu zatrudnienia)

#9 Guest_Olka

Guest_Olka
  • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 15:34

Prawdziwa ksiegowa zołza tongue.png
Dziękuję dziewczyny, bo Wasza wiedza jest na miarę złota biggrin.png Pozdrawiam

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19287 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 15:42

Więc jednak nie taka zołzabiggrin.png

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynagrodzenie, wypowiedzenie, zwolnienie chorobowe, kadry, płaca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych