Skocz do zawartości

Opieka nad matką i sprzedaż mieszkania.

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Weronika.

Guest_Weronika.
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 05:15

Witam. Czy ktoś  mógł by powiedzieć mi jak to wygląda od strony prawnej? Opiekuję się moją matką (90 l)  u siebie w domu. Matka ma swoje mieszkanie, w którym nikt nie mieszka ..(kawalerka- 1 pokoj z kuchnią), więc postanowiła je sprzedać a pieniądze przeznaczyć na swoje potrzeby a ma ich sporo, bo chociaż np. aparat słuchowy, okulary, wózek inwalidzki, rehabilitacja itd. Chciała by mieć to wszystko w dobrej jakości. Moja siostra zabrania matce sprzedaży mieszkania. Ponieważ kiedyś mama obiecała, że po jej śmierci mieszkanie zostanie sprzedane a pieniądze podzielone między mną a siostrą. Ja jestem za tym, żeby mama mieszkanie sprzedała, bo nie stać ją na rzeczy, które ona potrzebuje. Zapewniała siostrę, że pieniądze które zostaną, będą podzielone między mną a siostrę. Siostra nie chce sie na to zgodzić, bo wiadomo, że do podziału będzie mniej pieniędzy niż bylo by po śmierci mamy. Siostra grozi nam sądem, bo uważa, że mama jest niepełnosprawna umysłowo skoro zdecydowała sie na sprzedaż mieszkania i nie dotrzymuje danego słowa. Siostra twierdzi, że ja chcę wszystkie pieniądze zagarnąć dla siebie i chce pozwać mnie do sądu.Czy ma prawo zabronić matce sprzedaży mieszkania? Mama nie jest ubezwłasnowolniona. 

#2 K.P.

K.P.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 09:13

Jeśli mama nie jest ubezwłasnowolniona to niczego nie można jej zakazać. Dla bezpieczeństwa proszę na wszystkie zakupy brać faktury VAT imienne (na mamę) i je gromadzić. Może się przypadać w przyszłości.

w przypadku chęci konaktu ze mną zapraszam do odwiedzenia stron:

http://www.kancelaria-pawlowska.pl

http://www.jestempozwany.pl

#3 Guest_Weronika.

Guest_Weronika.
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 01:09

Dziękuję za radę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych