Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie lekarskie po ustaniu zatrudnienia

wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32692 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 20:44

Pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim w czasie trwania umowy o pracę może przedłużyć zwolnienie nawet po wygaśnięciu stosunku pracy, jeżeli niezdolność do pracy trwała nieprzerwanie 30 dni. Jakie są warunki nabycia prawa do zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia?

Powrót do artykułu: Zwolnienie lekarskie po ustaniu zatrudnienia

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 20:44

czy sailek chorobowy po ustaniu stosunku pracy liczy sie do zasilku przeemerytalnego .zachorowal 1 listopada 2002 roku jeszcze w stosunku pracy rozwiazano ze mna stosunek pracy z dniem 28 lutego 2003 roku bylam na chorobowym przedluzonym o 3 miesiace jest to dla mnie bardzo wazne czy ten okres liczy sie do zasiulku przedemerytalnego

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 23:39

nie rozumiem " uprawniony do zasilku bezrobotnego". Co to znaczy? Jeżeli mam prawo do zasiłku dla bezrobotnych, a choruję po ustaniu ubezpieczenia to nie dostanę zasiłku chorobowego? mam tyle różnych umów w ciągu roku, że nawet nie wiem czy mi się zasiłek należy ( umowy zlecenie, umowy tygodniowe )

#4 Guest_RAFF

Guest_RAFF
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 23:03

Witam, dnia 04.03.19r minął czas 30dni gdzie przebywam na chorobowym. Dnia 07.03 złożyłem deklaracje pobierania zasiłku. Wszystkie niezbędne dokumenty zostały dostarczone 13.03 (miałem na to 7dni , zdążyłem). Rozumiem że od tego dnia ZUS ma 30dni aby wypłacić pieniądze. Pytanie, zostanie wypłacone za pierwsze 30dni czyli od 04.02.19r do 04.03.19r? A co z z reszta mianowicie za okres od 04.03.19 do dnia dzisiejszego? czyli np ostatniego dnia kiedy ZUS ma czas 13.04.19? Kiedy zostanie uregulowany ten cały okres czy zostanie zapłacone za 60dni łącznie od razu?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 23:05

O co ty kuźwa pytasz?
Kto ci wypłaca i za co?
Jeśli ZUS za zwolnienie lekarskie to płaci za dni zwolnienia a nie za m-c

#6 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 27 marzec 2019 - 01:29

Gościu się pyta czy dostanie za 30dni, czy za 60dni odrazu bo tak długo czeka. Jest na L4 po ustaniu zatrudnienia gdzie musi być nieprzerwanie 30dni choroby gdzie po tym czasie dopiero się może ubiegać o pieniądze. Złożenie wszystkich dokumentów do ZUS i od dnia zaksięgowania ZUS ma kolejne 30 dni na wypłacenie pieniędzy. Więc się pyta czy zostanie uregulowane za pierwsze 30dni które musiało być aby móc się ubiegać czy 60 bo tak długo czeka (więc czy mu policzą za 30 dni plus za każdy dzień za którym czeka, bo zus ma 30dni na to czyli łącznie 60dni)

#7 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5207 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 10:07

ZUS płaci za długość zwolnienia, a nie za miesiąc. Do każdego zwolnienia musisz dostarczyć druk ZAS 53. Zrobiłeś to?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych