Skocz do zawartości

niesłusznie pobierane alimentyt

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_EWELINA CIECIERA

Guest_EWELINA CIECIERA
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 13:33

Mam pytanie co zrobić jeżeli komornik naliczał alimenty dla mojego taty za mojego brata jeżeli on już skończył szkołe i od 2009 roku pracuje , a na to wygląda że alimenty są dalej naliczane do dnia dzisiejszego i tato ma duże zadłużenie które próbują ściągnąć od pracodawcy mojego taty. Co mamy w tej sytuacji zrobić ,prosimy o pomoc.

#2 K.P.

K.P.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 14:41

Trzeba uchylić obowiązek alimentacyjny - pozew do sądu.

w przypadku chęci konaktu ze mną zapraszam do odwiedzenia stron:

http://www.kancelaria-pawlowska.pl

http://www.jestempozwany.pl

#3 Guest_EWELINA CIECIERA

Guest_EWELINA CIECIERA
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 17:55

Dobrze, jeżeli założy sprawę wtedy nie będzie musiał płacić tego zadłużenia? Co ma zrobić w takiej sytuacji jego pracodawca,powinien spłacać jego dług, a jeżeli tak to czy później tato odzyska pieniądze od komornika jeżeli sąd uzna że zostały niesłusznie naliczone? Odp....

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 19:43

Kiedy ojciec będzie miał wyrok z sądu znoszący obowiązek alimentacyjny, z tym dokumentem musi zgłosić się do komornika, aby ten zaprzestał ściągania alimentów. Wszystko co nadpłacone od 2009 syn będzie musiał zwrócić ojcu.

#5 Guest_iveta

Guest_iveta
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 20:03

Pytanie z jakich lat ma zadłużenie bo niekoniecznie jest tak ,że płaci alimenty bieżące.

#6 Guest_EWELINA CIECIERA

Guest_EWELINA CIECIERA
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 15:44

Z tego jak mu przyszły papiery od komornika 4 dni temu wynika że alimenty ma naliczone do dnia dzisiejszego  za listopad 2014 roku 325 zł i to są alimenty bieżące a zaległych jest ponad 19 tyś, z czego mój brat nie uczy się od 2009 roku i podjął pierwszą prace i od tamtej pory zmieniał już dwa razy miejsce pracy, tato ma wszystkie jego umowy w domu. Jak mój brat przestał się uczyć tato poszedł do komornika i mu to zgłosił lecz na to wychodzi że to nic nie dało bo alimenty są dalej naliczane. Tak się zastanawiam czy darady tą sprawę jakoś załatwić polubownie nie musząc iść do sądu? Odp...

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 19:26

Z tego jak mu przyszły papiery od komornika 4 dni temu wynika że alimenty ma naliczone do dnia dzisiejszego  za listopad 2014 roku 325 zł i to są alimenty bieżące a zaległych jest ponad 19 tyś, z czego mój brat nie uczy się od 2009 roku i podjął pierwszą prace i od tamtej pory zmieniał już dwa razy miejsce pracy, tato ma wszystkie jego umowy w domu. Jak mój brat przestał się uczyć tato poszedł do komornika i mu to zgłosił lecz na to wychodzi że to nic nie dało bo alimenty są dalej naliczane. Tak się zastanawiam czy darady tą sprawę jakoś załatwić polubownie nie musząc iść do sądu? Odp...

Trzeba założyć sprawę w sądzie o zniesienie obowiązku alimentacyjnego, bo komornik musi mieć podstawę, żeby wstrzymać ojcu egzekucję należności.Jak widzisz, samo zgłoszenie sprawy komornikowi jakiś czas temu nic nie dało.A jeśli chodzi o niesłusznie pobierane ojcu alimenty od 2009 roku jak i zaległości przed 2009 rokiem, to w tej sprawie można porozumieć się, oczywiście jeśli ojciec zechce podarować synowi te pieniądze.

#8 Guest_EWELINA CIECIERA

Guest_EWELINA CIECIERA
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 19:44

z tego co wiem to jeszcze jak mój brat się uczył i dostawał alimenty od mojego taty zanim skończył szkołę zostało się ok 500 zł nie zapłaconych alimentów przez mojego tatę, w 2009r, brat skończył szkołę i poszedł do pracy i od tamtego czasu na to wynika że są tacie cały czas naliczane alimenty czyli rośnie mu dług który dopiero teraz Pan komornik chce ściągnąć z pracodawcy mojego taty, przez tyle lat tz. od roku 2009 do 2014r. nie przychodziły żadne pisma o tym że alimenty są dalej naliczane i rośnie dług. Czy istnieje taka możliwość jeżeli dojdzie do sprawy, że tato nie będzie musiał spłacać tych alimentów co zostały naliczone już po skończeniu nauki przez mojego brata, czy wystarczy że ureguluje te 500 zł których nie zapłacił+ odsetki(które napewno zostały naliczone). odp

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 19:51

z tego co wiem to jeszcze jak mój brat się uczył i dostawał alimenty od mojego taty zanim skończył szkołę zostało się ok 500 zł nie zapłaconych alimentów przez mojego tatę, w 2009r, brat skończył szkołę i poszedł do pracy i od tamtego czasu na to wynika że są tacie cały czas naliczane alimenty czyli rośnie mu dług który dopiero teraz Pan komornik chce ściągnąć z pracodawcy mojego taty, przez tyle lat tz. od roku 2009 do 2014r. nie przychodziły żadne pisma o tym że alimenty są dalej naliczane i rośnie dług. Czy istnieje taka możliwość jeżeli dojdzie do sprawy, że tato nie będzie musiał spłacać tych alimentów co zostały naliczone już po skończeniu nauki przez mojego brata, czy wystarczy że ureguluje te 500 zł których nie zapłacił+ odsetki(które napewno zostały naliczone). odp

Odpowiem po raz trzeci - trzeba szybko wystąpić o zniesienie obowiązku alimentacyjnego od 2009 roku. Sąd musi wypowiedzieć się co do zaległości, ale moim zdaniem ojciec nie powinien płacić długu, który powstał po 2009 roku, czyli w czasie kiedy syn już pracował.

#10 Guest_EWELINA CIECIERA

Guest_EWELINA CIECIERA
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 20:08

Dziękuję bardzo za odpowiedź ...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych