Skocz do zawartości


dodatkowy dzień wolny z tytułu pracy w komisji wyborczej

dodatkowy dzień wolny czas pracy urlop komisja wyborcza wybory samorządowe 2014

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest__Marcelina

Guest__Marcelina
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 09:35

Czy z tytułu członkostwa w komisji wyborczej (nie jestem ani przewodniczą ani zastępcą) mam prawo ubiegać się o dodatkowy dzień wolny w celu odbycia szkolenia organizacyjno-przedwyborczego? Czy pracodawca ma obowiązek udzielić mi takiego zwolnienia? Czy dostanę wynagrodzenie za ten dzień pracy?



#2 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8773 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 09:45

Pracownicy, którzy zasiadają w obwodowych i terytorialnych komisjach wyborczych, mają prawo do maksymalnie 5 dni wolnych w związku z wykonywaniem prac w tych komisjach (art. 154 § 4 Kodeksu wyborczego). Pracownik nie musi wykorzystać wszystkich 5 dni zwolnienia od pracy, jakie mu przysługują w związku z pracą w obwodowej komisji wyborczej. Nie ma też przeszkód, aby skorzystał z mniejszej liczby dni wolnych.

Nie będzie przysługiwać za te dni wynagrodzenie.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dodatkowy dzień wolny, czas pracy, urlop, komisja wyborcza, wybory samorządowe 2014

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych