Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kasa fiskalna a ryczałt

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dominos

dominos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 październik 2014 - 11:27

Witam, aby mieć kasę fiskalną to wiem, że jest limit dochodów przy ryczałcie do 20 tys. zł. Jednak nie wiem do końca czy to jest limit dla osób fizycznych (np. sprzedając bez rachunku lub z rachunkiem) czy to dotyczy się także dochodu z rachunków wystawionych dla firm?

Przykład:

Dochód dla osób fizycznych to 15tys. zł

Dochód dla firm (rachunki) to 25tys. zł

Czy mam obowiązek posiadania kasy? Pozdrawiam

P.S. Nie wiem czy to dobry dział - jeżeli zły to proszę o przeniesienie.

#2 Ewa Kozak

Ewa Kozak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 29 październik 2014 - 14:17

W tym wypadku bierze się pod uwagę obrót realizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, bez względu na to, jak jest on dokumentowany. Dokładne wskazówki, jak ustalić limit znajdują się w artykule: http://poradnik.wfir...asy-jak-ustalic

Należy przy tym pamiętać, że kasa fiskalna powinna zostać zainstalowana i wykorzystywana w firmie w okresie 2 miesięcy od miesiąca, w którym nastąpiło przekroczenie.

#3 dominos

dominos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 październik 2014 - 15:27

W tym wypadku bierze się pod uwagę obrót realizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, bez względu na to, jak jest on dokumentowany. Dokładne wskazówki, jak ustalić limit znajdują się w artykule: http://poradnik.wfir...asy-jak-ustalic

Należy przy tym pamiętać, że kasa fiskalna powinna zostać zainstalowana i wykorzystywana w firmie w okresie 2 miesięcy od miesiąca, w którym nastąpiło przekroczenie.

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych