Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podział majątku wspólnego małżonków

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671164 postów

Napisano 29 październik 2014 - 09:00

Podziału majątku wspólnego małżonków dokonać można zarówno w trakcie rozwodu, jak i po jego zakończeniu. Zgodnie z przepisami Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, na wniosek jednej ze stron, sąd może orzec o kwestii podziału majątku wspólnego już w wyroku orzekającym rozwód, o ile przeprowadzenie podziału nie spowoduje nadmiernych trudności i zwłoki w postępowaniu. Co do zasady, przy podziale majątku wspólnego uwzględnia się stan majątku z chwili zniesienia współwłasności, a wartość tego majątku z chwili orzekania.

Powrót do artykułu: Podział majątku wspólnego małżonków

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 09:00

Czy, przy rozwodzie, możemy samodzilnie przygotować propozycję podziału majątku? Czy jest to jedynie kompetencja pełnomocnik procesowego/ sądu?

#3 Guest_rychu

Guest_rychu
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2015 - 06:41

brałem kredyty podczas trwania małżeńswa na siebie czy po rozwodzie żona ma spłacić połowę kredytów bo z nich krzystała?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2015 - 18:57

brałem kredyty podczas trwania małżeńswa na siebie czy po rozwodzie żona ma spłacić połowę kredytów bo z nich krzystała?

Jeśli żona nic nie wiedziała o kredytach ( nie podpisywała się w bankach), nie musi ich spłacać.

#5 Guest_d

Guest_d
  • Goście

Napisano 19 marzec 2016 - 12:51

Wspólnie z mężem chcielibyśmy zrobić podział majątku, co należy zrobić?

#6 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 19 marzec 2016 - 13:36

iść do notariusza

#7 Guest_GOSTEK

Guest_GOSTEK
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:59

Mam pytanie jestem przed rozwodem, zona jak mieszkalismy razem wziela komputer na raty ktore jeszcze splaca. Teraz sie wyprowadzila zabierajac go. Czy musze splacac jeje polowe kredytu

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 12:16

Mam pytanie jestem przed rozwodem, zona jak mieszkalismy razem wziela komputer na raty ktore jeszcze splaca. Teraz sie wyprowadzila zabierajac go. Czy musze splacac jeje polowe kredytu

Jeśli zabiera komputer, to nie musisz spłacać jej rat.

#9 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2016 - 22:38

Ja spłacałem raty za komputer córki po odejściu żony a teraz żąda przy podziale polowe jego wartości, czy ma rację

#10 Guest_G. HERBI

Guest_G. HERBI
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2017 - 21:11

Jestem po rozwodzie czy działka budowlana którą dostałem od ojca aktem darowizny podlega podziałowi majątku

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2017 - 09:54

Jestem po rozwodzie czy działka budowlana którą dostałem od ojca aktem darowizny podlega podziałowi majątku

Nie podlega, jeśli darowizna była tylko dla Ciebie.

#12 Guest_aaaaaa

Guest_aaaaaa
  • Goście

Napisano 27 maj 2018 - 10:51

Postanowiliśmy się rozejść po 38 latach. , podzieliliśmy oszczędności ale dom mąż otrzymał rodziców aktem darowizny. Więc jest jego ale rzeczy i wyposażenie domu jest wspólne lub nawet moje pamiątki po moich rodzicach. Otrzymamy dom do była ruina doprowadzenie go do obecnego stany kosztowało wiele wysiłku i wspólnie zarabianych pieniędzy. CZY TO SPRAWIEDLIWE, ŻE WYPROWADZĘ SIĘ Z NIEGO TYLKO Z KILKOMA WALIZKAMI,

#13 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 27 maj 2018 - 11:36

A co tu ma sprawiedliwość do rzeczy?
Dom jest męża a ty możesz domagać się zainwestowanych własnych środków w czasie trwania małżeństwa.
Jeśli masz wycenę domu przed tym i teraz to połowa różnicy jest do "ogarnięcia" dobry prawnik wywalczy dla ciebie

#14 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 28 maj 2018 - 22:45

To prawda - dobry prawnik w tego typu przypadkach to więcej niż połowa sukcesu. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Trójmiasta lub okolic możesz udać się do kancelarii Natalii Zielmachowicz znajdującej się w Gdynii. Z jej pełną ofertą można zapoznać się przechodząc pod adres http://radcaprawny-trojmiasto.pl/- jestem pewny, że pomoże Ci wywalczyć to, co Twoje!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych