Skocz do zawartości

Alimenty na 5 miesięczne dziecko

alimenty

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 15:25

Byla dziewczyna założyła mi sprawę o alimenty na 5 miesięczne dziecko.Uważam, że to sporo za dużo. Chciałbym wiedzie ile zazwyczaj sąd ustanawia przy tak małym dziecku? Kobieta z którą mam dziecko twierdzi, że ona swój obowiązek wypełnia poprzez opiekę nad dzieckiem, więc ja mam pokrywać większość kosztów utrzymania dziecka. Uważam ze to kosmiczna suma, zresztą wydatki powinny być dzielone na pół. Można też zrezygnować z markowych pampersów, obiadków w słoiczkach na rzecz domowych, płatnych szczepień, a koszty automatycznie pójdą w dół. Ale ona musi mieć wszystko z górnej półki. Czy sąd może zakwestionować, że matka wydaje na dziecko za dużo?
Prowadzę własna działalność, ale jest jak jest, korzystam z świadczeń rodzinnych, sam wychowuje dwójke dzieci, czy sąd weźmie to pod uwagę?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 18:50

Nie ma takiej kwoty, którą nazwalibyśmy "zazwyczaj na 5 miesięczne dziecko". Sąd każdą sprawę rozpatruje indywidualnie. Matka dziecka musi zrobić dokładny kosztorys wydatków i przedstawić go w sądzie. Natomiast sąd bierze pod uwagę możliwości zarobkowe obojga rodziców. Jeśli masz np. jakiś intratny zawód, to może zdarzyć się, że sąd powie, żebyś dodatkowo dorabiał. Trudno coś radzić, nie znając sytuacji obu rodzin. A matka dziecka pewnie teraz nie pracuje, wychowuje dziecko, więc dochody też ma niskie lub nie ma ich wcale? Dużo też zależy na jakiego sędziego trafisz.To, że masz już dwójkę dzieci, będzie brane pod uwagę, ale wszystkie Twoje dzieci powinny w miarę żyć na jednakowym poziomie.

#3 Guest_iveta

Guest_iveta
  • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 21:50

Przede wszystkim jaka to kosmiczna kwota wpisana jest w pozwie???Bo wie pan jeżeli ona chce 2tys to może faktycznie znacznie za dużo,natomiast jeżeli chce 500zł to już nie.

#4 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 12:28

500 zł z mojej kieszeni plus drugie tyle samo ze strony matki daje nam 1000 zł, a to sporo jak na wydatki na dziecko. Ja nie wydaje 2000 tys. na dwójke która  sam wychowuje

#5 K.P.

K.P.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 26 październik 2014 - 12:34

Panie Mikołaju,

Jeśli partnerka stale opiekuje się dzieckiem, to z doświadczenia wiem, że sądy nie przyznają alimentów stosując zasadę 50/50. Partnerka spełnia swoje świadczenie aliemntacyjna w ramach starań osobistych. Najczęściej wówczas druga strona (Pan) ponosi wyższe koszty świadczenia pieniężnego.

w przypadku chęci konaktu ze mną zapraszam do odwiedzenia stron:

http://www.kancelaria-pawlowska.pl

http://www.jestempozwany.pl

#6 Guest_iveta

Guest_iveta
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 17:12

To jest pięciomiesięczne niemowlę samo w domu nie zostanie,ona jest przy dziecku cały czas ub zapewnia mu opiekę. Nie wiem czy 500zł to dużo...myślę że może je dostać.

#7 Guest_Mikolaj

Guest_Mikolaj
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 17:58

Jest sens kwestionować w sądzie, to że wydaje na dziecko za dużo?Przedstawiła mi rozliczenie kosztów co i za ile. Wydaje mi się, że niektóre rzeczy są całkowicie nie potrzebne, mleko chyba jedno z najdroższych, obiady w słoikach gdzie jeden kosztuje ponad 5 zł, można przecież gotować w domu, płatne szczepienia. Ją moze na to stać ale ja mam na co wydawać...

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 19:51

Jest sens kwestionować w sądzie, to że wydaje na dziecko za dużo?Przedstawiła mi rozliczenie kosztów co i za ile. Wydaje mi się, że niektóre rzeczy są całkowicie nie potrzebne, mleko chyba jedno z najdroższych, obiady w słoikach gdzie jeden kosztuje ponad 5 zł, można przecież gotować w domu, płatne szczepienia. Ją moze na to stać ale ja mam na co wydawać...

Nie napisałeś, czy matka dziecka pracuje i ma akurat urlop macierzyński, czy nie posiada dochodów, a to ważne. Matka  powinna przynieść do sądu miesięczny kosztorys wydatków na dziecko, a Ty sporządź swój i porównacie, ile można zaoszczędzić.

#9 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 19:54

Na sprawę zapewne pójdziecie oboje i każdy będzie bronił swojego zdania. Możesz przedstawić swoje stanowisko, swoją stopę życiową, swoje wydatki oraz fakt,że wychowujesz sam dwoje dzieci....... To,że ona wnioskuje o 500,- to jedno, a to ile dostanie dziecko to drugie. No własnie, bo nie wiem, czy wiesz, może i wiesz, ale o tym się nie myśli więc dopiszę. To nie matka Twojego dziecka wnosi pozew o alimenty, ale Twoje dziecko, a je reprezentuje opiekun prawny czyli jego matka. To te dziecko pozywa Ciebie do sądu. Dodam,że rozumiem, iż pieniędzy się nie znajduje i nie jest ich za wiele, ale to Ty jestes ojcem, a dzieci z nieba się nie biorą i teraz musisz brac za nie odpowiedzialność. Nie chce być złośliwa, ale masz teraz obowiązek i tego nikt nie zmieni

#10 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 20:03

500,- podzielić na 30 dni to niespełna 16,- na dzień Mikołaju.  16,- podzielić na 3 posiłki(tylko 3) + witaminy+ ubrania+ zabawki++itp, itd--- no to już sobie sam zajrzyj w sumienie i odpowiedz na te pytania czy to mało czy wiele.

Wyobrażam sobie,że dla Ciebie te 500,- to wiele, ale dziecko na świat się nie prosiło, a je zaprosiłeś Tu i jego matka więc teraz  trzeba utrzymywać je i kochać od utrzymywania nie uciekniesz. 

#11 Guest_iveta

Guest_iveta
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 23:11

Jest sens kwestionować w sądzie, to że wydaje na dziecko za dużo?Przedstawiła mi rozliczenie kosztów co i za ile. Wydaje mi się, że niektóre rzeczy są całkowicie nie potrzebne, mleko chyba jedno z najdroższych, obiady w słoikach gdzie jeden kosztuje ponad 5 zł, można przecież gotować w domu, płatne szczepienia. Ją moze na to stać ale ja mam na co wydawać...

Wiesz co po tym co w tym poście napisałeś to wnioskuję że ten akurat dzieciak niewiele cię obchodzi tekst ja mam na co wydawać poniżej pasa.Weź ty chłopie zatrudnij niańkę do tego 5-miesięczniaka, daj kobiecie iść do pracy zobaczysz ile to kosztuje. Wychowujesz podobno dwójkę dzieci ale chyba im nie gotujesz skoro 5zł na obiad to ogromna suma...Jak zaliczyłeś wpadkę wychowując dwoje dzieci to trudno,należało nie tykać albo zabezpieczać się,

#12 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 28 październik 2014 - 06:54

Nie napisałeś, czy matka dziecka pracuje i ma akurat urlop macierzyński, czy nie posiada dochodów, a to ważne. Matka  powinna przynieść do sądu miesięczny kosztorys wydatków na dziecko, a Ty sporządź swój i porównacie, ile można zaoszczędzić.

Teraz przebywa na urlopie macierzynskim z tego co wiem. Nie wiem ile z tego tytułu otrzymuje pieniędzy. Wcześniej zarabiała 1200 zł.

Faktycznie chyba zrobie taki własny kosztorys

Wiesz co po tym co w tym poście napisałeś to wnioskuję że ten akurat dzieciak niewiele cię obchodzi tekst ja mam na co wydawać poniżej pasa.Weź ty chłopie zatrudnij niańkę do tego 5-miesięczniaka, daj kobiecie iść do pracy zobaczysz ile to kosztuje. Wychowujesz podobno dwójkę dzieci ale chyba im nie gotujesz skoro 5zł na obiad to ogromna suma...Jak zaliczyłeś wpadkę wychowując dwoje dzieci to trudno,należało nie tykać albo zabezpieczać się,

Tłumaczyłem, że jak urodzi to będzie ciężko nam obojga. Wysłała raz wiadomość, że sobie poradzi i obarczy mnie tym jak najmniej. Teraz zmienila zdanie.

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21306 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 październik 2014 - 08:37

No proszę, a ty już się ucieszyłeś, że matka zostawi sobie kłopot utrzymania dziecka i borykania się z wydatkami!

A ona taki numer ci odwaliła co? Nie dość, że śmiała zajść w ciążę, urodzić to jeszcze kasę od ciebie wyciąga!

A to bezczelna no nie?

Wiesz co? Czytając ciebie DOWALIŁABYM ci najwyższe alimenty z możliwychangry.png

Co w tym dziwnego, że matka chce dla swojego dziecka wszystko co najlepsze? Tak postępują prawdziwe matki, ale ty tego nie rozumiesz, nic dziwnego, nie jesteś matkąbiggrin.png

Masz własna działalność, pewnie niezły dochód, więc 1.000,- będzie dobrze

#14 Guest_iveta

Guest_iveta
  • Goście

Napisano 28 październik 2014 - 15:42

A za co ma sobie poradzić??Dziewczyna w ciąży została sama i dostaje jakieś wszawe grosze,a ty pier**lisz że za 5zeta zrobi nie wiadomo co na obiad. Weź na siebie tyle wydaj i zobacz co będzie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alimenty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy