Skocz do zawartości

Jak ogrzać ogród zimowy?

ogród zimowy ogrzewanie

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 23 październik 2014 - 08:29

Witam,

mam przy domu ogród zimowy - nieogrzewany. Muszę przeprowadzić remont, zastanawiam się ogrzać ogród zimowy. Może ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać???

#2 remoncik

remoncik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 12:35

Zależy od roślin jakie posiadasz w tym ogrodzie (przeciez nie wystarczy ogrzać do 10 stopni kiedy pzechowywane tam rośliny wymagaja 17stopni)

#3 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 09:14

Pozwolę sobie podpiąć się do tej dyskusji i podpytać o firmy zajmujące się budową takich ogrodów. Czy zna ktoś jakieś godne polecenia? Chcę sprawić żonie niespodziankę i wszystko załatwić jak najszybciej, ale przede wszystkim liczy się jakość wykonania. Nie chciałbym trafić pod niewłaściwy adres i nie dość, że przepłacić to jeszcze otrzymać jakąś beznadziejną konstrukcję. Proszę o szczere rady. Z góry dziękuję!

#4 Guest_inga

Guest_inga
  • Goście

Napisano 20 marzec 2015 - 09:30

Bardzo dobrą opinią może pochwalić się www.gracja.cieszyn.pl Ja również miałam okazję z nimi współpracować i jestem bardzo zadowolona z efektów. Na ich stronie można znaleźć sporo realizacji - mnie one przekonały.

#5 luxIn

luxIn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSopot

Napisano 06 kwiecień 2015 - 00:53

Chyba podłogówka była by najlepsza

#6 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 10:27

Wystarczy tylko w takim pomieszczeniu  podłączyć podłogówkę i np. wyłożyć jakimś kamieniem tyku: granit, marmur... 

Takie kamienie długo utrzymują ciepło po nagrzaniu, a walor estetyczny takiej podłogi jest o wiele ciekawszy niż zwykłe płytki.

Zobaczyć paletę można na http://www.gemaxum.pl/pl/

Bardzo ciekawa opcja moim zdaniem. Od podłoża nagrzanego rośliny będą się bujnie rozrastać.

Sam sie zastanawiałem, co będzie dobrym rozwiązaniem w tym przypadku, ale zdecydowanie ten post mnie przekonał, że podłogowe. Do tego, ciepło idzie do góry, wiec, na pewno nie bedzie to zbyt drogie.

taras-studio.pl

#7 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 20:00

Ja też polecam podłogówkę, ja u siebie zainstalowałem i bardzo dobrze się sprawuje. Przede wszystkim jest nieszkodliwa dla roślin (nie wysusza) i nie psuje wyglądu ogrodu, no i oczywiście to bardzo skuteczne rozwiązanie. Tutaj masz fajny artykuł na ten temat - ogrody-zimowe.edu.pl/ogrzewanie-podlogowe-w-ogrodzie-zimowym/

#8 Guest_marika

Guest_marika
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 22:33

Co powiecie na temat ogrodu zimowego? Chcemy kupić dom pod Wrocławiem i zastanawiamy się czy warto wybrać opcję z ogrodem zimowym.  

#9 Guest_Malwa

Guest_Malwa
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 22:53

Mi się zawsze marzył ogród zimowy, skorzystałabym na waszym miejscu z takiej opcji. A jak duży miałby być ten ogródek zimowy – tak z ciekawości  

#10 Guest_marika

Guest_marika
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 23:03

na ogród zimowy przeznaczone by było ok 12 m kw. N atym planie jest pokazane www.domaszczyn.com.pl/nieruchomosc/mieszkania/dom-szeregowy-ds01a W sumie takie nieduże, może jednak zdecydować się :)

#11 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 10:42

podłogowe

sisi

#12 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 10:43

takie jest najlepsze

sisi

#13 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 09:07

NO i jest. Oczywiście jeśli można dostosować również temperaturę w tym konkretnym pomieszczeniu. Powinna być ona nieco niższa niz w całym mieszkaniu ponieważ kwaty nie lubia  przegrzewania ( no chyba,że trzymamy kaktusy....).

Polecam zresztą skontaktowac się z nimi: http://cambria.pl/pl...imowe/drewnianeJest to firma, która zajmuje się montazem ogrodów zimowych. Zamawialiśmy tam swój i osobiście jestem bardzo zadowolona. 

#14 Guest_olol

Guest_olol
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2017 - 10:09

Pozwolę sobie podpiąć się do tej dyskusji i podpytać o firmy zajmujące się budową takich ogrodów. Czy zna ktoś jakieś godne polecenia? Chcę sprawić żonie niespodziankę i wszystko załatwić jak najszybciej, ale przede wszystkim liczy się jakość wykonania. Nie chciałbym trafić pod niewłaściwy adres i nie dość, że przepłacić to jeszcze otrzymać jakąś beznadziejną konstrukcję. Proszę o szczere rady. Z góry dziękuję!

KAŚKA chce sprawić ŻONIE niespodziankę. Ciekawe, ciekawe.... wtopa na całego.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogród zimowy, ogrzewanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych