Skocz do zawartości

Zdjęcie

zamienniki tuszy do drukarek

wróć do serwisu Moja Firma 56 odpowiedzi w tym temacie

#1 ramona

ramona

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 20 październik 2014 - 19:01

Stosujecie w swoich firmach zamienniki, do tej pory kupowaliśmy oryginalne tusze ale krótko mówiąc na dłuższą metę się to nie opłaca. Korzystacie, polecacie czy odradzacie?

#2 Guest_gryssf

Guest_gryssf
  • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 19:30

Tylko zamienniki, oryginały są drogie, jakość wcale nie jest jakoś wybitnie lepsza od zamienników. Kupuj te sprawdzonych producentów tj. Actis, Asarto to nie będziesz żałować.

#3 AgencjaPM

AgencjaPM

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 12:07

Znalazłem ostatnio bardzo dobrze zaopatrzony Sklep papierniczy online. Mają w nim artykuły papiernicze i akcesoria biurowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Sam kupiłem segregatory w bardzo dobrej cenie. Aktualnie sprzedają z 10 % rabatem !

#4 Guest_daria

Guest_daria
  • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 16:39

można kupić dobre zamienniki

#5 Guest_joachi

Guest_joachi
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 21:25

ja niedawno przerzuciłem się na kupowanie tuszy zamienników do drukarek w www.wpc-tusze.pl/ i okazuje się, że jakość wydruku nadal jest bardzo wysoka, bardzo jestem zadowolony ze swojego wyboru

#6 Guest_sdsd

Guest_sdsd
  • Goście

Napisano 20 listopad 2015 - 15:36

Nie wiem czy tak ma każda drukarka, czy tylko moja, ale moja HP nie chciała współpracować z zamiennikami tonerów, a jak wiadomo oryginalne tonery często stanowią znaczną część ceny drukarki. Postanowiłem jednak ostatni raz zaryzykować i kupiłem zamiennik na www.tusze.info i jestem bardzo zadowolony bo w końcu działa.

#7 sto100

sto100

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 10:56

na allegro jest świetna opcja. Można kupić pojemniki zamienników z chipami, które się resetuje. Bo niestety producenci drukarek przyjęli taką dziwną politykę, że drukarka zlicza ilość wydrukowanych kartek, i nawet jeśli zamiennik ma większą pojemność niż tusz oryginalny, i nie będzie pusty, to drukarka będzie kazała nam wymienić pojemnik z tuszem. Ja zakupiłem takie zamienniki, które są ciągle pokazywane drukarce jako pełne. I mam do nich tusze, które dolewam. Taka opcja jest na prawdę najtańsza i najwygodniejsza.

#8 moniczka12

moniczka12

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 09 grudzień 2015 - 15:24

I to nie uszkodzi drukarki? Jakoś ja bym się bała tak kombinować. Ja korzystam z zamienników, ale mam drukarkę Epsona i z zamiennikami nie mam problemów, kupuje w sklepie Itoner.pl https://itoner.pl/8-epson mają dobrej jakości i w dobrych cenach. Kiedyś używałam tylko oryginalnych tuszy i bałam się zamienników, a żeby tak kombinować jak Ty to ja się nie nadaje. 

#9 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 11:36

Zamienniki nie są dobrym pomysłem i wielu producentów odradza ich stosowanie. Lepiej kupić drukarkę z tanimi tuszami, taką jak np. Epson. Na samej drukarkce można zaoszczędzić w promocji cashback http://www.epson.pl/zwrot  , a dodatkowo na tuszach, bo przy zakupie dają zapas na dwa lata. Późniejsza eksploatacja też nie bezie droga, bo pojemniki do systemu ITS są bardzo tanie.

#10 margo903

margo903

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 09:46

Masz rację Majkel29 ja mam drukarkę Epson L365 i właśnie tak jest. Te tusze do uzupełniania kosztują jedynie 27zł za pojemnik, a drukuje się na nich bardzo dużo. Kolorowe wydruki są ekstra, wyglądają pięknie i estetycznie. A do tego mają przedłużoną gwarancję do 3 lat. 

#11 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 09:15

Jak zwykle wszystko rozbija się o cenę. Pewnie każdy wolałby oryginały. Można co prawda tonery HP do drukarek laserowych i atramentowych czy też tusze i tonery innych marek, dostać w bardzo dobrych cenach, ale zazwyczaj i tak są one wyższe niż ceny zamienników. Mimo tego uważam, że oryginalne pojemniki są lepsze. A w sieci np. tutaj http://igalo.pl/sklep/hp,9376,1 dostaniesz tusze w dobrej cenie.

#12 Hanneman

Hanneman

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 09:51

Jak zwykle wszystko rozbija się o cenę. Pewnie każdy wolałby oryginały. Można co prawda tonery HP do drukarek laserowych i atramentowych czy też tusze i tonery innych marek, dostać w bardzo dobrych cenach, ale zazwyczaj i tak są one wyższe niż ceny zamienników. Mimo tego uważam, że oryginalne pojemniki są lepsze.

Zależy do jakich zastosowań. Ze swojego doświadczenia wiem, że wydruk zdjęć może być owszem, lepszy przy oryginałach, ale np druk czarny (z odcieniami) na zamiennikach wcale nie musi być gorszej jakości. Ba, często w różnych testach wypadają lepiej niż oryginały. Za przykład niech posłuży Asarto, jakiś czas temu widziałem, że redakcja PC World Komputer wybrała chyba ich 2 tusze (albo tonery) jako polecane produkty pod katem opłacalności i jakości. Wystarczy wybrać mądrze

#13 Guest_Sarumun

Guest_Sarumun
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2016 - 12:38

Drukuję całkiem sporo więc kupowanie oryginałów mnie zabijało. Widzę, ze dużo ludzi poleca różne zamienniki, więc dorzucę swoje 3 grosze. 

Kupowałem bardzo dużo zamienników i z całą stanowczością stwierdzam, że numerem jeden jest Asarto. Mają dość tanie zamienniki, które jakościowo w moim odczuciu niszczą konkurencję. Raz mi się zdarzyło, że dostałem wadliwy egzemplarz - wymieniony od ręki. 

Z całą stanowczością polecam gorąco wszystkim

#14 typowyhandlarz

typowyhandlarz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 09:03

Jeśli chodzi o tusze czy tonery to polecam inwestycję tylko w oryginały. Kiedyś przy starej drukarce korzystałem z zamienników i było ok ale to kiedyś - drukarki były mniej czułe na to czym drukujemy. Teraz kiedy większość drukarek rozpoznaje czy korzystamy z oryginalnego zbiorniczka itp lepiej nie bawić się w zamienniki, nawet niektórzy producenci unieważniają gwarancję za korzystanie z zamienników. Polecam sobie poczytać artykuły w jakie tusze i tonery najlepiej inwestować.

#15 Traward

Traward

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 17:50

Jeżeli poszukujesz tuszy czy tonerów do drukarek to polecam Ci sprawdzić ofertę firmy Igalo z Poznania. Jeżeli masz drukarkę HP to sprawdź dostępność tuszu na http://igalo.pl/sklep/hp,9373,1 ale myślę, że bez problemu znajdziesz tusz do modelu, który posiadasz.

#16 Kalihali

Kalihali

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 08:04

Ja zamienniki kupuję tutaj https://atramentowka...dze-Jednorazowe

Generalnie wszystko zależy od drukarki, która masz. Ja mam 3 różne rodzaje i na pewno nie chciałbym kupować nowych oryginalnych tuszy. Zamiennik zdecydowanie bardziej się opłaca, głownie jak drukuje się dużo.

#17 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2016 - 14:03

my już od jakiegoś czasu stosujemy zamienniki, zamawiamy z zaprzyjaźnionego sklepu bestprint24.pl nie ma najmniejszego problemu z jakością zamienniów

#18 ramona

ramona

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 10:34

Kupiłam już kilka razy actisy i są ok, jakość w stosunku do ceny dobra, nie zasychają i też mają podobną wydajność do oryginałów

#19 Guest_Czesio

Guest_Czesio
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2016 - 18:18

Ja ttam się pokierowałem opinią bloggerów na YT i teraz korzystam z zamiennikó Asarto, nic a nic nie widzę różnicy między oryginalnymi, prócz tego, że kosztują połowę taniej.

#20 Guest_Olaa

Guest_Olaa
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2016 - 15:18

bo akurat asarto robi naprawde dobre te zamienniki, a ja place za swoje jakies grosze, w sumie ok 35 zł za 4. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy