Skocz do zawartości

Jaki alkomat

alkomat szukam

75 odpowiedzi w tym temacie

#21 Martens

Martens

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 07:37

Najlepiej kupić jak najbardziej zbliżony do tych, jakich używa policja.

#22 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2015 - 12:38

Polecam zakup Alkomat FITalco A1 z dokładnym platynowym czujnikiem elektrochemicznym i wysokim zakresem wskazań do 4 promili. Alkomat wskazuje wynik z dokładnością do setnych części promila.

Zalety alkomatu:

- Czujnik elektrochemiczny
- Wskazania do setnych części promila
- Szeroki zakres pomiarowy
- Sygnalizacja dźwiękowa
- Trójkolorowe podświetlenie wyświetlacza

- Automatyczny wyłącznikNa 

Można go znaleźć na  hobby4men.com

#23 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 27 maj 2016 - 14:51

Jeśli chodzi o alkomaty, to wybór jest naprawdę ogromny. Właśnie dlatego, jeśli nie znamy się na tego typu urządzeniach, to powinniśmy zajrzeć sobie tutaj http://dobryautomech...-ich-dzialanie/. Jest tam ciekawy artykuł, który zawiera wiele cennych informacji.

#24 boczka

boczka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 11:40

A czy to prawda, że z jednego alkomatu powinna kozystać jedna osoba?

#25 Eter

Eter

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaSkawina

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:19

A skąd taka teoria?

#26 karolbiegan

karolbiegan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBielany

Napisano 16 czerwiec 2016 - 18:52

Nie prawda, policja używa alkomatów i jakoś nie mają z tym problemów

#27 Guest_golsan

Guest_golsan
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 15:46

ja kupowałem dobry alkomat na avans.pl działa dobrze, bo porównywałem z różnymi i wynik był taki sam bądź zbliżony. Każdy alkomat od czasu do czasu trzeba kalibrować, niestety ale tak musi być to takie urządzenia że tego wymagają do poprawnego działania.

#28 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 13:05

Alkomat trzeba co jakiś czas kalibrować... Chyba z tego wziął się ten mit, że tylko jedna osoba może korzystać. Nieświadomość i tyle.

#29 dwoset

dwoset

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 18 październik 2016 - 22:36

U mnie w firmie były takie procedury, że każdy marketingowiec miał pić alkohol z klientem, na przykład podczas obiadu roboczego, a każdy samochód służbowy był wyposażony w alkomat. Jeśli po wypiciu piwka lub 2 lub 3 lub... z klientem marketingowiec miesił się w normie to mógł wracać autem do firmy. Jeśli nie to miał przenocować w hotelu.

Problem polegał na tym, że alkomaty nie były dobrze wykalibrowane.

Dobre i tania https://pierwszachwilowka.pl/ bez formalności.

#30 Guest_Serwisant

Guest_Serwisant
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 10:39

Witam,

Prawdą jest, że każdy alkomat wymaga serwisowania. Najważniejsza jest kalibracja. W alkomatach elektrochemicznych raz do roku lub po wykonaniu 500 testów. Alkomaty półprzewodnikowe wymagają częstszej kalibracji bo co pół roku lub bo 200/300 testach. Różnica wynika z pojemności danych sensorów. Zdecydowanie polecam alkomaty elektrochemiczne. Co prawda są droższe ale za tym idzie również rzetelność, dokładność i powtarzalność. Na taki alkomat trzeba wydać około 400-500 zł. Osobiście polecam alkomat Q7 Senso. Najnowszy model na rynku z jeszcze lepszym sensorem elektrochemicznym. Dostępny np. na alkomat24.pl

Pozdrawiam

#31 Guest_kolaż

Guest_kolaż
  • Goście

Napisano 28 październik 2016 - 23:34

Może też chodzi o prostszą rzecz - wymianę ustnika po prostu, ale to ze względów higienicznych a nie wyników. CO do wyników to własnie kalibracja. Ja się najbardziej miotam z tym, żeby wybrać swój do kupna tak, żeby później mnie kaliracja nie kosztowała milionów.

#32 Guest_pejoratywny

Guest_pejoratywny
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 22:42

Ostatnio nawet miałem przed oczami gdzieś tabelę z porównaniem cen alkomatu do jego późniejszej kalibracji ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Jeśli znajdę to dam znać.

Tymczasem mógłby mi ktoś sprecyzować tutaj bo jak byłem ostatnio na komendzie żeby oddać znaleziony dowód to wisiał za darmo alkomat ale bez ustnika. Nie iwem czy wszędzie są takie same ale jeśli tak to gdzie tam się dmucha????

#33 AntoniGie

AntoniGie

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 19:41

nigdy na komendzie nie dmuchałem więc nie wiem ale na pewno co do drugiej części Twojej wypowiedzi - to taką tabelę ma u siebie spyshop na stronce dokładnie tutaj gdzieś: http://www.spyshop.p...ja-alkomatow-22 tylko trzeba poprzewijać.

#34 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:19

Może też chodzi o prostszą rzecz - wymianę ustnika po prostu, ale to ze względów higienicznych a nie wyników.

Zawsze można kupić taki, który ma możliwość używania lejka zamiast tradycyjnych ustników.

#35 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2016 - 10:38

Niektóre modele alkohita maja możliwość stosowania lejka zamiast ustnika. Z drugiej strony ustniki sa bardzo tanie.

#36 Guest_Selca

Guest_Selca
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2016 - 18:15

Niektóre modele alkohita maja możliwość stosowania lejka zamiast ustnika. Z drugiej strony ustniki sa bardzo tanie.

Np Alkohit x60. Właśnie czytałem "Motor" i wygrał tam w teście na najlepszy alkomat który ma dokładność alkomatów policyjnych, a przy tym jest od nich dużo tańszy

#37 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2016 - 11:43

Jest tych modeli trochę, a lejek jest po prostu higieniczny i przydatny nie tylko pracodawcom, ale przecież jak ktoś urządza "domówki", np. Sylwester, to bardzo idealne rozwiązanie, dla gości, który przyjechali samochodami.

#38 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 18:34

No właśnie u nas na domówkach najlepiej się lejek sprawdza, bo pomiary są szybkie i bez zmiany ustników, a kto by o tym na imprezie myślał ;)

#39 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 12:23

W firmie takie z lejkiem są przede wszystkim przydatne. Jeżeli chodzi o domówki, to owszem higiena ważna rzecz, ale też ustniki do alkohita są bardzo tanie i łatwo dostępne, a przecież mają one rozwiązanie, które uniemożliwi zaciągnięciem się powietrzem z alkomatu. To przede wszystkim chroni przed przeniesieniem się choroby.

#40 Guest_Pietreeek

Guest_Pietreeek
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 20:32

Ja jestem zadowolony z Xblitz ALControl mini taki podręczny fajny, dobrze mierzy. Ma takie diody ostrzegawcze, no w każdym razie dobry sprzęt

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alkomat, szukam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych