Skocz do zawartości

Jaki alkomat

alkomat szukam

65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marek Harley

Guest_Marek Harley
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 18:47

Dobry wieczór! Ostatnio z siostrą doszliśmy do wniosku, że trzeba kupić alkomat. Tak więc idą za radą kolegi, postanowiłem poradzić się na forum z tej kwestii. Na co należy zwracać uwagę jak kupuje się alkomat? Czy ktoś może kupował ostatnio i może polecić jakiś dobry? Na razie zrobiliśmy rozeznanie w cenie i myślę że około 500zł moglibyśmy poświęcić na ten cel. Dlatego też alkomat musiałby służyć na długie lata. Ponadto będą z niego korzystać dość często dwie osoby.

#2 Guest_rodzynka

Guest_rodzynka
  • Goście

Napisano 23 październik 2014 - 18:16

Jeśli ma z niego korzystać więcej osób to chyba najlepszy będzie bezustnikowy. Dobre są alkomaty elektrochemiczne, nie przekłamują wyników tak jak tanie półprzewodnikowe, gdzie nawet jedzenie ma wpływ na wynik. Za 500 zł to już na pewno dostaniesz fajny alkomat, popatrz chociażby na alkohit x50, masz 3 lata gwarancji, darmowe kaligracje i mieśli się w Twoim przedziale cenowym.

#3 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 06:33

Przy zakupie zwracaj uwagę czy alkomat posiada wszystkie wymagane certyfikaty. Jeżeli producent takich informacji nie zamieszcza to radziłbym omijać takie alkomaty z daleka no chyba, że alkomat ma być zabawką i większej uwagi co do wyniku badania nie przykładasz. Pozwoliłem sobie sprawdzić na stronie producenta model Alkohit x50 i co do tego modelu możesz być pewny, że wyniki pomiaru będę wiarygodne i dokładne.

#4 Guest_Marek Harley

Guest_Marek Harley
  • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 20:24

Właśnie tez poszedłem za Twoją radą i przejrzałem kilka stron. W Alkohity zaopatruje się policja, a to jest jak rozwiązać test przed testem. Mają też certyfikowane czujniki amerykańskie i europejskie. Oglądaliśmy tego x50, siostrze się spodobał z wyglądu. Mnie tam interesuje bardziej to jak będzie działał, niż jaki ma kolor. Całkiem spory zakres pomiarów, aż do 6 promili. Chyba tego weźmiemy, nie chce nam się już szukać dalej, a x50 wygląda na porządny. Może ktoś go używał?

#5 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 20:00

Osobiście nie posiadam alkomatu (ale powoli noszę się z zamiarem zakupu) ale okazało się, że dokładnie ten model posiada w swojej firmie mój szwagier, który prowadzi firmę transportową. Chwali sobie w tym modelu prostotę użytkowania, możliwość dokonywania wielu pomiarów oraz 3 letnią gwarancję i darmową kalibarację.

#6 Guest_Marek Harley

Guest_Marek Harley
  • Goście

Napisano 28 październik 2014 - 21:44

Nie zwróciłem na to uwagi, większość alkomatów ma 2 lata, pewnie słabe jakieś. Kolejną rzeczą jaką sobie uświadomiłem to wielokrotność pomiarów, jak najbardziej coś takiego jest mi potrzebne. zamawiam dzisiaj x50, będzie w sam raz.

#7 yakuza79

yakuza79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 10:30

a czy ten jest coś wart? http://allegro.pl/al...4889558550.html

#8 Guest_jarzabek

Guest_jarzabek
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 19:33

nie wiem co to, aukcja sie skończyła, ale ze swojej stronę mogę polecic np. ten: allegro.pl/alkomat-alkohit-x50-darmowa-kalibracja-gratis-alu-i5125984547.html

Jak już ktoś wczesniej wspomniał ma 3 lata gwarancji i darmowe kalibracje.

#9 Robrob

Robrob

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 16:47

warto przed kupnem sobie poczytać poradnik http://www.morele.ne...tory-kupic/677/ , bo propozycji na rynku jest wiele, a warto najpierw wiedzieć, czego się szuka tongue.png

#10 arnoldzik

arnoldzik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 11:44

na pewno żadnego taniego, no i też musi mieć odpowiednie atesty :)

#11 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 422 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 11:09

Powiem wam szerze, że nie ufałbym tym alkomatom kupowanym w hipermarketach za 50 czy 80 zł za sztukę. Najczęściej jest to bezpośredni import z Chin. Spotkałem się już z taką sytuacją, że pokazują wyniki z kosmosu. Tak jak kolega wyżej napisał, muszą mieć atesty, muszą być skalibrowane. A to niestety kosztuje.

Tutaj mają takie alkomaty http://alkotestery.c...lkomaty-alkohit w różnych opcjach cenowych. Dobre urządzenia zaczynają się zwykle od 300 zł. Ale w zamian dorzucają 3 letnią gwarancję oraz 2 letnią kalibrację w cenie (zależy od alkomatu).

#12 Guest_klemens

Guest_klemens
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2015 - 18:41

Tutaj jeszcze fajny ranking: alkomat.com/porownanie.htm Różne modele i przedziały cenowe.

Bardzo mi rozjaśnił sytuację na rynku alkomatów, kiedy kupowałem alkomat, kupiłem alkohit x5, numer 1 w rankingu "podręcznych".

#13 ramona

ramona

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 21 maj 2015 - 19:30

Też mam alkohita w domu, bardzo dobrze się sprawdza, pomiar daje dokłady i szybki, sporo osób polecało mi ten model i  jestem zadowolona z niego. Jak ktoś chce dobry sprzęt kupić bo odradzam wybór najtańszych bo szybko padają.

#14 Guest_Indygor

Guest_Indygor
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2015 - 19:42

Wiadomo, ze najlepsze ma policja:). Natomiast z takich powszechniejszych dosyć dobre robi Sentech. Komputronik ma teraz na niego promocje.

#15 mietekdrabek

mietekdrabek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 sierpień 2015 - 08:20

Znajomy mi mówił, że za mniej niż 300 zł mam nie kupować. Trzeba zainwestować, jeżeli się często imprezuje następnego dnia chce się wracać z imprezy. On non stop z alkomatu korzysta, nie wiem czy nie co weekend smile.png. Poczytam o tych z firmy Sentech.

#16 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 621 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 16:51

Alkomat nie gorszy niz ma policja. Reszta może mieć problemy z kalibracją :)

#17 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 569 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 11:46

A wiesz jakie ma policja? Policja nie ma tanich alkomatów, oni używają takich jak ten LION AlcoBlow - https://www.motointe...libracja-gratis

Bezdotykowych, tylko zobacz ile to kosztuje. Takich alkomatów używa się również w większych zakładach pracy, rozjezdniach autobusowych czy tramwajowych itd.

Ale rzeczywiście, one są skalibrowane i przez to wynik jest pewny.

#18 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 12:07

w internecie tych alkomatów jest od groma a i tak ciezko stweirdzić który jest najlepszy

#19 adamgalecki

adamgalecki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 19:13

myślę, że poniżej 200zł nie powinno się schodzić jeśli chce się mieć realne wyniki pomiarów.

#20 Guest_miluta

Guest_miluta
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 02:15

Znajomy mi mówił, że za mniej niż 300 zł mam nie kupować. Trzeba zainwestować, jeżeli się często imprezuje następnego dnia chce się wracać z imprezy. On non stop z alkomatu korzysta, nie wiem czy nie co weekend smile.png. Poczytam o tych z firmy Sentech.

I znajomy ma rację. Sam poczytaj: nowiny.pl/114310-na-kupnie-alkomatu-nie-warto-oszczedzac.html

tutaj nawet twierdzą, że dolna granica to 400 zł

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alkomat, szukam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych