Skocz do zawartości

brak wynagrodzenia

wypłata brak wynagrodzenie

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maagdaalenaa

Guest_Maagdaalenaa
  • Goście

Napisano 18 październik 2014 - 21:22

Witam, na początku sierpnia zostałam zwolniona z pracy ( umowa o dzieło ), jednak nie otrzymałam wynagrodzenia za przepracowane godziny, ponieważ mam być odpowiedzialna za inwentaryzację, która ma się odbyć w listopadzie ( tak zostałam poinformowana przy zwolnieniu )

Dowiedziałam się dzisiaj, że owa inwentaryzacja została przeniesiona na styczeń, a ja nadal jestem bez pieniędzy.

Co w takim przypadku powinnam zrobić, żeby otrzymać zaległe wynagrodzenie ?

Nie tylko ja jestem w takiej sytuacji.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13590 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 październik 2014 - 21:57

A co to było za dzieło, że piszesz o przepracowaniu godzin i że zostałaś zwolniona z pracy ?

Umowę o dzieło zawiera się na wykonanie jakiegoś dzieła, a nie świadczenie pracy.

Bo tak wygląda, że tu raczej nie było dzieła.

#3 Guest_Maagdaalenaa

Guest_Maagdaalenaa
  • Goście

Napisano 18 październik 2014 - 22:24

Praca w sklepie z ubraniami, na umowie pisze że dzieło to : sprzedaż aktywna, ekspozycja towaru

płatne było godzinowo.

a do tego była taka sytuacja, że umowa była na miesiąc i co miesiąc przedłużana, dostawałam tylko egzemplarz z podpisem pracodawcy, jednak ja niczego nie podpisywałam na umowie.

A co to było za dzieło, że piszesz o przepracowaniu godzin i że zostałaś zwolniona z pracy ?

Umowę o dzieło zawiera się na wykonanie jakiegoś dzieła, a nie świadczenie pracy.

Bo tak wygląda, że tu raczej nie było dzieła.

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 październik 2014 - 23:15

Jeżeli to była umowa o dzieło i masz jej egzemplarz podpisany przez pracodawcę,wystaw rachunek do umowy o dzieło,aby nie było,że nie mieli rachunku i nie zapłacili.Wyślij rachunek z terminem płatności 7 dniowym pod rygorem wystąpienia o nakaz zapłaty.Zamiast pokwitowania kwoty rachunku napisz proszę o przelew na konto bankowe lub jeżeli nie posiadasz konta przekazem na adres domowy.Ponadto złóż pozew do Sądu pracy o stwierdzenie,że była to umowa o pracę,a nie umowa o dzieło.

#5 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 19 październik 2014 - 10:24

Skoro nie tylko Ty jesteś w takiej sytuacji, to warto uderzyć do nieuczciwego pracodawcy masowo. Inaczej wówczas odbierze to pracodawca. Zapewne mialas umowe o dzielo a tylko kolejno tylko podpisywalas rachunki, na podstawie ktorej pracodawca wyplacal wynagrodzenie. Najlepiej jak wspomniano  wyzej wystawic pracodawcy przedsądowe wezwanie do zaplaty. To lepiej działa na jego psychikę i będzie wiedzial, że nie odpusciliscie sobie tych pieniędzy. Podaj wszystkie dane wraz z rachunkiem, daj rozsądny termin i będzie okej. Najlepiej wszyscy razem złożcie pismo. Oczywiście każdy z osobna, ale wszyscy pokrzywdzeni.

#6 kajos

kajos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 16:20

Dokładnie jak wyżej. Grupowy odzew zawsze robi większe wrażenie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypłata, brak, wynagrodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych