Skocz do zawartości

Zdjęcie

L4 a odrabianie godzin nieobecności na umowie o pracę na czas próbny

L4 ewidencja czasu pracy umowa o pracę na czas próbny 1/4 etatu system pracy weekendowej zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gradient

gradient

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 październik 2014 - 20:41

Mam taki problem i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Pracuję na 1/4 etatu i jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas próbny, jestem pracownikiem w systemie pracy weekendowej. Mam teraz L4 na 3 dni (sobota-poniedziałek, ale dla tego pracodawcy ten poniedziałek to chyba i tak nie robi różnicy?), na które (sb-ndz) miałam ustalony grafik w sumie na 20,5 h pracy. Szefowa się upiera, że ja muszę te godziny ODROBIĆ w następny weekend i mówi, że to jest zgodne z kodeksem. 

Zapytałam się jej na jakiej podstawie tak twierdzi, oto co mi odpisała:
"L4 jest płatne, ale musisz wypracować min godzin wynikające z twojego etatu 1/4, pomniejszone o te 2 dni L4, czyli 42godz, wiec muszę Ci zmienić i dołożyć godziny w przyszły weekend i to tez jest zgodne z kodeksem"

I jak niby 2 dni L4 to 4 godziny pracy? Bo z tego tak wynika. W grafiku miałam tych godzin 20,5 a nie 4. Nie rozumiem tych obliczeń.

Nigdy w życiu nie słyszałam o czymś takim, żeby na umowie o prace odrabiać godziny nieobecności. Po wymienieniu kilku wiadomości, w końcu powiedziała, że nie chodzi o odrabianie L4, ale o coś innego (nie powiedziała co) i w poniedziałek skontaktuje się z kadrową i poda mi nr ustawy.

Nie mam pojęcia o co chodzi. Bardzo proszę o pomoc!

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14093 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 październik 2014 - 21:53

Szefowa raczej nie bardzo się zna na przepisach, ale zapewne kadrowa jej uświadomi, że nie ma racji.

#3 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 październik 2014 - 23:21

Za 2 dni pracy 42 godziny? Przecież pracujesz na 1/4 etatu.O co ty chodzi tak naprawdę?Nie ma takiego przepisu,który kazałby odrobić dni nieobecności podaczas choroby.

#4 gradient

gradient

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 październik 2014 - 23:59

Za 2 dni pracy 42 godziny? Przecież pracujesz na 1/4 etatu.O co ty chodzi tak naprawdę?Nie ma takiego przepisu,który kazałby odrobić dni nieobecności podaczas choroby.

Odwrotnie, za 2 dni na L4 policzyła mi 4h. Czyli te 4h odlicza mi od godzin, które muszę wyrobić. 46h - 4h= 42h,które muszę zrobić w październiku. Wg tego co mam teraz rozpisane to będę miała tylko 25, więc chce mi dołożyć 42h-25h=17h na następny weekend...

#5 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 październik 2014 - 00:04

Odwrotnie, za 2 dni na L4 policzyła mi 4h. Czyli te 4h odlicza mi od godzin, które muszę wyrobić. 46h - 4h= 42h,które muszę zrobić w październiku. Wg tego co mam teraz rozpisane to będę miała tylko 25, więc chce mi dołożyć 42h-25h=17h na następny weekend...

A ile faktycznie godzin miałaś do przepracowania?

#6 gradient

gradient

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 październik 2014 - 00:23

A ile faktycznie godzin miałaś do przepracowania?

46 miałam rozpisane na ten miesiąc, czyli właśnie 1/4 etatu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4, ewidencja czasu pracy, umowa o pracę na czas próbny, 1/4 etatu, system pracy weekendowej, zwolnienie lekarskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych