Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zarejestrować dziecko urodzone za granicą?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672217 postów

Napisano 17 październik 2014 - 11:55

Dziecko urodzone poza granicami kraju należy zarejestrować w Polsce. Rejestracji dokonują rodzice w urzędzie stanu cywilnego właściwym ze względu na miejsce ostatniego zamieszkania w Polsce jednego z nich. Jakie dokumenty należy zgromadzić, by dokonać rejestracji dziecka urodzonego za granicą?

Powrót do artykułu: Jak zarejestrować dziecko urodzone za granicą?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2014 - 11:55

Więcej o rejestracji narodzonego dziecka, o aktach stanu cywilnego a w tym o akcie urodzenia dziecka w tekście: http://www.infor.pl/...lnego-2015.html

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 00:20

Czy jest możliwe zarejestrowanie dziecka w Polsce przebywając za granicą? Mam problem,chcę wrócić do Polski a czas oczekiwania na wyrobienie tymczasowego paszportu jest bliżej nieokreslony :/ Na wizytę w konsulacie trzeba zapisać się na 3 miesiące wcześniej, na dzień dzisiejszy brak wolnych terminów aż do lipca . Pomyślałam że być może jest możliwość, za pośrednictwem kogoś bliskiego, dostarczenie potrzebnych dokumentów i rejestracja .Następnie po otrzymaniu nr PESEL złożyć wniosek o paszport . Na pewno trwałoby to znacznie krócej, o ile jest to możliwe . Czy ktoś się orientuje? Proszę o podpowiedź.

#4 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 22:01

Mam pytanie do rodziców dzieci urodznych za granicą chciałabym zarejestrować dziecko w Polsce ma już 4 lata jakich dokumentów potrzebuje oprócz aktu urodzenią i potrzebne są pospisy obojga rodziców dziękuję za odp.

#5 Guest_Nati

Guest_Nati
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2019 - 20:37

Witam chciałabym zarejestrować dziecko w Polsce ale ma obywatelstwo niemieckie po ojcu. Natomiast ja matka mam obywatelstwo polskie. Proszę o pomoc gdzie mam złożyć wniosek bo mój mąż się na to nie zgadza.

#6 Guest_Czekam

Guest_Czekam
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2020 - 17:30

Jak zerestruje moją córkę justynke w Polsce która urodzona jest w Ukrainie i ma moje nazwisko,gdzie mam złożyć wniosek o obywatelstwo polskie proszę mi odpisać

#7 Guest_Czekam

Guest_Czekam
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2020 - 17:30

Jak zerestruje moją córkę justynke w Polsce która urodzona jest w Ukrainie i ma moje nazwisko,gdzie mam złożyć wniosek o obywatelstwo polskie proszę mi odpisać

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych