Skocz do zawartości


zwolnienie z vat a kasa fiskalna


wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 13:18

Korzystam ze zwolnienia podmiotowego, gdyż nie przekroczyłem limitu obrotów wynoszącego obecnie 150 000 zł. Ponieważ dokonuję sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, więc zastanawiam się, kiedy powinienem rozpocząć ewidencjonowanie na kasie fiskalnej?#2 Ewa Kozak

Ewa Kozak

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 17 październik 2014 - 14:14

Witam!

 

Przede wszystkim należy odróżnić zwolnienie podmiotowe z VAT od zwolnienia podmiotowego z obowiązku rejestrowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności na kasie fiskalnej.

 

Jeżeli chodzi o to pierwsze, to wynosi ono 150 tys. zł. Jeżeli chodzi o drugie, kasa fiskalna będzie potrzebna w przedsiębiorstwie po przekroczeniu obrotów równych 20 tys. O szczegółowych zasadach liczenia limitu do kasy fiskalnej przeczytasz w artykule: http://poradnik.wfir...asy-jak-ustalic

 

Rejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej należy rozpocząć w terminie dwóch miesięcy od miesiąca, w którym został przekroczony limit obrotów, obliczony zgodnie ze wskazówkami z załączonego artykułu.
 

Co ważne, podatnicy zwolnieni z VAT są zobowiązani do rozpoczęcia ewidencjonowania na kasie na takich samych zasadach, jak podatnicy czynni.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy