Skocz do zawartości

wcześniejszy powrót z sanatorium

sanatorium leczenie uzdrowiskowe prawa seniora opłaty

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 12:22

W sierpniu wyjechałam na trzy tygodnie do Lądka Zdroju, do sanatorium. Niestety z przyczyn losowych - mój mąż uległ wypadkowi drogowemu i wymagał pomocy przy podstawowych, codziennych czynnościach - musiałam skrócić swój turnus. Z wcześniejszym powrotem z sanatorium nie miałam żadnych trudności. Jednak teraz otrzymałam pismo z nfz z informacją o naliczonych opłatach z tym związanych. Czy faktycznie nfz może obciążyć mnie kosztami?

#2 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 16 październik 2014 - 12:34

W sierpniu wyjechałam na trzy tygodnie do Lądka Zdroju, do sanatorium. Niestety z przyczyn losowych - mój mąż uległ wypadkowi drogowemu i wymagał pomocy przy podstawowych, codziennych czynnościach - musiałam skrócić swój turnus. Z wcześniejszym powrotem z sanatorium nie miałam żadnych trudności. Jednak teraz otrzymałam pismo z nfz z informacją o naliczonych opłatach z tym związanych. Czy faktycznie nfz może obciążyć mnie kosztami?

Może, mają takie prawo, bo zapłacili za Ciebie pobyt, a nie wykorzystałaś do końca skierowania, które mógł z powodzeniem otrzymać ktoś inny. Radzę napisać do NFZ dokładne wyjaśnienie, dlaczego tak się stało, opisać ze szczegółami wypadek losowy, załączyć stosowne zaświadczenia o chorobie męża. Być może rozpatrzą sprawę pozytywnie. Szkoda, że wcześniej, już kiedy wyjeżdżałaś, ktoś z sanatorium nie poinformował Cię, że będziesz musiała zwrócić pieniądze za niewykorzystane dni.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sanatorium, leczenie uzdrowiskowe, prawa seniora, opłaty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych