Skocz do zawartości

Ile kosztuje dom z bali?

dom z bala dom drewniany budowa domu

33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tobiaszx

Tobiaszx

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 15:47

A czy takie domy się ociepla? Jakie są koszty utrzymania takiego domu? Pytam z ciekawości bo niedawno rozmawiałem z fachowcem od ociepleń pianką PUR  z http://hermetiksystem.pli mówił że powinno się ocieplać poddasze by obniżyć rachunki za ogrzewanie.

#22 Koresters

Koresters

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 08:43

Polecam zajrzeć w ofertę tej frimy: PPHU-ROMAR z tego co wiem również wytwarzają i takie domy i to w dość dobrych cenach :)  Jak dla mnie zdecydowanie warto się skontaktować. 

#23 zlotniczanka

zlotniczanka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2018 - 09:22

Prawidłowa odpowiedź brzmi: to zależy. Na południu Polski, gdzie łatwo o materiał - jest na pewno taniej. Na północy trzeba doliczyć koszty transportu. Wiele zależy też od tego, jaką technologią budowany jest dom, czy ma być pasywny? Czy jest budowany na kredyt hipoteczny czy nie? Będzie podpiwniczony (ok. 20% drożej) czy ma mieć poddasze? To jak pytanie - ile kosztuje samochód.

#24 kosek77

kosek77

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 07:56

Wydaje mi się, że warto zerknąć do oferty przygotowanej przez firmę Temar Wiesława Rozworowskiego. Od blisko 30 lat produkują bale drewniane i wykonują z nich konstrukcje domów łącznie z wykończeniem więc nawet jeśli masz jakiś skomplikowany projekt to pewnie sobie z nim poradzą.

#25 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1048 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 12:03

To zalezy jaka powierzchnia domu.

Always look on the bright side of life!

#26 Guest_jasio77

Guest_jasio77
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2019 - 12:21

Domki z bali – wybierz firmę Temar – bardzo dobra jakość, doświadczenie po ich stronie, na pewno dobrze wykonają swoją pracę.

#27 konat1977

konat1977

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 13:41

Najlepiej z projektem udać się do producenta takiego domu. I na pewno nie wybierać najtańszej opcji ;) Dom z bala tonie jest prosty projekt i tu liczy się jakość. Łatwo popsuć. A wygląd bala musi być perfekcyjny. Zobacz sobie ofertę Natur Eko Dom z Mazur.  Mają doświadczenie, niezłe realizacje i całkiem fajną ekipę budowlaną ;)

#28 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 378 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:30

Dużo opcji znajdziesz na www.balesosnowe.pl więc warto sobie na tą stronę wejść, porównać dostępne i wykonywane domy, by coś sensowego dla siebie wybrać.

#29 konat1977

konat1977

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 14:58

Najlepiej poprosić o wycenę danego projektu przez firmę, zobaczyć jak budują (niektóre mają domy modelowe) i wtedy masz jasność. Nam się podobają domy od Natur Eko Dom. Widziałem kilka i robią wrażenie. Modelowy też fajny.

#30 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 919 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 21:23

Pierwsze pytanie, z jakiego drewna budowa?

#31 LeszO

LeszO

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 26 sierpień 2019 - 15:35

Sam jestem ciekaw, zawsze podobały mi się domy z Bali, taki górski klimat. Ale czy to jest trwałe, nie próchnieje?

#32 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 11:58

Jak już się zdecydujesz na budowę jakiegokolwiek domu to pamiętaj o istotnych kwestiach. Poczytaj sobie chociażby o instalacji elektrycznej: https://iagat.pl/ins...cje-podstawowe/

#33 Caryk88

Caryk88

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 30 grudzień 2019 - 11:36

Jasne, że się opłaca. Zobacz sobie na przykład na ten projekt eko-domydrewniane.pl/pl,ekodom_vii,36.html#ad-image-0. Może się wydawać, że jakoś wcale nie jest to nie wiadomo co, a na dole masz kuchnię z dużym salonem i łazienkę, a u góry 2 sypialnie. Jak normalne mieszkanie, a cena dużo niższa. Te cena, która jest na stronie nie obejmuje wykonania fundamentu, a jak masz jakieś dodatkowe życzenia tylko okiennice czy inne pokrycie dachowe to też trochę wzrasta.

#34 kalinowska

kalinowska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 11:37

Zamawiałam w zeszłym roku altankę działkową, producent, który ją budował miał w swojej ofercie również piękne domu z bali. Najlepiej zadzwonić i dopytać osoby, które się tym zajmują o cenę. Zobacz tu strzechpol.com.pl/

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dom z bala, dom drewniany, budowa domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych