Skocz do zawartości

Ile kosztuje dom z bali?

dom z bala dom drewniany budowa domu

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotrek S

Guest_Piotrek S
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 10:38

Mam działkę, na wiosnę chcę postawić dom. Marzy mi się dom a bali - podobno są tanie. Może mi ktoś powiedzieć jak z praktycznego punktu widzenia wygląda budowa domu z bali? Ile to wszystko kosztuje? Projekt? Wykonanie?

#2 ellaelle

ellaelle

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 10:50

Też jestem ciekawa cen :)

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 18:37

Taniej jest kupić taki dom i przestawić.

#4 remoncik

remoncik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 12:02

Wszystko zależy od powierzchni domu i użytego surowca. W praktyce - jeśli nie masz "dojścia" do tartaku, gdzie możesz dostać w okazyjnej cenie surowiec to tańszym rozwiązaniem jest kupno takiego domu. Ceny gotowca raczej normalnej wielkości- ok 80tys. Warto również wziąć pod uwagę coś co pominałeś w pytaniu- ktoś to musi zbudować. Jeśli budujesz na własna rękę-ok, ale wynajęcie ekipy budowlanej też kosztuje.

#5 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 10:37

Cena w dużej mierze jest również uwarunkowana projektem. Im bardziej skomplikowana konstrukcja, tym większe koszty,więc ciężko jednoznacznie określić, ile Cię to wyniesie. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z wykonawcą (dla mnie budowała firma Proeko) i omówić szczegóły. Za samą konsultację raczej nikt od Ciebie nie weźmie pieniędzy. wink.png

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2015 - 12:53

Ile płaciłeś za ten dom?

#7 Guest_Gump

Guest_Gump
  • Goście

Napisano 05 październik 2015 - 07:48

Też właśnie oglądałem domy z z Proeko i na stronie jest napisane, że stan surowy zamknięty do 1800 zł. Zakładam więc, że przy ok. 120m2 koszt wynosiłby mniej więcej 220 tys. zł. Jest to realne?

#8 kamakambo

kamakambo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 05 październik 2015 - 08:46

Do koszów dodac też trzeba konserwację drewna. Ciekawi mnie całościowy koszt i pożniejsze odczucia podczas uzytkowania...

świat jest piękny:)

#9 przybor

przybor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 11:38

Nie warto sugerować się cenami publikowanym przez firmy na stronach internetowych. Pomnóż je razy dwa :).

#10 edytkoo

edytkoo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 19:05

Zależy od wielu czynników, ciężko jedoznacznie odpowiedzieć.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2218 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 07:58

Porównaj projekt  w stosunku do gotowych z kosztorysem, dla domków murowanych - http://archon.pl/pro...torysem-art-190Domy z bali to aktualna moda, a jak długo ona przetrwa? Jak wysokie koszty utrzymania tej nieruchomości będziecie musieli ponieść? Punktów jakie musicie przeanalizować, jest naprawdę wiele.

#12 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2218 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 14:12

Patrzcie również na to - http://www.mazurskie-domy.pl/domy.html

Jako na alternatywę - to naprawdę fajne, praktyczne rozwiązanie. Domy drewniane wychodzą znacznie taniej, mają trwałą konstrukcję i właśnie tak powinno się je dobierać.

#13 Zuzanka

Zuzanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 20:25

Podobają mi się domy drewniane z bala. Zakochałam się w nich podczas wyjazdu na Mazury. Przepiękne, klimatyczne domy w fantastycznym otoczeniu przyrody. Wykonawcą tych domów jest Natur Eko Dom, który buduje domy całoroczne http://www.naturekod...domy-caloroczne z bala sosny mazurskiej. Domy wybudowane w tej technologii charakteryzują się trwałością konstrukcji, szybką budową i są one energooszczędne. Co do ceny to myślę, że warto to bezpośrednio omówić z wykonawcą. Mieszkając w takim domu żyjemy w zgodzie z naturą i ekologią jak również ma on miał pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Może w przyszłości uda mi się w takim domu zamieszkać.

#14 romekatom30

romekatom30

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 luty 2017 - 15:05

Tak na prawdę olbrzymia część kosztów wygenerowana zostanie przez budulec z którego będziesz chciał postawić dom. Z tego wiec względu warto porozglądać się za miejscem z którego nabędziesz niezbędne drewno. Jeżeli szukasz tartaku, który zapewni Ci odpowiedniej jakości drewno, to polecam przedsiębiorstwo spod Poznania - http://www.tartakzakrzewice.pl

#15 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 629 postów

Napisano 21 luty 2017 - 00:16

Tutaj https://www.domywsty...omy-letniskowe/ są ciekawe projekty między innymi drewnianych domów. Faktycznie wyglądają one interesująco. Niby są to domy letniskowe, ale moim zdaniem można w nich mieszkać cały rok.

#16 Govalinenko

Govalinenko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 09 maj 2017 - 08:56

Dom z bali może kosztować bardzo dużo, ale przy odpowiedniej optymalizacji kosztów cenę można zbić nawet o 30%. Ja np. przy swojej budowie wykorzystałem materiał typu tarcica.https://consultor-drewno.pl/tarcica/ Było to bardzo dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę fakt, że koszt materiału nie jest specjalnie wysoki, jeśli się go weźmie np. w takiej ilości jak przy budowie domu z bali.

#17 Guest_przemkos

Guest_przemkos
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 21:40

Znajomy budował drewniany dom, sprawdźcie sobie firmę  Ecoax, oni mu pięknie pobudowali, moze z bali też wykonują.

#18 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:39

Cena zależy od wielu czynników. Nie ma jednej dla tego typu domu. Wielkość, lokalizacja, rozkład pomieszczeń, standard wykończenia - wszystko wpływa na cenę. Najlepiej znaleźć firmę i z nią negocjować.

Zuzanka fajne te domy z bala z Natur Eko Dom. Oglądałem realizacje ich i fajnie robią. Kilka wpadło mi w oko. Widać że nie tylko robią domy z bala, ale i inne konstrukcje. Taki dom przysłupowy wygląda intrygująco. Ale nie wiem czy jednak z bala nie jest bardziej stabilny jako konstrukcja. W każdym razie najważniejsze by był z drewna i by miał w sobie coś.

#19 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 08:59

Cena zależy od wielu czynników. Wiadomo, że im większy dom, im lepsze surowce, koszt będzie wyższy. http://kampawood.com/sprzedaz-drewna-tarcica/ - w tym tartaku znajdziesz drewno najlepszej jakości, wybór jest duży, tarcica i dębowe, drewno egzotyczne, tarcica jesionowa, cena jest tu naprawdę korzystna.

#20 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2018 - 12:20

Myślę, że śmiało możesz zgłosić się po wycenę do firmy Wikpol, oni mają siedzibę w Wieliczce i przedstawicielstwo w Lublinie. To firma, która od lat zajmuje się stawianiem domów z bali. Takie domy świetnie się prezentują wizualnie - a profesjonalnie wykonane na pewno będą świetnie służyć przez wiele lat.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dom z bala, dom drewniany, budowa domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych