Skocz do zawartości

Jak zrobić wino?

wino przepis winogrona

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 09:53

Jesień w pełni, mam nadmiar winogron, wpadłem na pomysł, by zrobić wino, ale nie mam pojęcie jak to zrobić. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy potrzeba do tego jakiegoś specjalnego sprzętu, jakie proporcje składniki i w ogóle. Kompletnie się na tym nie znam.

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3697 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 16 październik 2014 - 10:24

Jak zrobić wino?wpisz to w Google i tu znajdziesz wszystko smile.png

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 10:40

Eee tam, nie interesują mnie standardowe przepisy. Chcę porady od kogoś, kto faktycznie zrobił chociaż jedno wino w życiu. W internecie są same głupoty.

#4 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 16 październik 2014 - 12:07

Eee tam, nie interesują mnie standardowe przepisy. Chcę porady od kogoś, kto faktycznie zrobił chociaż jedno wino w życiu. W internecie są same głupoty.

I myślisz, że właśnie na forum dla księgowych i kadrowych znajdziesz specjalistę od wyrobu win?

Zrobienie wina nie jest wcale prostym procesem, jakby się wydawało. Usiłowałam to kiedyś zrobić i wyszedł mi wspaniały ocet winny. Też przydał się do potraw, ale to niestety nie było wino.

#5 Guest_MiniMi

Guest_MiniMi
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 12:20

I myślisz, że właśnie na forum dla księgowych i kadrowych znajdziesz specjalistę od wyrobu win?

Zrobienie wina nie jest wcale prostym procesem, jakby się wydawało. Usiłowałam to kiedyś zrobić i wyszedł mi wspaniały ocet winny. Też przydał się do potraw, ale to niestety nie było wino.

A księgowa to jakiś wyjątkowy rodzaj nadczłowieka? Jak się nie znasz na robieniu wina - zajmij się czymś o czym masz pojęcie Jagienka. Twoje imię sugeruje, że może paść kozy.

#6 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 16 październik 2014 - 12:28

A księgowa to jakiś wyjątkowy rodzaj nadczłowieka? Jak się nie znasz na robieniu wina - zajmij się czymś o czym masz pojęcie Jagienka. Twoje imię sugeruje, że może paść kozy.

A Twoje imię sugeruje, że masz MINI? Pochwal się, w którym miejscu?

#7 Guest_FN Minimi

Guest_FN Minimi
  • Goście

Napisano 16 październik 2014 - 12:32

A Twoje imię sugeruje, że masz MINI? Pochwal się, w którym miejscu?

Mów mi FN Minimi!

#8 Monika84

Monika84

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 październik 2014 - 21:17

Ja od lat robię tym przepisem: Jak zrobić wino z jabłek (video przepis)

Wino wychodzi zawsze super smile.png

Jak masz jakieś pytania to pisz.

#9 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 10:48

A czy do zrobienia wina potrzebny będzie jakiś dodatkowy sprzęt? Jakieś gąsiory itd? I czy to jest legalne?

#10 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 502 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 11:46

W małych ilościach, na własny użytek jest to legalne. Nie możesz z tego czerpać jednak korzyści materialnych i finansowych.

A jeżeli chodzi o sam proces technologiczny to nie jest on trudny :) Zdziwiłem się, że wino w tak łatwy sposób można wyprodukować. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz tutaj: http://piwnicajana.pl/wino/

Tzn suszone drożdże i zestawy winiarskie. Instrukcję obsługi znajdziesz w internetwach :)

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#11 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:40

Robię wino, na bazie przepisów znalezionych w sieci i tak, to jest legalne, i nie, raz robiłem z winogron i również miałem super ocet winny w dużych ilościach, fakt, że było to moje pierwsze wino, po czym do winogron skutecznie się zraziłem. Polecam wino z ryżu, mozna nastawiać o dowolnej porze :)

#12 hana74

hana74

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 08:57

Mąż robił wino z pigwy- pyszne, dobre też wychodzi z winogron i porzeczki. Przepisy znalezione się sprawdzają. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wino, przepis, winogrona

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych