Skocz do zawartości

Czy opłaca się inwestować w studia podyplomowe?

studia podyplomowe studia kształcenie

137 odpowiedzi w tym temacie

#121 oe.wsb

oe.wsb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 14:04

A można się jeszcze zapisać na studia podyplomowe, czy już jest za późno?

Dzień dobry,
Rekrutacja w WSB na studia podyplomowe trwa do połowy października, także jeszcze zdążysz złożyć aplikację na najbliższy rok akademicki.
W razie pytań służę pomocą. 
Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki 

#122 Guest_Mirka

Guest_Mirka
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 09:38

Moim zdaniem w każdej sytuacji warto inwestować w studia podyplomowe , co za tym idzie w siebie. Jest możliwość awansu. podwyżki. Znaleźć lepszą pracę . Dokładnie tok zrobił mój brat , po ukończeniu studiów podyplomowych droga awansu została otwarta. 

#123 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2019 - 01:23

Zgoda, że po studiach podyplomowych otwiera się droga awansu, jednak myślę że nie można do tego podchodzić abstrakcyjnie. Warto podejmować studia godnie ze swoją ścieżką rozwoju. Np nauczyciele pracujący z dziećmi o określonych problemach rozwojowych bardzo często wybierają studia podyplomowe rewalidacyjne na Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi. Studiują zwykle zaocznie lub przez Internet aby połączyć studia z pracą zawodową.

#124 anuka

anuka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 19:14

studia podyplomowe pozwalają się rozwijać, u mnie tak było że pracując w pewnym momencie nastąpiła potrzeba dokształcenia sięi dlatego wybrałam się na studia podyplomowe, na WSB mają bardzo duży wybór kierunków, także prowadzonych online.

#125 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 19:28

Moim zdaniem warto wybrać się na studia podyplomowe, to zawsze coś więcej, jakiś "as w rękawie" podczas rozmowy o pracę, ja tak zrobiłam, skończyłam podyplomowe w Kolegium Jagiellońskim i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji

#126 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 18:11

akurat na podyplomowe studia tak gdzie się zapisałam to promocja cenowa była do  16 października ale zawsze mozna się dowiedzieć co dalej.

#127 Guest_nfo

Guest_nfo
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 23:08

a ile trwają takie studia podyplomowe? i jak często odbywają się zjazdy na wsb?

#128 Guest_Rybek

Guest_Rybek
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 16:03

Zdecydowałem się na podyplomowe na wsb , kierunek IT. Już mam zapowiedź podwyżki. Osobiście uwazam że opłaca mi się .

#129 oe.wsb

oe.wsb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 październik 2019 - 00:46

a ile trwają takie studia podyplomowe? i jak często odbywają się zjazdy na wsb?

Dzień dobry,
Studia podyplomowe trwają dwa semestry, zjazdy odbywają się średnio co dwa tygodnie w soboty i niedziele. 
W razie pytań służę pomocą. 
Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki 

#130 wazer

wazer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 29 październik 2019 - 07:30

Hehe pewnie,że nie:-)
A swoją drogą na moim roku studiowały "dinozaury" przed 50-tką;-)
Nigdy nie jest za późno na poszerzanie swoich horyzontów:-)
Odwagi i do boju!

Jeśli zastanawiasz sie nad podjęciem jakiegos przyszłościowego kierunku zerknij sobie na te kursy:

Obecnie jest bardzo wiele pracy dla podologów.

#131 Guest_Helela

Guest_Helela
  • Goście

Napisano 10 listopad 2019 - 03:40

Dinozaury, powiedz raczej pionierzy. Kiedyś nie było takiej potrzeby, żeby stale się szkolić. Robili to tylko lekarze, nauczyciele i nie wiem kto jeszcze. W normie było pracowanie w jednym miejscu pracy 30 lat.Ci pionierzy to ludzie, którzy zrozumieli, że dziś nie można stać w miejscu. I bardzo dobrze, że mogą skorzystać z możliwości doszkolenia się lub zdobycia nowego zawodu na studiach podyplomowych. Np. wielu księgowych 50+ aby dobrze obsługiwać swoich klientów czy pracodawców podejmują studia na kierunku rachunkowość i finanse w Centrum Kształcenia Podyplomowego aby nie tylko umieć księgować faktury ale przede wszystkim umieć zarządzać finansami firmy.

#132 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 131 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 09:57

Zawsze opłaca się inwestować w swój rozwój. Tym bardziej, jeśli zamierzasz wiązać przyszłość z jakimś zawodem.

#133 KasiaGł

KasiaGł

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 29 grudzień 2019 - 21:04

No właśnie, dziś nie wyobrażam sobie, żeby pracować całe życie na jednym i tym samym stanowisku, z szeregowego pracownika biura rachunkowego zamierzam pójść wyżej po skończeniu studiów doradztwo podatkowe

To samo radzę innym.

#134 Kujawska

Kujawska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 31 grudzień 2019 - 12:34

W moim zawodzie  też muszę ciągle się dokształcać. Jestem nauczycielką i uważam, że to mój obowiązek. Aktualnie jestem na urlopie wychowawczym, więc wybrałam studia podyplomowe dla nauczycieli w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi, bo oferują wiele nowych kierunków odpowiadających na coraz większe problemy dzieci i młodzieży we współczesnym świecie.

#135 mariuszgronek

mariuszgronek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 20 maj 2020 - 12:01

Każdego roku wielu ludzi zadaje sobie to pytanie. Trzeba sobie zdać sprawę, że studia podyplomowe to relatywnie szybka forma podniesienia swoich kwalifkacji. Ogromny wzrost zainteresowania skutkuje ciągłym rozwijaniem się ofert większych uczelni. Warto przy wyborze kierować się pewnymi wytycznymi aby uzyskać swój cel. Jednym z najczęstszych błędów jaki jest popełniany to wybór kierunku bez rozeznania się o sytuacji na rynku pracy. Pewnie znacie ze swojego otoczenia ludzi, którzy podjeli taką decyzję. Często jest powiązane z brakiem wizji odnośnie kariery jaką chcieliby prowadzić w przyszłości. Na dobrą sprawę to wiele informacji na ten temat znajdziemy w internecie. Z tego co czytałem ostatnio to e-learning studia podyplomowe w zakresie tworzenia oraz prowadzenia szkoleń online, będą pożądane w oczach przyszłego pracodawcy. Teraz większość firm stara korzystać się z najowszych technologii.

#136 Tymoteusz1

Tymoteusz1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 22 maj 2020 - 17:58

W dużej mierze zależy to od Waszej planowanej ścieżki kariery. Jesli czujecie, że może być to przydatne, to jak najbardziej warto wybrać odpowiednie studia. Ja mogę Wam zasugerować, byście pomyśleli o skorzystaniu z oferty takich szkół jak Centrum Kształcenia Podyplomowe i Rozwoju Biznesu, bo tam możecie liczyć na najbardziej rzetelną wiedzę. Warto mieć to na uwadze.

#137 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2020 - 19:05

Jak dla mnie, dużo zależy jednak od tego, czego konkretnie oczekujecie od takich studiów. Nie ma na ukrywać, że stawiając na takie uczelnie jak CKPiRB możecie być spokojni o to, że nie zmarnujecie czasu na bezproduktywne siedzenie na wykładach. Warto o tym pamiętać. 

#138 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2020 - 10:57

Słyszałem o tym Centrum Kształcenia Podyplomowe i Rozwoju Biznesu i podobno faktycznie pod kątem studiów podyplomowych, warto przyjrzeć się im bliżej. Ja wychodzę z założenia, że najważniejsze zawsze będzie podejmowanie takich kierunków, które realnie mogą wpłynąć na rozwój Waszej kariery. Pomyślcie nad tym. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia podyplomowe, studia, kształcenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych